Huawei Nova 5T
Fiyat Değişimi Analizi
Bu telefon modelinin fiyatı 22/10/2025 tarihinde 14.835 TL seviyesindeyken, 05/05/2026 itibarıyla 12.549 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %15.4 düşüş göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-10-2025 | 14.835 TL |
| 05-05-2026 | 12.549 TL |
Huawei Nova 5T Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
Huawei Nova 5T modeli; nostaljik telefon arayanlar için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
Huawei Nova 5T Avantajları
Dezavantajları
- Batarya kapasitesi yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- Hızlı şarj gücü düşük
- Suya dayanıklılık sertifikası bulunmuyor
- Kablosuz şarj desteği yok
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.26 İnç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2340 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 412 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.5:9 |
| Ekran Alanı | 96.2 cm² |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Ekran İçinde Ön Kamera, 96% NTSC |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran / Gövde Oranı | 84.31 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 3750 mAh |
| Konuşma Süresi (3G) | 26 Saat |
| Video Oynatma | 18 Saat |
| Müzik Oynatma | 132 Saat |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 22.5 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Huawei SuperCharge (22.5W), Hızlı Şarj (22.5W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | 30 Dakikada %50 Dolum |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 48 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Sony Exmor Sensör (IMX586), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü, Panorama, RAW Kayıt Yapabilme, Otomatik Odaklama, Sesli komut, Contrast Detection Auto-Focus (CDAF), Makro (Macro) Çekim (4 cm), Seri Çekim (Burst) Modu, Zamanlayıcı, 0.8μm (1.6μm) Piksel |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/2 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps, 1080p @ 60fps, 2160p @ 30fps |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 960fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 16 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (117°) |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| Dördüncü Arka Kamera | Var |
| Dördüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| Dördüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Dördüncü Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 32 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, Gesture Shot, Yapay Zeka (AI) İyileştirme, Zamanlayıcı (self-timer), Gülümseme Algılama |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | HiSilicon Kirin 980 |
| CPU Frekansı | 2.6 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.6 GHz ARM Cortex-A76 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 2x 1.92 GHz ARM Cortex-A76 |
| 2. Yardımcı İşlemci | 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G76 MP10 |
| GPU Frekansı | 720 MHz |
| CPU Üretim Teknolojisi | 7 nm |
| AnTuTu Puanı (v7) | 271.700 Puan |
| AnTuTu Puanı (v8) | 383.300 Puan |
| AnTuTu Puanı (v9) | 440.800 Puan |
| Geekbench 5 (Single-core) | 680 Puan |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 2.130 Puan |
| Bellek (RAM) | 6 GB |
| RAM Tipi | LPDDR4X |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 2.1 |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 6/8GB RAM seçeneği var |
TASARIM
| Boy | 154.25 mm |
| En | 73.97 mm |
| Kalınlık | 7.87 mm |
| Ağırlık | 174 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi, Mor |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Cam |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Metal |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G | Var |
| 3G Frekansları | (band 19) MHz, 800 (band 6) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 4) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G | Var |
| 4G Frekansları | 700 (band 28) MHz, 800 (band 18) MHz, 800 (band 19) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 26) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 10 (Q) |
| Kullanıcı Arayüzü | EMUI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | EMUI 9.1 |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac), 802.11ac (Wave 2) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), MIMO, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot, MiraCast |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC, aptX, aptX HD, BLE, LDAC, SBC |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo, QZSS |
ÇOKLU ORTAM
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Yok |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Hall Sensörü |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta |
| Bildirim Işığı (LED) | Var |
| LED Özelliği | Çok Renkli Bildirimler |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 0.84 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.29 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Huawei GPU Turbo, Huawei GPU Turbo 3.0, HWA (Hi-Res Wireless Audio), Kolay Arayüz (Easy Mode), Tek Elde Kullanım Modu, USB OTG ile Başka cihazları Şarj Edebilme, Yüz Tanımlama |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2019 |
| Duyurulma Tarihi | 2019, Ağustos |
| Seri | Huawei Nova |
| Alt Seri | Huawei Nova 5 |
| Kullanım Kılavuzu | Huawei Nova 5T Kullanım Kılavuzu |