Huawei Nova 8i
Fiyat Değişimi Analizi
Bu telefon modelinin fiyatı 06/01/2026 tarihinde 29.999 TL seviyesindeyken, 04/05/2026 itibarıyla 21.999 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %26.7 düşüş göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-01-2026 | 29.999 TL |
| 03-03-2026 | 28.999 TL |
| 04-05-2026 | 21.999 TL |
Huawei Nova 8i Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
Huawei Nova 8i modeli; video ve oyun odaklı kullanıcılar, kamera odaklı kullanıcılar için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
Huawei Nova 8i Avantajları
- Geniş 6.67" ekran ile multimedya deneyimi
- 64 MP arka kamera çözünürlüğü
Dezavantajları
- Batarya kapasitesi yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- Suya dayanıklılık sertifikası bulunmuyor
- Kablosuz şarj desteği yok
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.67 İnç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2376 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 391 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.8:9 |
| Ekran Alanı | 107.23 cm² |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Ekran İçinde Ön Kamera, 180 Hz Dokunma Tepki Hızı |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran / Gövde Oranı | 88.69 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 4300 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 66 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (66W) |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 38 Dakika |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 64 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Color temperature sensor, HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü, Panorama, Otomatik Odaklama, Sesli komut, Gülümseme yakalama, Makro (Macro) Çekim (4 cm), Zamanlayıcı |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.9 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse) |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (120°) |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim |
| Dördüncü Arka Kamera | Var |
| Dördüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| Dördüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Dördüncü Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 16 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, HDR, Gesture Shot, Yapay Zeka (AI) İyileştirme |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 662 (SM6115) |
| CPU Frekansı | 2.0 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A73 (Kryo 260) |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 610 |
| GPU Frekansı | 950 MHz |
| CPU Üretim Teknolojisi | 11 nm |
| AnTuTu Puanı (v9) | 195.500 Puan |
| Geekbench 5 (Single-core) | 310 Puan |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.300 Puan |
| Bellek (RAM) | 6 GB |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
TASARIM
| Boy | 161.85 mm |
| En | 74.7 mm |
| Kalınlık | 8.58 mm |
| Ağırlık | 190 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Gümüş, Mavi |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Polimer (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G | Var |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G | Var |
| 4G Frekansları | 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 10 (Q) |
| Kullanıcı Arayüzü | EMUI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | EMUI 11 |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo |
ÇOKLU ORTAM
| Hoparlör Özellikleri | Mono |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Yok |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Pusula, Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 0.99 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.29 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Karanlık Mod (Dark Mode), Yüz Tanımlama |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2021 |
| Duyurulma Tarihi | 2021, Temmuz |
| Seri | Huawei Nova |
| Alt Seri | Huawei Nova 8 |
| Kullanım Kılavuzu | Huawei Nova 8i Kullanım Kılavuzu |
| Not | Google Mobil Hizmetler (GMS) ön yüklü gelmemektedir. |