Renault Captur 1.3 Techno
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 2,156,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Benzin / MHEV |
| Araç Tipi | Sedan |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Renault Captur 1.3 Techno |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 1332 cc |
| Motor Gücü | 140 HP |
| Tork | 245 Nm |
| 0-100 km/s | 9.3 sn |
| Maksimum Hız | 180 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 6.0 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 48 lt |
| Ortalama Menzil | 800 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4239 mm |
| Genişlik | 1797 mm |
| Yükseklik | 1575 mm |
| Boş Ağırlık | 1373 kg |
| Bagaj Hacmi | 484 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Renault Captur 1.3 Techno fiyatı 06/01/2026 tarihinde 2.050.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 2.156.000 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %5.2 artış göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-01-2026 | 2.050.000 TL |
| 09-01-2026 | 2.065.000 TL |
| 22-05-2026 | 2.156.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- ön yolcu hava yastığı iptal kilidi
- sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıkları
- emniyet kemeri uyarısı (tüm koltuklarda)
- ön ve arka yan yolcu koltuklarında ISOFIX bağlantısı
- ESC, ABS
- yokuş kalkış destek sistemi (HSA)
- acil durum çağrı sistemi (e-call)
- hız sınırlayıcı (SL)
- hız sabitleyici
- lastik basıncı takip sistemi (TPMS)
- arka park sensörü
- geri görüş kamerası
- lastik tamir kiti*
- şeritten ayrılma uyarı sistemi (LDW)
- şerit takip sistemi (LKA)
- gelişmiş şerit takip sistemi (E-LKA)
- trafik işareti tanıma sistemi (TSR)
- akıllı hız uyarısı (ISA)
- yaya ve bisiklet algılama fonksiyonlu aktif acil fren destek sistemi (AEBS)
- güvenli mesafe uyarı sistemi (DW)
- sürücü yorgunluk tespit sistemi (DAA)
- sürüş destek sistemleri devre dışı bırakma butonu
- otomatik yanan farlar
- otomatik uzun/kısa farlar (AHL)
- LED Pure Vision ön farlar
- 3D derinlik imzalı LED arka stoplar
- çift bölgeli otomatik klima
- arka havalandırma kanalları
- multi-sense sürüş deneyimi teknolojisi
- dinamik ambiyans aydınlatma
- anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
- elektrikli park freni (auto-hold)
- yağmur sensörü
- elektrokrom dikiz aynası
- 6 yönlü ayarlanabilir sürücü ve ön yolcu koltuğu
- yükseklik ayarlı ön koltuklar
- yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
- direksiyon üzerinde vites kulakçıkları**
- önde 2 adet bardaklık
- ön kol dayama ve saklama gözü
- 16 cm kaydırılabilen arka koltuklar
- arka koltuk sırtlığı 1/3-2/3 katlanma özelliği
- çift kademe bagaj zemini
- 7” dijital gösterge ekranı
- 10,4” openR link dokunmatik multimedya ekranı
- 4 adet USB type-C girişi (önde 2, arkada 2)
- kablosuz Apple CarPlay, Android Auto
- kablosuz şarj özelliği
- Arkamys® Auditorium ses sistemi
- 18” black hole alüminyum alaşım jantlar
- elektrikli ayarlanabilir, otomatik katlanır, ısıtmalı yan aynalar
- tek renk gövde, tavan rengi ve yan aynalar
- 3D grafikli yeni ön ızgara
- gövde rengi F1 kanatlı spor ön tampon
- techno ön çamurluklar
- gövde renginde kapı kolları
- siyah köpekbalığı anten
- karartılmış arka camlar
- tavan barı***
- gri/siyah techno kumaş döşeme
- kabartmalı, sarı dikişli ön koltuklar
Renault Captur 1.3 Techno Avantajları
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Renault Captur Hakkındaki İnceleme Videoları
Renault Captur Diğer Versiyonları
Renault Captur 1.3 Techno İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Renault Captur 1.3 Techno modeli, günlük ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kullanıcılar için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.