Kia Niro Elegance
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 2,099,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Elektrik |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Kia Niro Elegance |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 150 kW |
| Motor Gücü | 204 HP |
| Tork | 255 Nm |
| 0-100 km/s | 7.8 sn |
| Maksimum Hız | 167 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 16.2 kWh /100km |
| Yakıt Deposu | 64.8 kWsa |
| Ortalama Menzil | 460 km |
| Şarj Süresi | 380 dk |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4420 mm |
| Genişlik | 1825 mm |
| Yükseklik | 1570 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 475 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Kia Niro Elegance fiyatı 22/05/2026 tarihinde 2.099.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 2.099.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 2.099.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
- Elektronik Vites Paneli
- Sürüş Modu Seçimi
- Yağmur Sensörü
- Deri Direksiyon Simidi
- Yükseklik ve Derinlik Ayarlı, Elektrikli Direksiyon
- Direksiyondan Kumandalı Multimedya Sistemi
- Direksiyondan Kumandalı Rejeneratif Frenleme Kulakçıkları
- Deri Koltuklar
- Yükseklik Ayarlı Sürücü ve Ön Yolcu Koltuğu
- Elektrikli Sürücü Koltuğu
- Elektrikli, Ayarlanabilir Sürücü Bel Desteği
- Isıtmalı Ön Koltuklar
- Smart Koltuk Cepleri
- Saklama Gözlü Ön Kol Dayama
- 60/40 Oranında Katlanabilir Arka Koltuklar
- Otomatik Klima
- 10,25" Supervision Gösterge Bilgi Ekranı
- 8" Dokunmatik Ekranlı Multimedya Eğlence Sistemi
- Apple Carplay & Android Auto Desteği
- Geri Görüş Kamerası
- 6 Adet Hoparlör
- Bluetooth (Sesli Kontrol Sistemi)
- USB Girişi
- Arka Koltuklar İçin USB Girişi
- Kablosuz Şarj Sistemi (Wireless Charger)
- Ön Konsolda Bardak Tutucular
- Aydınlatmalı Sürücü ve Yolcu Makyaj Aynası
- Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası
- Ambiyans Aydınlatma
- Tek Dokunma ile Açılıp Kapanabilen, Sıkışmayı Engelleyen Ön Camlar
- Karartılmış Arka Camlar
- Elektrikli Park Freni
- Bagaj Perdesi
- Silecek Suyu Uyarısı
- 17” Alüminyum Alaşım Jantlar
- Lastik Bakım Kiti (TMK)
- LED Ön Farlar
- LED Gündüz Farları
- Otomatik Yanan Farlar
- LED Arka Stop Lambaları
- LED Ön Sis Farları
- LED Arka Sis Farları
- Elektrikli Kontrollü, Isıtmalı ve Katlanabilir Yan Aynalar
- Yan Aynalar Üzerinde Sinyal Lambaları
- Elektrikli Açılabilir Sunroof
- Ön Park Sensörü
- Arka Park Sensörü
- Tavan Rayı
- Spoiler
- Stop & Go Özellikli Akıllı Hız Sabitleyici (Smart Cruise Control)
- Ön Çarpışma Engelleme Asistanı (FCA-JX) (Kavşak Dönüş Desteği)
- Şerit Takip Asistanı (LFA)
- Şeritte Kalma Asistanı (LKA)
- Akıllı Hız Limiti Asistanı (ISLA)
- ISOFIX Çocuk Koltuğu Bağlantı Noktaları
- Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastığı
- Yan ve Perde Hava Yastıkları
- Sürücü Diz Hava Yastığı
- Orta Konsol Hava Yastığı
- Arka Yolcu & Eşya Uyarısı
- Çocuk Güvenlik Kilidi
- Motor Kilitleme Sistemi (Immobilizer)
- HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi)
- ESC (Elektronik Dengeleme Programı)
- TPMS (Lastik Basınç İzleme Sistemi)
- ABS Fren Sistemi
Kia Niro Elegance Avantajları
- 204 HP motor gücü ile güçlü performans
- 0–100 km/s 7.8 sn hızlanma ile seri sürüş
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Kia Niro Elegance İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Kia Niro Elegance modeli, şehir içi kullanımda sessiz ve çevreci sürüş arayanlar, performans odaklı sürüş isteyenler, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.