MG HS 1.5 Luxury
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 2,610,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Benzin / MHEV |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | MG HS 1.5 Luxury |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 1498 cc |
| Motor Gücü | 170 HP |
| Tork | 275 Nm |
| 0-100 km/s | 9.6 sn |
| Maksimum Hız | 195 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 7.6 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 55 lt |
| Ortalama Menzil | 724 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4655 mm |
| Genişlik | 1890 mm |
| Yükseklik | 1664 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 507 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
MG HS 1.5 Luxury fiyatı 22/05/2026 tarihinde 2.610.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 2.610.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 2.610.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Alarm
- Immobilizer
- Acil çağrı sistemi
- ABS+EBD
- ESP
- EBA
- Yokuş Kalkış Asistanı
- Auto hold
- Elektronik Park Freni (EPB)
- Arka kapı çocuk kilidi
- Üst ve alt bağlantı yerleri ile arka koltuk
- ISOFIX sistemi
- Yağmur sensörü
- Lastik basınç uyarı sistemi
- ön hava yastıkları
- Sürücü ve ön yolcu için yan hava yastıkları
- yan perde hava yastıkları
- Adaptif Hız Sabitleyici (ACC)
- Akıllı Uzun Far Kontrolü (IHC)
- Hız Asistan Sistemi (SAS)
- Ön Çarpışma Uyarısı (FCW)
- Otomatik Acil Fren Sistemi (AEB)
- Şerit İhlal İkazı (LDW)
- Trafikte Sürüş Sistemi (TJA)
- Trafik İşareti Tanıma (TSR)
- Şerit Takip Desteği (LKA)
- Kör Nokta Monitörü (BSM)
- Arka Trafik Uyarısı (RTA)
- Şeritten Ayrılma Uyarısı (LCW)
- Led gündüz farları
- Ön sis lambaları
- Arka sis lambaları
- Seviye ayarlı Led farlar
- Arka dinamik farlar
- Işık sensörü
- Yükseltilmiş konumda fren lambası
- MG karşılama farları
- Ön ve arka park sensörü
- 360º kamera
- Ön gergili ve kuvvet sınırlayıcı,
- 3 kademeli ön kemer
- Ön gergili ve kuvvet sınırlayıcı,
- 3 kademeli arka kemer
- Ön ve arka emniyet kemerlerinin sesli uyarısı
- Ön emniyet kemeri yükseklik ayarlama
- Tavan rayı
- Braketsiz ön silecekler
- Arka silecek
- Krom pencere profili
- Arka cam ısıtması
- Karartmalı arka camlar
- Arka gizlilik pencereleri
- Elektrikli bagaj kapağı
- Otomatik kapı kapatma
- 12V soket
- Bagaj örtüsü
- Bagaj lambası
- Derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon
- Elektronik vites değiştirici
- Kaydırılabilir orta konsol
- Krom kapı kolları
- Işıklı aynalı güneş siperliği
- Farlarda eve kadar takip fonksiyonu
- Yansıma önleyici iç aynalar
- Premium iç kapı dekoru
- Arka okuma ışıkları
- Ambiyans aydınlatma
- Alaşım sportif pedal
- Panoramik cam tavan
- 10.1" Dokunmatik ekran
- 12.3" Dijital gösterge paneli
- 2 mikrofon
- 4 USB portu
- Bluetooth
- Apple CarPlay
- Android Auto
- MP3
- Uzaktan kumandalı kilitleme
- Anahtarsız giriş
- Tek düğme ile motor başlatma
- Yüksekliği ayarlanabilir sürücü koltuğu
- Elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu
- Elektrikli ayarlanabilir yolcu koltuğu
- Ön koltukların arkasında cepler
- Özel tasarım deri koltuklar
- Sportif ön koltuklar
- Ön koltuk ısıtma
MG HS 1.5 Luxury Avantajları
- 507 litre geniş bagaj hacmi
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
MG HS Diğer Versiyonları
MG HS 1.5 Luxury İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
MG HS 1.5 Luxury modeli, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.