Samsung Galaxy A30s
Fiyat Değişimi Analizi
Bu telefon modelinin fiyatı 16/03/2026 tarihinde 17.549 TL seviyesindeyken, 04/05/2026 itibarıyla 12.920 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %26.4 düşüş göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 16-03-2026 | 17.549 TL |
| 24-03-2026 | 17.279 TL |
| 04-05-2026 | 12.920 TL |
Samsung Galaxy A30s Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
Samsung Galaxy A30s modeli; nostaljik telefon arayanlar için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
Samsung Galaxy A30s Avantajları
Dezavantajları
- 4 GB RAM yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- 64 GB depolama alanı sınırlı olabilir
- Batarya kapasitesi yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- Hızlı şarj gücü düşük
- Suya dayanıklılık sertifikası bulunmuyor
- Kablosuz şarj desteği yok
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.4 İnç |
| Ekran Teknolojisi | Super AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 720x1560 (HD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | HD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 268 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.5:9 |
| Ekran Alanı | 100.05 cm² |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch) |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran / Gövde Oranı | 84.5 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 4000 mAh |
| Konuşma Süresi (3G) | 32 Saat |
| İnternet Kullanımı (WiFi) | 13 Saat |
| İnternet Kullanımı (4G) | 13 Saat |
| Video Oynatma | 21 Saat |
| Müzik Oynatma | 77 Saat |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 15 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (15W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 25 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Dahili QR Kod Okuyucu, Samsung S5K2X5 Sensor, Seri Çekim (Burst) Modu, Zamanlayıcı, 0.9μm Piksel |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.7 |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/2.8 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 120fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (123°) |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 5 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 16 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, HDR, Sanal Flaş, Zamanlayıcı (self-timer) |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | Samsung Exynos 7 Series 7904 |
| CPU Frekansı | 1.8 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 1.8 GHz ARM Cortex-A73 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 1.6 GHz ARM Cortex-A53 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G71 MP2 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 14 nm |
| AnTuTu Puanı (v7) | 109.900 Puan |
| AnTuTu Puanı (v8) | 127.400 Puan |
| AnTuTu Puanı (v9) | 170.400 Puan |
| AnTuTu Puanı (v10) | 248.000 Puan |
| AnTuTu Puanı (v11) | 326.800 Puan |
| Geekbench 5 (Single-core) | 275 Puan |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 975 Puan |
| Bellek (RAM) | 4 GB |
| Dahili Depolama | 64 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 512 GB |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 3/4GB RAM seçeneği var |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 32/64/128GB Depolama seçeneği var |
TASARIM
| Boy | 158.5 mm |
| En | 74.7 mm |
| Kalınlık | 7.8 mm |
| Ağırlık | 166 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Mavi |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Polikarbonat |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G | Var |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G | Var |
| 4G Frekansları | 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 11 (R) |
| Kullanıcı Arayüzü | Samsung One UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | Samsung One UI 1.5 |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), VHT80, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, AVRCP, DI, HFP, HID, HOGP, HSP, LE, MAP, OPP, PAN, PBAP |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo |
ÇOKLU ORTAM
| Radyo | Var |
| Hoparlör Özellikleri | Mono |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Yok |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Hall Sensörü |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 1.05 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.54 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Bixby Home, Bixby Reminder, Bixby Vision, Çocuk Modu, Dolby Atmos, Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Karanlık Mod (Dark Mode), Kolay Arayüz (Easy Mode), Samsung KNOX, Tek Elde Kullanım Modu, Yüz Tanımlama |
| Kutu İçeriği | Mikrofonlu Kulaklık, SIM Çıkartma İğnesi, USB Güç Adaptörü (15W), USB Kablosu |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| Çift Hat Özelliği | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2019 |
| Duyurulma Tarihi | 2019, Ağustos |
| Seri | Samsung Galaxy A |
| Alt Seri | Samsung Galaxy A30 |
| Kullanım Kılavuzu | Samsung Galaxy A30s Kullanım Kılavuzu |