Seat Arona 1.0 Style Plus
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 1,968,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Benzin / MHEV |
| Araç Tipi | B-SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Seat Arona 1.0 Style Plus |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 999 cc |
| Motor Gücü | 115 HP |
| Tork | 200 Nm |
| 0-100 km/s | 9.9 sn |
| Maksimum Hız | 195 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 5.5 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 40 lt |
| Ortalama Menzil | 727 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4164 mm |
| Genişlik | 1780 mm |
| Yükseklik | 1530 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 400 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Seat Arona 1.0 Style Plus fiyatı 22/05/2026 tarihinde 1.968.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 1.968.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 1.968.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- 17" Gri Alüminyum Alaşımlı Jantlar
- 205 / 55 R17 Lastikler
- Dönüşe Duyarlı LED Ön Sis Farları
- LED Gündüz Sürüş Farları
- EcoLED Ön Farlar
- LED Arka Farlar
- Renkli Tavan ve Yan Aynalar (Siyah, Gri,Beyaz)
- Gövde Rengi Kapı Kolları
- Tavan Rengi Yan Aynalar
- Krom Tavan Rayları
- Elmas Görünümlü Krom Ön Izgara
- Krom Yan Cam Çerçeveleri
- Krom Ön ve Arka Tampon Süslemeleri
- Egzoz Görünümlü Arka Difüzör
- Isı Yansıtan Ön Cam
- Elektrikli Ayarlanabilir, Isıtmalı, Otomatik Katlanabilir Yan Aynalar
- Ön ve Arka Park Sensörleri
- Çift Bölgeli Otomatik Klima
- 8'' Dijital Gösterge Paneli
- Otomatik Yanan Kısa Farlar
- Eve Geliş/Evden Çıkış Aydınlatması (Coming/Leaving Home)
- LED Ambiyans Aydınlatması
- Sürücü ve Yolcu Makyaj Aynaları
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
- Geri Görüş Kamerası
- Yağmur Sensörü
- Kendiliğinden Kararan Dikiz Aynası
- Elektrikli Ön ve Arka Camlar
- Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektromekanik Çok Fonksiyonlu Spor Deri Direksiyon
- 8,25" Dokunmatik Renkli Ekranlı Multimedya Sistemi
- Full Link Teknolojisi (Apple CarPlay, MirrorLink, Android Auto)
- Önde Aydınlatmalı USB-C Çıkışları
- Bluetooth
- 6 Hoparlörlü Ses Sistemi (4 hoparlör + 2 tweeter)
- Deri Vites Topuzu
- Deri El Freni
- Ön Konsolda Krom Dizayn Ögeleri
- Yeşil Renkli LED Aydınlatmalı Havalandırma Izgaraları
- Siyah İç Tavan Döşemesi
- Konfor Tip Koltuklar ve Siyah Kumaş Koltuk Döşemeleri
- Ön Kol Dayama
- Sürücü ve Yolcu Koltuğu Yükseklik Ayarı
- Sürücü Koltuğu Altı Göz/Saklama Alanı
- Yolcu Koltuğu Altı Göz/Saklama Alanı
- Sürücü ve Yolcu Koltuğu Arkası Cep
- 60/40 Parçalı Katlanabilir Arka Koltuklar
- Çift Kademeli Bagaj
- Sürücü ve Yolcu Ön-Yan-Perde Hava Yastıkları
- Ön Yolcu Hava Yastığı İptali
- Aktif Gergili Ön Emniyet Kemeri
- Arka Koltuklarda 2 adet Çocuk Koltuğu Sabitleyici (ISOFIX) ve Top Tether
- Hırsızlığa Karşı Korumalı Şifreli Bijonlar
- Ön ve Arka Disk Frenler
- Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC)
- Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
- Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD)
- Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
- Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi (XDS)
- Elektronik Motor Çekiş Kontrolü (MSR)
- Hidrolik Fren Asistanı (HBA)
- Elektronik Stabilite Frenleme Sistemi (ESBS)
- Ön Bölge Asistanı (Front Assist) / Şehiriçi Acil Frenleme Fonksiyonu (EBA)
- Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control) ve Hız Sınırlayıcı
- Şerit Takip Asistanı (LKS)
- Otomatik Park Asistanı
- İkincil Çarpışma Freni
- Yorgunluk Tespit Sistemi
- Lastik Basınç Uyarısı
- Yokuş Kalkış Destek Sistemi (Hill Hold)
- Tüm Koltuklarda Sesli ve Görsel Emniyet Kemeri Uyarısı
- Immobilizer (Elektronik Hırsızlık Önleme Sistemi)
- Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistemi
Seat Arona 1.0 Style Plus Avantajları
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Seat Arona Diğer Versiyonları
Seat Arona 1.0 Style Plus İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Seat Arona 1.0 Style Plus modeli, günlük ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kullanıcılar için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.