Xiaomi Watch S5
Ekran Boyutu148.00 inç
Batarya815 mAh
Wi-FiVar
NFCBelirtilmemiş
SIM DesteğiOpsiyonel
İşletim SistemiHyperOS
Sensörler
Barometre
İvmeölçer
Jiroskop
Ortam Işığı Sensörü
Pusula
Bu akıllı saat kimler için uygun?
Xiaomi Watch S5 modeli özellikle bağlantı özelliklerine önem veren kullanıcılar, spor ve açık hava aktiviteleri yapanlar, sensör özelliklerini aktif kullananlar, uzun pil ömrü arayanlar, görüşme ve sesli komut kullanmak isteyenler için uygundur.
Xiaomi Watch S5 Avantajları
- 148 inç ekran ile geniş görüntüleme alanı
- 815 mAh batarya ile güçlü pil kapasitesi
- Wi-Fi desteği ile kablosuz bağlantı
- Konum bilgisi desteği ile spor ve navigasyon takibi
- Hoparlör desteği ile çağrı ve medya kullanımı
- Mikrofon desteği ile görüşme ve sesli komut kullanımı
- Zengin sensör altyapısı ile gelişmiş takip özellikleri
- 323 PPI ekran yoğunluğu ile net görüntü
- 5 ATM su dayanıklılığı
Dezavantajları
- Belirgin bir dezavantajı bulunmamaktadır
Spor Modları
Bisiklet
Dövüş Sporları
Eliptik Bisiklet
İp Atlama
Jimnastik/Serbest Stil
Kayak
Koşu
Kürek Çekme
Yürüyüş
Yüzme (Deniz)
Yüzme (Havuz)
İşletim Sistemi Seçenekleri
Android
iOS
EKRAN
| Ekran Boyutu | 1.48 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 480x480 piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 323 PPI |
| Azami Parlaklık | 2500 nit |
| Ekran Renk Sayısı | Renkli |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Özellikleri | Dokunmatik, Sürekli Açık (Always-On), Islak Parmak ile Dokunma |
TASARIM
| Cihaz Boyu | 46 mm |
| Cihaz Eni | 46 mm |
| Cihaz Kalınlığı | 10.99 mm |
| Gövde Ağırlık | 46 g |
| Çerçeve Malzemesi | Seramik |
| Kasa Malzemesi | Paslanmaz Çelik |
| Kordon Malzemesi | Deri |
| Çerçeve Rengi | Mavi |
| Kasa Rengi | Mavi |
| Kordon Rengi | Mavi |
GENEL ÖZELLİKLER
| Kamera | Yok |
| Cihaz İşletim Sistemi | HyperOS |
| İşletim Sistemi Versiyonu | HyperOS 3 |
| Titreşim | Var |
| Mikrofon | Var |
| Hoparlör | Var |
| Telefon Görüşmesi | Var |
| Telefon Görüşmesi Şekli | Bluetooth ile Telefon Üzerinden |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Özellikleri | 5 ATM |
| Servis ve Uygulamalar | Akıllı Bildirimler, Alarm, Müzik Çalar Kontrolü, Telefonumu Bul, Kamera Kumandası, Takvim, Hatırlatıcılar, Navigasyon (Harita), Saatimi/Bilekliğimi Bul, Gelen Aramaları Yönetme, Aydınlatma (Flashlight), Rahatsız Etmeyin Modu |
| Güvenlik ve Koruma | Ekran Kilidi, Kaza Algılama |
| Sağlık ve Yaşam | Nabız (Kalp Atış Hızı) Monitörü, Kalori Takibi, Uyku Monitörü, Hareketsizlik Uyarısı, Kandaki Oksijen Seviyesi (SpO2) Monitörü, Kadın Sağlığı Takipçisi, Nefes Egzersizleri, Stres Seviyesi Gösterimi, Düzensiz Ritim Bildirimi, Sağlık Taraması |
| Spor ve Aktivite | Adımsayar, Mesafe Ölçer, Aktivite Takibi ve Geçmişi, Hava Durumu, Kronometre, Çoklu Spor Modu, Çevrimdışı Rota (Parkur) Takibi, Geri Dönüş Rotası, Geri Sayım Sayacı |
| Desteklenen Aktiviteler | Koşu, Bisiklet, Yürüyüş, Eliptik Bisiklet, Kürek Çekme, Yüzme (Havuz), Kayak, Yüzme (Deniz), İp Atlama, Dövüş Sporları, Jimnastik/Serbest Stil |
| Antrenman Sayısı | 150 adet |
BAĞLANTILAR
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 |
| Konum Bilgisi | Var |
| Konum Bilgisi Özellikleri | GPS, Glonass, Galileo, BeiDou (BDS), Michibiki (QZSS), L1+L5 Çift Frekanslı GNSS |
| SIM Desteği | Opsiyonel |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Wi-Fi | Var |
| NFC | Opsiyonel |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi | 815 mAh |
| Batarya Teknolojisi | Li-Polymer |
| Şarj Biçimi | Manyetik Şarj |
| Ortalama Kullanımda Batarya Ömrü | 216 sa |
| Az Kullanımda Batarya Ömrü | 14 gün |
| Bekleme Süresi | 21 gün |
SENSÖRLER
| İvmeölçer | Var |
| Jiroskop | Var |
| Ortam Işığı Sensörü | Var |
| Pusula | Var |
| Barometre | Var |
| Altimetre | Var |
| Termometre | Yok |
UYUMLULUK
| Uyumlu İşletim Sistemi | Android, iOS |
| Uyumlu İşl. Sis. Versiyonu | Android 8.0+, iOS 14+ |
TEMEL BİLGİLER
| Türü | Akıllı Saat |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Ürün Ailesi | Xiaomi Watch |
| Seri | Xiaomi Watch S5 |