Huawei Y9 Prime 2019
Fiyat Değişimi Analizi
Bu telefon modelinin fiyatı 21/01/2026 tarihinde 29.403 TL seviyesindeyken, 04/05/2026 itibarıyla 27.719 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %5.7 düşüş göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 18-02-2026 | 29.110 TL |
| 03-03-2026 | 28.964 TL |
| 16-03-2026 | 28.819 TL |
| 24-03-2026 | 27.999 TL |
| 04-05-2026 | 27.719 TL |
Huawei Y9 Prime 2019 Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
Huawei Y9 Prime 2019 modeli; nostaljik telefon arayanlar için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
Huawei Y9 Prime 2019 Avantajları
Dezavantajları
- 4 GB RAM yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- Batarya kapasitesi yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- Suya dayanıklılık sertifikası bulunmuyor
- Kablosuz şarj desteği yok
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.59 İnç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2340 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 391 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.5:9 |
| Ekran Alanı | 106.61 cm² |
| Ekran Özellikleri | Çentiksiz Tam Ekran Tasarım, Multi Touch, LTPS LCD, Çerçevesiz Tasarım |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran / Gövde Oranı | 84.35 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 4000 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Yok |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | 5V/2A Şarj Desteği |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 16 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü, Panorama, Otomatik Odaklama, Zamanlayıcı, 6 Elementli Lens |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps, 1080p @ 60fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (120°) |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 16 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.2 |
| Ön Kamera Özellikleri | Pop-Up Açılma, Portre Modu, Sanal Flaş, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Yapay Zeka (AI) İyileştirme |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | Huawei Kirin 710F |
| CPU Frekansı | 2.2 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.2 GHz ARM Cortex-A73 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.7 GHz ARM Cortex-A53 |
| 2. Yardımcı İşlemci | i7 Hareket İşlemcisi |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G51 MP4 |
| GPU Frekansı | 1000 MHz |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12 nm |
| AnTuTu Puanı (v7) | 131.800 Puan |
| AnTuTu Puanı (v8) | 167.400 Puan |
| AnTuTu Puanı (v9) | 200.800 Puan |
| AnTuTu Puanı (v10) | 254.200 Puan |
| Geekbench 5 (Single-core) | 325 Puan |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.350 Puan |
| Geekbench 6 (Single-core) | 350 Puan |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 1.270 Puan |
| Bellek (RAM) | 4 GB |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 512 GB |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 64/128GB Depolama seçeneği var |
TASARIM
| Boy | 163.5 mm |
| En | 77.3 mm |
| Kalınlık | 8.8 mm |
| Ağırlık | 196.8 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi, Yeşil |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Polikarbonat |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| Kullanıcı Arayüzü | EMUI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | EMUI 9.0.1 |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n) |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Yok |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, GLONASS |
ÇOKLU ORTAM
| Radyo | Var |
| Hoparlör Özellikleri | Mono |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Yok |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Hall Sensörü |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka Kapakta |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 0.92 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 0.98 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Kolay Arayüz (Easy Mode), Yüz Tanımlama |
| Kutu İçeriği | Ekran Koruma Filmi (Telefona Uygulanmış), Mikrofonlu Kulaklık, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, SIM Çıkartma İğnesi, USB Güç Adaptörü (2A), USB Kablosu |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| Çift Hat Özelliği | 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2019 |
| Duyurulma Tarihi | 2019, Mayıs |
| Seri | Huawei Y |
| Alt Seri | Huawei Y9 |