Huawei P40 Lite
Fiyat Değişimi Analizi
Bu telefon modelinin fiyatı 22/10/2025 tarihinde 13.300 TL seviyesindeyken, 04/05/2026 itibarıyla 19.999 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %50.4 artış göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-10-2025 | 13.300 TL |
| 06-01-2026 | 15.999 TL |
| 04-05-2026 | 19.999 TL |
Huawei P40 Lite Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
Huawei P40 Lite modeli; nostaljik telefon arayanlar için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
Huawei P40 Lite Avantajları
Dezavantajları
- Batarya kapasitesi yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- Suya dayanıklılık sertifikası bulunmuyor
- Kablosuz şarj desteği yok
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.4 İnç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2310 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 398 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.25:9 |
| Ekran Alanı | 101.14 cm² |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, DCI-P3 Renk Uzayı, Çerçevesiz Tasarım, Ekran İçinde Ön Kamera |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran / Gövde Oranı | 83.26 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 4200 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 40 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (40W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 48 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Odak Takibi, Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü, Panorama, Otomatik Odaklama, Sesli komut, Contrast Detection Auto-Focus (CDAF), Gülümseme yakalama, Makro (Macro) Çekim (4 cm), Perde hızı (Shutter Speed): 30 sn, Seri Çekim (Burst) Modu, Zamanlayıcı |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/2 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (120°) |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim, 1.75μm Piksel |
| Dördüncü Arka Kamera | Var |
| Dördüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| Dördüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Dördüncü Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 16 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, HDR, Sesle Komut, Gesture Shot, Time-lapse (Hyperlapse), Yapay Zeka (AI) İyileştirme, Zamanlayıcı (self-timer), Gülümseme Algılama |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | Huawei Kirin 810 |
| CPU Frekansı | 2.27 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.27 GHz ARM Cortex-A76 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 1.88 GHz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G52 MP6 |
| GPU Frekansı | 820 MHz |
| CPU Üretim Teknolojisi | 7 nm |
| AnTuTu Puanı (v8) | 325.800 Puan |
| AnTuTu Puanı (v9) | 369.800 Puan |
| AnTuTu Puanı (v10) | 452.300 Puan |
| AnTuTu Puanı (v11) | 607.200 Puan |
| Geekbench 5 (Single-core) | 595 Puan |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.920 Puan |
| Geekbench 6 (Single-core) | 790 Puan |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 2.095 Puan |
| Bellek (RAM) | 6 GB |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 256 (NM Card) GB |
TASARIM
| Boy | 159.2 mm |
| En | 76.3 mm |
| Kalınlık | 8.7 mm |
| Ağırlık | 183 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Pembe, Yeşil |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G | Var |
| 3G Frekansları | (band 19) MHz, 800 (band 6) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 4) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G | Var |
| 4G Frekansları | 700 (band 28) MHz, 800 (band 18) MHz, 800 (band 19) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Frekansları Notu | Satıcı ya da bölgeye göre değişiklik gösterebilir |
| 4G İndirme | 400 Mbps |
| 4G Karşıya Yükleme | 75 Mbps |
| 4G Teknolojisi | LTE (Cat.13) |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 10 (Q) |
| Kullanıcı Arayüzü | EMUI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | EMUI 10 |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot, MiraCast |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC, BLE, SBC |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo, QZSS |
ÇOKLU ORTAM
| Radyo | Yok |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Yok |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 0.85 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.15 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Huawei GPU Turbo, Karanlık Mod (Dark Mode), Kolay Arayüz (Easy Mode), Tek Elde Kullanım Modu, USB OTG ile Başka cihazları Şarj Edebilme, Yüz Tanımlama |
| Kutu İçeriği | Mikrofonlu Kulaklık, SIM Çıkartma İğnesi, USB Güç Adaptörü (40W), USB Kablosu |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| Çift Hat Özelliği | 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2020 |
| Duyurulma Tarihi | 2020, Şubat |
| Seri | Huawei P |
| Alt Seri | Huawei P40 |
| Kullanım Kılavuzu | Huawei P40 Lite Kullanım Kılavuzu |
| Diğer Adları | Huawei Nova 6 SE, Huawei Nova 7i |
| Not | Google Mobil Hizmetler (GMS) ön yüklü gelmemektedir. |