Casper VIA X20
Fiyat Değişimi Analizi
Bu telefon modelinin fiyatı 22/10/2025 tarihinde 9.999 TL seviyesindeyken, 05/05/2026 itibarıyla 9.499 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %5 düşüş göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-10-2025 | 9.999 TL |
| 19-01-2026 | 8.115 TL |
| 18-02-2026 | 9.999 TL |
| 04-05-2026 | 8.161 TL |
| 05-05-2026 | 9.499 TL |
Casper VIA X20 Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
Casper VIA X20 modeli; nostaljik telefon arayanlar için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
Casper VIA X20 Avantajları
Dezavantajları
- Hızlı şarj gücü düşük
- Suya dayanıklılık sertifikası bulunmuyor
- Kablosuz şarj desteği yok
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.53 İnç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2340 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 395 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.5:9 |
| Ekran Alanı | 104.27 cm² |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Eğimli Ekran (2.5D), Ekran İçinde Ön Kamera, 400 cd/m² (nit) Parlaklık |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran / Gövde Oranı | 82.6 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 4510 mAh |
| Konuşma Süresi (2G) | 23 Saat |
| İnternet Kullanımı (WiFi) | 15 Saat |
| İnternet Kullanımı (3G) | 11 Saat |
| Oyun | 7 Saat |
| Video Oynatma | 13 Saat |
| Video Oynatma Notu | Çevrimdışı |
| Şarj | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-ion Polymer (Li-Po) |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 18 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (18W) |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 150 Dakika |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 48 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Sony Exmor Sensör (IMX586), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Makro (Macro) Çekim (3 cm), Zamanlayıcı, 0.8μm (1.6μm) Piksel, 6 Elementli Lens |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (120°), 1.12μm Piksel |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim |
| Dördüncü Arka Kamera | Var |
| Dördüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| Dördüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Dördüncü Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 25 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, HDR, Sanal Flaş, Yapay Zeka (AI) İyileştirme, 0.9μm (1.8μm) Piksel |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio P70 (MT6771V/T) |
| CPU Frekansı | 2.1 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.1 GHz ARM Cortex-A73 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G72 MP3 |
| GPU Frekansı | 900 MHz |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12 nm |
| AnTuTu Puanı (v8) | 195.300 Puan |
| AnTuTu Puanı (v10) | 240.100 Puan |
| Geekbench 5 (Single-core) | 305 Puan |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.405 Puan |
| Bellek (RAM) | 6 GB |
| RAM Tipi | LPDDR4X |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 512 GB |
TASARIM
| Boy | 163.73 mm |
| En | 77.1 mm |
| Kalınlık | 8.8 mm |
| Ağırlık | 190 Gram |
| Renk Seçenekleri | Mavi |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Cam |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Polikarbonat |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G | Var |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G | Var |
| 4G Frekansları | 800 (band 20) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G İndirme | 150 Mbps |
| 4G Karşıya Yükleme | 50 Mbps |
| 4G Teknolojisi | LTE (Cat.4) |
| 4G Özellikleri | ViLTE (Video over LTE) Desteği, VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 10 (Q) |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 11 (R) |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Yok |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS |
ÇOKLU ORTAM
| Radyo | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Yok |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka Kapakta |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 1.463 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.499 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Yüz Tanımlama |
| Kutu İçeriği | USB Güç Adaptörü (18W) |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2020 |
| Duyurulma Tarihi | 2020, Temmuz |
| Seri | Casper VIA X |
| Alt Seri | Casper VIA X |
| Kullanım Kılavuzu | Casper VIA X20 Kullanım Kılavuzu |