Citroen Ami Standart
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 545,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Elektrik |
| Araç Tipi | Micro car |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Citroen Ami Standart |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 6 kW |
| Motor Gücü | 8 HP |
| Tork | 40 Nm |
| 0-100 km/s | - |
| Maksimum Hız | 45 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 7.2 kWh /100km |
| Yakıt Deposu | 5.4 kWsa |
| Ortalama Menzil | 75 km |
| Şarj Süresi | 240 dk |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 2 Kişilik |
| Uzunluk | 2460 mm |
| Genişlik | 1390 mm |
| Yükseklik | 1525 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 63 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Citroen Ami Standart fiyatı 22/05/2026 tarihinde 545.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 545.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 545.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- LED Farlar ve Sinyaller
- Hız Gösterge Paneli
- 2 Hız Modlu Ön Silecek Kontrolü
- Akıllı Telefon Tutacağı ve USB
- Isıtma ve Havalandırma
- Manuel El Freni
- Sürüş Mod Seçimi D/N/R
- Sürücü Koltuğu Ayarlama Kolu
- 3 Bölmeli Renkli Ön Panel Saklama Alanı
- 2 Adet Çizgi Detaylı Kapı Filesi
- 1 Adet Ön Konsolu Aşağıdan Ayıran Siyah File
- Renkli Çanta Askısı
- Yan Kapılarda Saklama Gözleri
- 2 Adet Renk Detay Çerçeveli Siyah Paspas
- 2 Adet Renkli Çizgi Detaylı Kapı Filesi
- 2 Adet Arka Cam Etiketi
- 2 Adet Renkli Kapı Etiketi
- Siyah Ön & Arka Tampon Koruması
- Siyah Ön Far Çerçevesi
- Siyah Şeritli ve Sarı dekorlu ön tasarım
- Siyah Spoiler
Citroen Ami Standart Avantajları
Dezavantajları
- Düşük motor gücü performans beklentisi yüksek kullanıcılar için sınırlı olabilir
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
- Bagaj hacmi aile kullanımı için sınırlı olabilir
Citroen Ami Diğer Versiyonları
Bu araç kimler için uygun?
Citroen Ami Standart modeli, şehir içi kullanımda sessiz ve çevreci sürüş arayanlar, performans odaklı sürüş isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.