Chery Tiggo7 1.6 Prestige
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 2,175,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Benzin / MHEV |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Chery Tiggo7 1.6 Prestige |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 1598 cc |
| Motor Gücü | 1425 HP |
| Tork | 275 Nm |
| 0-100 km/s | 9.4 sn |
| Maksimum Hız | 180 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 7.0 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 51 lt |
| Ortalama Menzil | 729 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4553 mm |
| Genişlik | 1862 mm |
| Yükseklik | 1696 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 484 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Chery Tiggo7 1.6 Prestige fiyatı 22/05/2026 tarihinde 2.175.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 2.175.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 2.175.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- 540° HD çevre görüş kamerası
- AutoHold
- Ön hava yastıkları
- Ön yan hava yastıkları
- Yan perde hava yastıkları
- Uzak taraf Hava Yastığı
- ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları
- Mekanik çocuk kilidi
- Çocuk Varlığı Algılama Sistemi (CPD)
- Motor immobilizer (hafızalı)
- Arka park sensörleri
- Ön park sensörleri
- ABS (Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi)
- EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı)
- BAS (Fren Destek Sistemi)
- ESP (Elektronik Denge Programı)
- HAC (Yokuş Kalkış Desteği)
- HDC (Yokuş İniş Desteği)
- Doğrudan Lastik Basınç İzleme Sistemi
- Şerit Terk Uyarı Sistemi
- Kör Nokta Uyarı Sistemi
- Kapı Açılma Uyarısı
- Arka Çapraz Trafik Uyarısı
- Arka Çapraz Trafik Freni
- Akıllı Far Kontrolü
- Şerit Değiştirme Asistanı
- Akıllı Şerit Koruma Asistanı
- İkincil Çarpışma Önleyici Fren Sistemi
- Adaptif Hız Sabitleyici
- Önden Çarpışma Uyarısı
- Otomatik Acil Frenleme (Araç algılama)
- Otomatik Acil Frenleme (Yaya algılama)
- Otomatik Acil Frenleme (Bisikletli algılama)
- Trafik Sıkışıklığı Asistanı
- Entegre Seyir Asistanı
- Sürücü Yorgunluk Takibi
- Kalkış Uyarı Göstergesi
- Akıllı Uzun Far Asistanı
- Alarm
- Acil çağrı Sistemi (eCall)
- Clawlight Full LED aydınlatma sistemi
- Karşılama Fonksiyonlu Ön Farlar
- Akustik Ön Camlar
- Elektrikli Yan Aynalar
- Hafızalı Yan Aynalar
- Sürüş Modu Seçimi (Genel)
- 19" Strion Alaşımlı Jantlar
- Eller Serbest Elektrikli Bagaj Kapağı
- 12.3" Dijital Gösterge Paneli
- 12.3" Multimedya Ekran
- Otomatik kararan iç dikiz aynası
- Elektrikli Ön koltuklar
- Sürücü koltuğu hafızası
- Havalandırmalı Ön Koltuklar
- Isıtmalı Ön Koltuklar
- 64 Renkli Ambiyans Aydınlatma
- Ön Sıra USB girişleri
- Arka Sıra USB girişi
- Çift bölgeli otomatik klima
- Akıllı anahtar
- Uzaktan motor çalıştırma
- Anahtarsız Giriş Sistemi
- Sony Premium Ses Sistemi
- 8 Hoparlör
- Kablosuz Apple CarPlay
- Kablosuz Smartlink
- Çevrimdışı ses tanıma ve kontrol
- Türkçe dil desteği
- 50W Kablosuz Telefon Şarj Ünitesi
- Aktif Havalandırmalı Şarj Ünitesi
- 12V güç çıkışları
- Karartılmış Arka Camlar
- Stepne Lastik
- Gümüş Tavan Rayları
- Ultra-Fiber Deri Direksiyon
- Deri Koltuk Döşemesi
- Aydınlatmalı Makyaj Aynası
- Panoramik Sunroof
- Aydınlatmalı Kapı Eşik Kaplamaları
- Siyah-Kahverengi İç Döşeme
- Spor Koltuklar
Chery Tiggo7 1.6 Prestige Avantajları
- 1425 HP motor gücü ile güçlü performans
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
★
★
★
★
★
%82
Yetişkin
%85
Çocuk
%80
Yaya
%78
Güvenlik
2025 Euro NCAP sonucu
Chery Tiggo7 Diğer Versiyonları
Chery Tiggo7 1.6 Prestige İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Chery Tiggo7 1.6 Prestige modeli, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.