Redmi 15C 5G
Fiyat Değişimi Analizi
Bu telefon modelinin fiyatı 03/02/2026 tarihinde 12.445 TL seviyesindeyken, 04/05/2026 itibarıyla 13.619 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %9.4 artış göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 03-03-2026 | 12.786 TL |
| 10-03-2026 | 13.449 TL |
| 24-03-2026 | 13.999 TL |
| 20-04-2026 | 14.134 TL |
| 04-05-2026 | 13.619 TL |
Redmi 15C 5G Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
Redmi 15C 5G modeli; video ve oyun odaklı kullanıcılar, uzun pil ömrü arayanlar, kamera odaklı kullanıcılar, dış mekân kullanımına önem verenler için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
Redmi 15C 5G Avantajları
- Geniş 6.90" ekran ile multimedya deneyimi
- 6000 mAh uzun pil ömrü
- 50 MP arka kamera çözünürlüğü
Dezavantajları
- 4 GB RAM yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- Suya dayanıklılık sertifikası (IPX4) yetersiz kalabilir
- Kablosuz şarj desteği yok
- Ön kamera çözünürlüğü sınırlı
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.9 İnç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 720x1600 (HD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | HD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 254 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 |
| Ekran Alanı | 114.05 cm² |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, Islak Parmak Algılama, Çerçevesiz Tasarım, AdaptiveSync, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), DC Dimming, 83% NTSC, 240 Hz Screen Touch Response, 660 cd/m² (nit) Parlaklık, 810 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM), 1200:1 Kontrast Oranı |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran / Gövde Oranı | 81.24 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 6000 mAh |
| Karma Kullanım | 54 Saat |
| Video Oynatma | 21 Saat |
| Müzik Oynatma | 88 Saat |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 33 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (33W) |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 88 Dakika |
| Şarj Döngü Sayısı (Üretici) | 1000 Döngü |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | 28 Dakikada %50 Dolum |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Otomatik Odaklama, Sesli komut, Dahili QR Kod Okuyucu, Seri Çekim (Burst) Modu, Zamanlayıcı, 5 Elementli Lens |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, HDR, Sanal Flaş, Time-lapse (Hyperlapse) |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Dimensity 6300 |
| CPU Frekansı | 2.4 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.4 GHz ARM Cortex-A76 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G57 MC2 |
| GPU Frekansı | 1072 MHz |
| CPU Üretim Teknolojisi | 6 nm |
| AnTuTu Puanı (v10) | 419.900 Puan |
| Geekbench 6 (Single-core) | 735 Puan |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 1.980 Puan |
| Bellek (RAM) | 8 GB |
| RAM Tipi | LPDDR4X |
| Dahili Depolama | 256 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 2.2 |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 1 TB |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 4/6/8GB RAM seçeneği var |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 128/256GB Depolama seçeneği var |
TASARIM
| Boy | 173.16 mm |
| En | 81.07 mm |
| Kalınlık | 8.2 mm |
| Ağırlık | 211 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mor, Yeşil |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G | Var |
| 3G Frekansları | (band 19) MHz, 800 (band 6) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 4) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G | Var |
| 4G Frekansları | 600 (band 71) MHz, 700 (band 12) MHz, 700 (band 13) MHz, 700 (band 17) MHz, 700 (band 28) MHz, 800 (band 18) MHz, 800 (band 19) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 26) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1500 (band 32) MHz, 1700 (band 66) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Var |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 15 (V) |
| Kullanıcı Arayüzü | HyperOS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | HyperOS 2.0 |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Display, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| NFC Notu | Satıcı ya da bölgeye göre değişiklik gösterebilir |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC, LDAC, SBC |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo |
ÇOKLU ORTAM
| Radyo | Var |
| Hoparlör Özellikleri | Mono |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX4 |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Sanal Yakınlık Sensörü |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 0.994 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 0.948 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Karanlık Mod (Dark Mode), Sanal RAM Artırma (4GB), Ters Şarj (10W), Yüz Tanımlama |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| Çift Hat Özelliği | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
AB ÜRÜN KAYIT ve ENERJİ ETİKETİ
| Enerji Sınıfı | A |
| Şarj Sonrası Pil Süresi | 69 saat 38 dakika |
| Düşme Direnci Sınıfı | A |
| Onarılabilirlik Sınıfı | C |
| Şarj Döngü Sayısı (AB) | 1000 Döngü |
| Suya ya da Toza Direnç Sınıfı | IP64 |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Duyurulma Tarihi | 2025, Eylül |
| Seri | Redmi 15 |
| Alt Seri | Redmi 15 |