Kia EV6 Elegance
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 3,760,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Elektrik |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Kia EV6 Elegance |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 125 kW |
| Motor Gücü | 170 HP |
| Tork | 350 Nm |
| 0-100 km/s | 8.7 sn |
| Maksimum Hız | 186 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 16.4 kWh /100km |
| Yakıt Deposu | 63 kWsa |
| Ortalama Menzil | 428 km |
| Şarj Süresi | 390 dk |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4695 mm |
| Genişlik | 1880 mm |
| Yükseklik | 1550 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 520 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Kia EV6 Elegance fiyatı 22/05/2026 tarihinde 3.760.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 3.760.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 3.760.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
- Elektronik Vites Paneli
- Sürüş Modu Seçimi
- Yağmur Sensörü
- Deri Direksiyon Simidi
- Yükseklik ve Derinlik Ayarlı, Elektrikli Direksiyon
- Direksiyondan Kumandalı Multimedya Sistemi
- Direksiyondan Kumandalı Rejeneratif Frenleme Kulakçıkları
- Isıtmalı Direksiyon Simidi
- Deri Koltuklar
- Yükseklik Ayarlı Sürücü ve Ön Yolcu Koltuğu
- Elektrikli Sürücü ve Ön Yolcu Koltuğu
- Hafızalı Sürücü Koltuğu
- Elektrikli, Ayarlanabilir Sürücü ve Yolcu Bel Desteği
- Isıtmalı Ön Koltuklar
- Soğutmalı Ön Koltuklar
- Isıtmalı Arka Koltuklar
- Smart Koltuk Cepleri
- Saklama Gözlü Ön Kol Dayama
- 60/40 Oranında Katlanabilir Arka Koltuklar
- Otomatik Klima
- 12,3" Supervision Gösterge Bilgi Ekranı
- Head Up Display
- 12,3" Dokunmatik Ekranlı Multimedya Eğlence Sistemi
- Apple Carplay & Android Auto Desteği
- Çevre Görüş Kamera Sistemi
- Navigasyon Sistemi
- Meridian Marka Ses Sistemi
- 14 Adet Hoparlör
- Bluetooth (Sesli Kontrol Sistemi)
- USB Girişi
- Arka Koltuklar İçin USB Girişi
- Kablosuz Şarj Sistemi (Wireless Charger)
- Ön Konsolda Bardak Tutucular
- Aydınlatmalı Sürücü ve Yolcu Makyaj Aynası
- Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası
- Ambiyans Aydınlatma
- Tek Dokunma ile Açılıp Kapanabilen, Sıkışmayı Engelleyen Ön Camlar
- Karartılmış Arka Camlar
- Elektrikli Park Freni
- Elektrikli ve Hafızalı Bagaj Kapağı
- Bagaj Perdesi
- 19" Alüminyum Alaşım Jantlar
- Lastik Bakım Kiti (TMK)
- Adaptif LED Ön Farlar
- LED Gündüz Farları
- Otomatik Yanan Farlar
- LED Arka Stop Lambaları
- LED Ön Sis Farları
- LED Arka Sis Farları
- Elektrikli Kontrollü, Isıtmalı ve Katlanabilir Yan Aynalar
- Yan Aynalar Üzerinde Sinyal Lambaları
- Elektrikli Kapı Kolları
- Elektrikli Açılabilir Sunroof
- Ön Park Sensörü
- Arka Park Sensörü
- Spoiler
- Stop & Go Özellikli Akıllı Hız Sabitleyici
- Ön Çarpışma Engelleme Asistanı (FCA-JX)
- Arka Çapraz Trafik Çarpışma Önleme Asistanı (RCCA)
- Kör Nokta Çarpışma Önleme Asistanı (BCA)
- Kör Nokta Görüntüleme Asistanı (BVM)
- Arka Park Çarpışma Önleme Asistanı (PCA)
- Şerit Takip Asistanı (LFA)
- Şeritte Kalma Asistanı (LKA)
- Akıllı Hız Limiti Asistanı (ISLA)
- Park Yardım Özellikli Uzaktan Akıllı Park Asistanı (RSPA)
- ISOFIX Çocuk Koltuğu Bağlantı Noktaları
- Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastığı
- Yan ve Perde Hava Yastıkları
- Orta Konsol Hava Yastığı
- Arka Yolcu & Eşya Uyarısı
- Çocuk Güvenlik Kilidi
- Motor Kilitleme Sistemi (Immobilizer)
- HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi)
- ESC (Elektronik Dengeleme Programı)
- TPMS (Lastik Basınç İzleme Sistemi)
- ABS Fren Sistemi
Kia EV6 Elegance Avantajları
- 350 Nm yüksek tork ile rahat hızlanma
- 520 litre geniş bagaj hacmi
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Kia EV6 Diğer Versiyonları
Kia EV6 Elegance İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Kia EV6 Elegance modeli, şehir içi kullanımda sessiz ve çevreci sürüş arayanlar, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.