realme 12 4G
54
12.374 TL
Ekran Boyutu: 6.67 inç
Dahili Depolama: 256 GB
Bellek (RAM): 8 GB
Batarya Kapasitesi: 5000 mAh
Hızlı Şarj Gücü (Maks.): 67 W
5G: yok
Suya Dayanıklılık: var
Kablosuz Şarj: yok
Fiyat Değişimi Analizi
Bu süreçte ürünün fiyatı değisiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 05-05-2026 | 12.374 TL |
realme 12 4G Satıcı Fiyatları
Realme 12 Li̇te 8/256Gb Sunny Oasi̇s
En Ucuz
Satıcı: BAŞARAN TİCARET
12.374 TL
Ücretsiz Kargo
4 saat önce
Realme 12 8GB/256GB Akıllı Telefon Derin Yeşil - 256 GB
Satıcı: Burak Teknoloji
Renk: Yeşil
13.123 TL
Ücretsiz Kargo
35 dk önce
Realme 12 8Gb/256Gb Akıllı Telefon Derin Yeşil
Satıcı: ASLAN TELEKOM
Renk: Yeşil
13.140 TL
Ücretsiz Kargo
4 saat önce
Realme 12 (Rmx3871) 256 GB 8 GB Ram Derin Yeşil (Realme Türkiye Garantili)
Satıcı: ASLAN TELEKOM
Renk: Yeşil
13.267 TL
Ücretsiz Kargo
42 dk önce
Realme 12 (Rmx3871) 256 GB 8 GB Ram Derin Yeşil (Realme Türkiye Garantili)
Satıcı: GSM DÜNYASI 33
Distribütör Garantili
Renk: Yeşil
13.269 TL
Ücretsiz Kargo
42 dk önce
Realme 12 8GB/256GB Akıllı Telefon Derin Yeşil - 256 GB
Satıcı: ASLANTELEKOM
Renk: Yeşil
13.579 TL
Ücretsiz Kargo
30 dk önce
Realme 12 8/256GB Akıllı Telefon Ufuk Mavisi - Mavi - 256 GB
Satıcı: Maxxdükkan
Renk: Mavi
13.599 TL
Ücretsiz Kargo
35 dk önce
Realme 12 256 GB 8 GB RAM Dual Cep Telefonu Yeşil
Renk: Yeşil
13.599 TL
Ücretsiz Kargo
43 dk önce
realme 12 Nfc 16 Gb Ram 8gb 8gb'a Kadar Dinamik Ram 256 Gb) Kablolu Kulaklık Hediyeli Sony LYT600 OISkamera
Satıcı: GSM PARK
13.999 TL
Ücretsiz Kargo
2 saat önce
Realme 12 8 GB 256 GB (Realme Türkiye Garantili) yesil
Satıcı: cepdestek7/24
Distribütör Garantili
Renk: Yeşil
14.499 TL
Ücretsiz Kargo
44 dk önce
İlk Fiyat
12.374 TL
Güncel Fiyat
12.374 TL
Fiyat Değişimi
Değişmedi
Son Güncelleme
05/05/2026
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
realme 12 4G modeli; video ve oyun odaklı kullanıcılar, uzun pil ömrü arayanlar, kamera odaklı kullanıcılar, çoklu görev yapanlar, dış mekân kullanımına önem verenler için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
realme 12 4G Avantajları
- Geniş 6.67" ekran ile multimedya deneyimi
- 8 GB RAM ile akıcı kullanım
- 256 GB geniş dahili depolama
- 5000 mAh uzun pil ömrü
- 67 WW hızlı şarj desteği
- 50 MP arka kamera çözünürlüğü
Dezavantajları
- Suya dayanıklılık sertifikası (IPX4) yetersiz kalabilir
- Kablosuz şarj desteği yok
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.67 İnç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2400 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 395 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 |
| Ekran Alanı | 107.16 cm² |
| Ekran Özellikleri | HDR, HDR10+, HDR10, Multi Touch, DCI-P3 Renk Uzayı, Çerçevesiz Tasarım, DCI-P3 100%, Ekran İçinde Ön Kamera, 6.000.000:1 Kontrast Oranı, 180 Hz Dokunma Tepki Hızı, 600 cd/m² (nit) Parlaklık, 1200 Hz Instant Touch Sampling Rate, 2000 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran / Gövde Oranı | 87.16 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 5000 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 67 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (67W) |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 47 Dakika |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Flicker Sensör, Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü, Panorama, Otomatik Odaklama, Dahili QR Kod Okuyucu, Sony Lytia LYT600 Sensör, 5 Elementli Lens, 79° Açılı |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.88 |
| Odak Uzaklığı | 26 mm |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.95 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh), 3 Elementli Lens, 88.8° Açılı |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 16 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.45 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, Time-lapse (Hyperlapse), 5 Elementli Lens, 82.6° Açılı |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 685 (SM6225-AD) |
| CPU Frekansı | 2.8 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.8 GHz ARM Cortex-A73 (Kryo) |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.9 GHz ARM Cortex-A53 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 610 |
| GPU Frekansı | 1260 MHz |
| CPU Üretim Teknolojisi | 6 nm |
| AnTuTu Puanı (v10) | 367.500 Puan |
| AnTuTu Puanı (v11) | 529.600 Puan |
| Geekbench 6 (Single-core) | 470 Puan |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 1.490 Puan |
| Bellek (RAM) | 8 GB |
| RAM Tipi | LPDDR4X |
| Dahili Depolama | 256 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 128/256/512GB Depolama seçeneği var |
TASARIM
| Boy | 162.95 mm |
| En | 75.45 mm |
| Kalınlık | 7.92 mm |
| Ağırlık | 187 Gram |
| Renk Seçenekleri | Mavi, Yeşil |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 14 (U) |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 16 (B) |
| Kullanıcı Arayüzü | realme UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | realme UI 6.0 |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, BDS, GLONASS, Galileo, QZSS |
ÇOKLU ORTAM
| Hoparlör Özellikleri | Stereo, Çift Hoparlör |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX4 |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP5X |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Ortam Işığı Sensörü (Arka) |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde, Kalp Atış Hızı Sensörü |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 0.999 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.283 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Çocuk Modu, Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Hi-Res Audio Sertifikası, Karanlık Mod (Dark Mode), Kolay Arayüz (Easy Mode), Sanal RAM Artırma (8GB), Tek Elde Kullanım Modu, Vapor-Chamber Soğutma, Yüz Tanımlama |
| Kutu İçeriği | Ekran Koruma Filmi (Telefona Uygulanmış), Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, SIM Çıkartma İğnesi, USB Güç Adaptörü (80W), USB Kablosu |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Duyurulma Tarihi | 2024, Haziran |
| Seri | realme 12 |