Peugeot 308 GT
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 2,381,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Elektrik |
| Araç Tipi | Hatchback |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Peugeot 308 GT |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 115 kW |
| Motor Gücü | 156 HP |
| Tork | 270 Nm |
| 0-100 km/s | 10.5 sn |
| Maksimum Hız | 170 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 15.0 kWh /100km |
| Yakıt Deposu | 54 kWsa |
| Ortalama Menzil | 410 km |
| Şarj Süresi | 280 dk |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4367 mm |
| Genişlik | 1859 mm |
| Yükseklik | 1481 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 361 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Peugeot 308 GT fiyatı 22/05/2026 tarihinde 2.381.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 2.381.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 2.381.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi (ABS)
- Elektronik fren gücü dağıtım sistemi (EBFD)
- Acil fren yardım sistemi (EBA)
- Kaymayı önleyici anti-patinaj sistemi (ASR)
- Çarpışma sonrası Güvenlik Freni (PCSB)
- Dinamik Denge Kontrolü (DSC)
- Römork Denge Yardımı (TSA)
- Elektronik Denge Programı (ESP)
- Hill Assist (Yokuşta geri kaymayı önleyici sistem)
- Lastik Basınç Uyarı Sistemi
- Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastıkları (Yolcu tarafı kapatılabilir)
- Sürücü ve Ön Yolcu Yan Hava Yastıkları
- Perde Hava Yastıkları
- Arka Yan Koltuklarda ISOFIX Bağlantıları
- Ön ve Arka Koltuklar Emniyet Kemeri Uyarısı
- Sürücü Dikkat Uyarısı (3. seviye)
- Aktif Şerit Takip Sistemi
- Cruise Control / Hız Sabitleme ve Sınırlama
- Hız Limiti Tanıma ve Önerme
- Akıllı Far Sistemi (Aktif Uzun Far)
- Aktif Tam Durdurma Güvenlik Freni
- Adaptif Cruise Control, Dur & Kalk Fonksiyonlu
- Şerit Konumlama Asistanı
- Kör Nokta Uyarı Sistemi
- Genişletilmiş Trafik Levhaları Tanıma Sistemi
- Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi
- Akıllı Telefon Bölmesi
- GT Logolu, Isıtmalı Deri Kaplı Direksiyon
- Direksiyon Üzeri Kontrol Butonları**
- Direksiyon Arkası Vites Değiştirme Pedalları
- LED Aydınlatmalı & Havalandırmalı Torpido Gözü
- Ön Koltuklar Arası Çift Kapaklı Kol Dayama & Bardaklık
- Arka Kol Dayama
- Ambiyans Aydınlatması
- Adamite Yeşili Dikiş Detaylı Alüminyum Ön Panel ve Kapı Kaplamaları
- Alcantara Yarı Deri Kumaş Döşeme, Adamite Yeşili Dikişli Koltuklar
- Yükseklik Ayarlı Sürücü & Yolcu Koltuğu
- Bel Destekli Sürücü Koltuğu
- Tam Otomatik Klima
- 2. Sıra Havalandırma
- Çerçevesiz Elektrokrom Dikiz Aynası
- 1:3 2:3 Ayrı Arka Koltuklar
- Açılır Cam Tavan
- Siyah İç Tavan Kaplaması
- 3D Ön Gösterge Paneli
- i-Toggles
- 3D Navigasyon Sistemi*
- E-call
- Elektrikli El Freni
- Kablosuz Şarj Sistemi
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
- Arka Park Sensörü
- Ön Park Sensörü
- 180° Geri Görüş Kamerası & 3 Görüntü Modu
- Follow-Me Home
- Welcome/Bye-Bye Lightining
- Spor Sürüş Paketi***
- Tam Otomatik Klima
- Elektrokrom Dikiz Aynası
- Çerçevesiz Dikiz Aynası
- Otomatik Silecekler (Magic Wash)
- Elektrikli ve Tek Dokunuşlu 4 Cam
- 12 V Güç Soketi
- Radyo, MP3, 6 hoparlör, Bluetooth
- 10” Kapasitif Dokunmatik Ekran, 4 USB Bağlantısı (C Type)
- Kablosuz Mirror Screen
- Özel GT Tasarımı Parlak Krom Ön Izgara
- Yan Gövde PEUGEOT logosu
- Parlak Siyah Arka Tampon Eklentisi ve Krom Egzoz Çıkışları
- Gövde Rengi Arka Spoiler
- Parlak Siyah Bagaj Şeridi
- Gövde Altı Genişleticileri
- Gövde Rengi Kapı Kolları ve Parlak Siyah Yan Aynalar
- Elektrikli, Isıtmalı, Otomatik Katlanır Yan Aynalar
- MATRIX Full LED Ön Farlar
- LED Sinyalli Yan Aynalar
- GT Tasarımı 3D LED Arka Stoplar
- LED Gündüz Farları (Ön Farların Altında)
- Karartılmış Arka Camlar
- Yarım Boy Yedek Lastik
- 18” Alüminyum alaşımlı jantlar
Peugeot 308 GT Avantajları
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
★
★
★
★
★
%76
Yetişkin
%84
Çocuk
%68
Yaya
%65
Güvenlik
2022 Euro NCAP sonucu
Peugeot 308 Diğer Versiyonları
Peugeot 308 GT İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Peugeot 308 GT modeli, şehir içi kullanımda sessiz ve çevreci sürüş arayanlar için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.