Samsung Galaxy A24
Fiyat Değişimi Analizi
Bu telefon modelinin fiyatı 26/11/2025 tarihinde 14.984 TL seviyesindeyken, 04/05/2026 itibarıyla 15.800 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %5.4 artış göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 10-03-2026 | 14.549 TL |
| 16-03-2026 | 15.499 TL |
| 24-03-2026 | 15.743 TL |
| 20-04-2026 | 15.750 TL |
| 04-05-2026 | 15.800 TL |
Samsung Galaxy A24 Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
Samsung Galaxy A24 modeli; uzun pil ömrü arayanlar, kamera odaklı kullanıcılar için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
Samsung Galaxy A24 Avantajları
- 5000 mAh uzun pil ömrü
- 50 MP arka kamera çözünürlüğü
Dezavantajları
- Suya dayanıklılık sertifikası bulunmuyor
- Kablosuz şarj desteği yok
- Ön kamera çözünürlüğü sınırlı
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.5 İnç |
| Ekran Teknolojisi | Super AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2340 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 396 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 90 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.5:9 |
| Ekran Alanı | 103.11 cm² |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display), Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), 1000 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran / Gövde Oranı | 81.97 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 5000 mAh |
| Konuşma Süresi (4G) | 44 Saat |
| İnternet Kullanımı (WiFi) | 21 Saat |
| İnternet Kullanımı (4G) | 21 Saat |
| Video Oynatma | 20 Saat |
| Müzik Oynatma | 105 Saat |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 25 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (25W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Dahili QR Kod Okuyucu, Makro (Macro) Çekim (4 cm), Seri Çekim (Burst) Modu, Zamanlayıcı |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 120fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 5 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 13 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.2 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, HDR, Sanal Flaş, Gesture Shot, Zamanlayıcı (self-timer), Panorama Selfi |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio G99 (MT6789) |
| CPU Frekansı | 2.2 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.2 GHz ARM Cortex-A76 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G57 MC2 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 6 nm |
| AnTuTu Puanı (v9) | 361.200 Puan |
| AnTuTu Puanı (v10) | 402.900 Puan |
| AnTuTu Puanı (v11) | 528.000 Puan |
| Geekbench 5 (Single-core) | 560 Puan |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.945 Puan |
| Geekbench 6 (Single-core) | 720 Puan |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 1.950 Puan |
| Bellek (RAM) | 6 GB |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 1 TB |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 6/8GB RAM seçeneği var |
TASARIM
| Boy | 162.1 mm |
| En | 77.6 mm |
| Kalınlık | 8.3 mm |
| Ağırlık | 195 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Gümüş, Yeşil |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G | Var |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G | Var |
| 4G Frekansları | 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 13 (T) |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 16 (B) |
| Kullanıcı Arayüzü | Samsung One UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | Samsung One UI 5.1 |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), VHT80, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.3 |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, BDS, GLONASS, Galileo, QZSS |
ÇOKLU ORTAM
| Radyo | Var |
| Hoparlör Özellikleri | Mono |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Yok |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Sanal Yakınlık Sensörü |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 0.414 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.299 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Çocuk Modu, Dolby Atmos, Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Karanlık Mod (Dark Mode), Kolay Arayüz (Easy Mode), Samsung KNOX, Sanal RAM Artırma (6GB), Tek Elde Kullanım Modu, Yüz Tanımlama, 4 Yıl Güncelleme Garantisi, 5 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi |
| Kutu İçeriği | SIM Çıkartma İğnesi, USB Kablosu (Type-C'den Type-C'ye) |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| Çift Hat Özelliği | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Duyurulma Tarihi | 2023, Mart |
| Seri | Samsung Galaxy A |
| Alt Seri | Samsung Galaxy A24 |
| Kullanım Kılavuzu | Samsung Galaxy A24 Kullanım Kılavuzu |