Hyundai Ioniq 5 Dynamic
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 2,484,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Elektrik |
| Araç Tipi | Sedan |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Hyundai Ioniq 5 Dynamic |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 125 kW |
| Motor Gücü | 170 HP |
| Tork | 350 Nm |
| 0-100 km/s | 8.5 sn |
| Maksimum Hız | 185 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 15.6 kWh /100km |
| Yakıt Deposu | 63 kWsa |
| Ortalama Menzil | 440 km |
| Şarj Süresi | 350 dk |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4655 mm |
| Genişlik | 1890 mm |
| Yükseklik | 1605 mm |
| Boş Ağırlık | 1955 kg |
| Bagaj Hacmi | 520 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Hyundai Ioniq 5 Dynamic fiyatı 06/01/2026 tarihinde 2.435.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 2.484.000 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %2 artış göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-01-2026 | 2.435.000 TL |
| 22-05-2026 | 2.484.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- ABS + EBD + BAS
- ESP + TCS + VSM
- Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HAC)
- Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastıkları
- Orta Konsol Hava Yastığı
- Yan ve Perde Hava Yastıkları
- Lastik Basınç Kontrol Sistemi (TPMS)
- Lastik Tamir Kiti (TMK)
- Acil Çağri Sistemi (E-Call)
- Akıllı Park Yardım Asistanı (RSPA)
- Akıllı Hız Limit Asistanı (ISLA)
- Park Mesafe Uyarısı (Ön ve Arka)
- Dur ve Kalk Özellikli Akıllı Hız Sabitleme Kontrolü (SCC w/ S&G)
- Kör Nokta Çarpışma Engelleme Asistanı (BCA)
- Arka Çapraz Çarpışma Önleme Asistanı (RCCA)
- Şeritte Kalma Asistanı (LKA)
- Şerit Takip Asistanı (LFA)
- Ön Çarpışma Engelleme Asistanı (FCA)
- Kör Nokta Görüntüleme Asistanı (BVM)
- Arka Park Çarpışma Engelleme Asistanı (PCA-R)
- Arka Yolcu/Eşya Uyarısı
- Isıtmalı Deri Direksiyon Simidi
- Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon
- Direksiyondan Kumandalı Rejeneratif Frenleme Kulakçıkları
- Elektrikli ve Hafızalı Ön Koltuklar (Sürücü & Yolcu)
- Koltuk Bel Destek Ayarı (Sürücü & Yolcu)
- Aydınlatmalı Sürücü ve Yolcu Makyaj Aynası
- Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası
- İleri-Geri Hareket Edebilen Orta Konsol
- Deri Koltuklar
- Isıtmalı ve Soğutmalı Ön Koltuklar
- Isıtmalı Arka Koltuklar
- Ön Koltuk Arkası Harita Cebi
- Aktif Gergili ve Yükseklik Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri
- Rahatlama Pozisyonlu Koltuklar (Sürücü ve Yolcu)
- Aktif Ön ve Arka Koltuk Başlıkları
- Bardak Tutucu ve Orta Kol Dayama
- 60/40 Katlanabilen Arka Koltuklar
- İleri-Geri Hareket Edebilen Arka Koltuklar
- Harita Okuma Lambası (LED)
- Direksiyon Koluna Entegre Vites (E-Shift By Wire)
- Sürüş Modu Seçenekleri (Drive Mode Select)
- 12,3’’ Dokunmatik Ekranlı Bilgi Eğlence Sistemi ve Navigasyon
- 12,3” LCD Gösterge Bilgi Ekranı
- Direksiyondan Kumandalı Müzik Sistemi
- Bluetooth Bağlantısı
- Bose Premium Ses Sistemi (Merkez ve Subwoofer ile 8 Hoparlör)
- Ön Taraf Tek Dokunuşlu Elektrikli Camlar
- Elektronik Kontrollü Çift Bölmeli Klima
- Elektrikli Park Freni
- Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sistemi
- Geri Görüş Kamerası ve Dinamik Park Kılavuzu
- 360° Çevre Görüş Kamera Sistemi
- Sanal Gösterge Paneli (Head Up Display)
- Yağmur Sensörü
- Otomatik Ön Cam Buğu Giderici
- Ön ve Arka Bagaj içi Aydınlatma
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
- Ambiyans Aydınlatma (64 Renk)
- Araç İçi ve Dışı Güç Kaynağı (V2L)
- USB Girişleri ve 12V Elektrik Güç Kaynağı
- Isı Pompası
- 20’’ Alaşım Jantlar (255 45 R20)
- Kaput Altı İzolatörü
- Piksel LED Ön Farlar
- LED Gündüz Farları
- Ön LED Dekoratif Aydınlatma
- Otomatik Yanan Farlar
- LED Arka Lambalar
- Elektrik Kontrollü Isıtmalı ve Katlanabilir Yan Aynalar
- Renkli Ön Kapı Camları
- Karartılmış Arka Camlar
- Panaromik Cam Tavan
- Gövde Rengi Gizli Kapı Kolları (Otomatik)
- Yüksekliği Ayarlanabilir Akıllı Bagaj Kapağı
Hyundai Ioniq 5 Dynamic Avantajları
- 350 Nm yüksek tork ile rahat hızlanma
- 520 litre geniş bagaj hacmi
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Hyundai Ioniq 5 Hakkındaki İnceleme Videoları
Hyundai Ioniq 5 Diğer Versiyonları
Hyundai Ioniq 5 Dynamic İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Hyundai Ioniq 5 Dynamic modeli, şehir içi kullanımda sessiz ve çevreci sürüş arayanlar, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.