Jeep Compass 1.2 Summit
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 3,014,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Benzin / MHEV |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Jeep Compass 1.2 Summit |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 1199 cc |
| Motor Gücü | 145 HP |
| Tork | 230 Nm |
| 0-100 km/s | 10.0 sn |
| Maksimum Hız | 195 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 5.6 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 55 lt |
| Ortalama Menzil | 982 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4552 mm |
| Genişlik | 1928 mm |
| Yükseklik | 1675 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 550 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Jeep Compass 1.2 Summit fiyatı 22/05/2026 tarihinde 3.014.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 3.014.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 3.014.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Full-LED Reflektör Farlar
- 18” Alaşım Jantlar
- Panoramik Açılabilir Sunroof
- Parlak Siyah Ayna Kapakları
- Elektrikli, Katlanır ve Isıtmalı Yan Aynalar
- Yan Ayna Karşılama Aydınlatması
- 360° Alt Gövde Koruması
- Gri & Siyah Kumaş Koltuklar
- Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma
- Çift Bölgeli Otomatik Klima
- Renkleri Kişiselleştirilebilir Ambiyans Aydınlatma
- Çift Kademeli Bagaj Zemini
- 16” Multimedya Ekranı / 10,25” Dijital Gösterge Paneli
- Ön ve Arka Park Sensörleri
- Geri Görüş Kamerası
- Type-C Girişleri 2 adet Ön
- 2 adet Type-C Giriş Arka, 12 V Soket
- Selec-Terrain Sürüş Modları
- Kablosuz Apple CarPlay™ & Android Auto™
- Ön Çarpışma Uyarı Sistemi
- Seviye 2 Otonom Sürüş Desteği
- Adaptif Hız Sabitleyici
- Şerit Konumlandırma Asistanı
- Otomatik Acil Frenleme Sistemi
- Premium Ses Sistemi (Focal Hi-Fi)
- Navigasyon Sistemi
- LED Matrix Farlar
- Aydınlatmalı 7 Slot İkonik Ön Izgara
- Karartılmış Arka Camlar
- Ön Sis Farları
- Parlak Siyah Plastik Detaylar
- Arka Logo Aydınlatmalı LED Stop Lambalar
- Tavan Rayları
- Suni Deri Koltuklar
- Isıtmalı Koltuklar
- Hafızalı Sürücü Koltuğu
- Elektrikli Ayarlanabilir, Havalandırmalı & Masaj
- Fonksiyonlu Koltuklar
- Elektrikli Ayarlanabilir Bel ve Yanal Destekler
- Isıtmalı Direksiyon Simidi
- Otomatik Uzun/Kısa Far Sistemi
- 360° Kamera
- Handsfree Elektrikli Bagaj Kapağı
- Kablosuz Şarj
- Isıtmalı Ön Cam (Buz Çözücü)
- Alarm Sistemi
- Kör Nokta Sistemi
Jeep Compass 1.2 Summit Avantajları
- 550 litre geniş bagaj hacmi
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Jeep Compass Diğer Versiyonları
Jeep Compass 1.2 Summit İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Jeep Compass 1.2 Summit modeli, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.