Samsung Galaxy XCover Pro
Fiyat Değişimi Analizi
Bu telefon modelinin fiyatı 22/10/2025 tarihinde 9.950 TL seviyesindeyken, 04/05/2026 itibarıyla 11.380 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %14.4 artış göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-01-2026 | 16.999 TL |
| 19-01-2026 | 15.230 TL |
| 03-02-2026 | 13.850 TL |
| 13-02-2026 | 13.750 TL |
| 04-05-2026 | 11.380 TL |
Samsung Galaxy XCover Pro Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
Samsung Galaxy XCover Pro modeli; dış mekân kullanımına önem verenler için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
Samsung Galaxy XCover Pro Avantajları
- IPX8 suya dayanıklılık sertifikası
Dezavantajları
- 4 GB RAM yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- 64 GB depolama alanı sınırlı olabilir
- Batarya kapasitesi yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- Hızlı şarj gücü düşük
- Kablosuz şarj desteği yok
- Ön kamera çözünürlüğü sınırlı
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.3 İnç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2340 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 409 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.5:9 |
| Ekran Alanı | 97.03 cm² |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam, Islak ya da Eldivenli Parmak Algılama, Multi Touch, Eldiven Uyumu (GloveTouch), Islak Parmak Algılama, Çerçevesiz Tasarım, Ekran İçinde Ön Kamera |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass 5 |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran / Gövde Oranı | 79.12 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 4050 mAh |
| Konuşma Süresi (4G) | 29 Saat |
| İnternet Kullanımı (WiFi) | 15 Saat |
| İnternet Kullanımı (4G) | 14 Saat |
| Video Oynatma | 15 Saat |
| Müzik Oynatma | 92 Saat |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 15 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (15W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Var |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 25 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Otomatik Odaklama, Zamanlayıcı |
| Flaş | 2 LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.7 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 1080p @ 30fps |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 240fps, 720p @ 480fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (123°) |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 13 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, Zamanlayıcı (self-timer) |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | Samsung Exynos 7 Series 9611 |
| CPU Frekansı | 2.0 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A73 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.7 GHz ARM Cortex-A53 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G72 MP3 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 10 nm |
| AnTuTu Puanı (v8) | 181.400 Puan |
| Geekbench 5 (Single-core) | 255 Puan |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.210 Puan |
| Bellek (RAM) | 4 GB |
| Dahili Depolama | 64 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 512 GB |
TASARIM
| Boy | 159.9 mm |
| En | 76.7 mm |
| Kalınlık | 9.9 mm |
| Ağırlık | 218 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 10 (Q) |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 13 (T) |
| Kullanıcı Arayüzü | Samsung One UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | Samsung One UI 2.0 |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), VHT80, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | LE |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, BDS, GLONASS, Galileo |
ÇOKLU ORTAM
| Radyo | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX8 |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Sanal Ortam Işığı Algılama |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta |
| Bildirim Işığı (LED) | Var |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 0.468 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.231 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | ANT+, ARCore, Askeri Standartlarda Sağlamlık (MIL-STD-810G), Dolby Atmos, Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Karanlık Mod (Dark Mode), Kısayol Tuşu (Kişiselleştirilebilir), Samsung KNOX, Toz / Titreşim / Düşme ve Darbelere Dirençli, 1.5 mt Yükseklikten Düşmeye Dirençli |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| Çift Hat Özelliği | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2020 |
| Duyurulma Tarihi | 2020, Ocak |
| Seri | Samsung Galaxy Xcover |
| Alt Seri | Samsung Galaxy Xcover |