Ford Kuga 1.5 ST Line X
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 3,404,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Benzin / MHEV |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Ford Kuga 1.5 ST Line X |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 1497 cc |
| Motor Gücü | 186 HP |
| Tork | 240 Nm |
| 0-100 km/s | 9.9 sn |
| Maksimum Hız | 200 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 6.8 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 54 lt |
| Ortalama Menzil | 794 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4615 mm |
| Genişlik | 1882 mm |
| Yükseklik | 1673 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 437 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Ford Kuga 1.5 ST Line X fiyatı 22/05/2026 tarihinde 3.404.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 3.404.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 3.404.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Gövde Rengi Kapı Kolları ve Yan Aynalar
- Elektirikli, Isıtmalı, Sinyalli, Katlanabilir Yan Aynalar
- Dinamik Matrix LED Farlar, Yansıma Önleme Özelliği ile
- Gündüz Yanan LED Ön Farlar
- LED Arka Farlar
- LED Arka Sis Farları
- Arka Rüzgarlık (Spoiler)
- Tavan Rayı (Siyah)
- 19” Alüminyum Alaşımlı Jantlar
- Karartılmış Arka Camlar
- Ön Park Sensörleri
- Dış Boya-Katı
- Arka Park Sensörleri
- Spor Süspansiyon
- Geri Görüş Kamerası
- Açılabilir Panoramik Cam Tavan
- Çift Egzoz Çıkışı
- Lastik Tamir Kiti
- Sürücü ve Ön Yolcu Ön, Yan ve Perde Hava Yastıkları
- Ön Yolcu Hava Yastığını Devre Dışı Bırakma
- Sürücü ve Ön Yolcu Emniyet Kemeri Hatırlatması
- 2. Sıra Emniyet Kemeri Takip (Yol Bilgisayarı)
- ISOFIX - Çocuk Koltuğu Bağlantıları
- Acil Fren Anında Yanan Lambalar
- ABS
- ESP (Elektronik Denge Programı)
- EBA (Acil Durum Fren Desteği)
- Lastik Basınç Takip Sistemi
- Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit
- Disk Frenler - Ön & Arka
- Hız Levhası Tanıma Sistemi
- Hız Kontrol Sistemi ve Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı
- Hız Kontrol Sistemi
- Şerit Takip Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı
- Sürücü Dikkat Takip Sistemi
- Kör Nokta Uyarı Sistemi
- Yokuş Kalkış Destek Sistemi ve Otomatik Tutunma Fonksiyonu
- Çarpışma Önleme Yardımcısı
- E-Call Acil Durum Arama Yardımı
- Perimetrik Alarm**
- Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon Sistemi
- Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi
- ST-Line Tasarım Dikiş Detaylı Sensico ® Spor Direksiyon
- Döner vites konsolu
- Çift Bölgeli Dijital İklim Kontrollü Otomatik Klima
- Ön Koltuk Kol Dayanağı ve Kapaklı Eşya Saklama Bölmesi
- Kumaş Döşeme Koltuklar
- 8 Yönlü Sürücü ve 8 Yönlü Ön Yolcu Koltuğu (Manuel)
- Sürücü ve Yolcu Koltuğunda Ayarlanabilir Bel Desteği
- Kablosuz Şarj Bölmesi
- Bağlı modem*
- Orta Konsol 2 şarj girişi
- Ford SYNC4 & 13.2” Bilgi - Eğlence Sistemi
- 12.3” Dijital Yol Bilgisayarı
- Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası
- Otomatik Yanan Farlar
- Otomatik Yanan Uzun Far
- Yağmur Sensörü
- 60/40 Oranında Katlanabilen Arka Koltuklar
- Seçilebilir Sürüş Modları (Eco - Normal - Spor - Kaygan)
- Ambiyans LED Işıklandırma
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
- Elektrikli Park Freni
- 2. Sıra Kayar koltuk
- Göz Hizası Gösterge Paneli (Head-Up Display® / HUD)
Ford Kuga 1.5 ST Line X Avantajları
- 186 HP motor gücü ile güçlü performans
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Ford Kuga Diğer Versiyonları
Ford Kuga 1.5 ST Line X İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Ford Kuga 1.5 ST Line X modeli, performans odaklı sürüş isteyenler, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.