TCL 10 SE
Fiyat Değişimi Analizi
Bu telefon modelinin fiyatı 06/01/2026 tarihinde 22.884 TL seviyesindeyken, 04/05/2026 itibarıyla 22.429 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %2 düşüş göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-01-2026 | 22.884 TL |
| 03-02-2026 | 22.769 TL |
| 06-02-2026 | 22.655 TL |
| 16-03-2026 | 22.542 TL |
| 04-05-2026 | 22.429 TL |
TCL 10 SE Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
TCL 10 SE modeli; nostaljik telefon arayanlar için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
TCL 10 SE Avantajları
Dezavantajları
- 4 GB RAM yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- Batarya kapasitesi yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- Hızlı şarj gücü düşük
- Suya dayanıklılık sertifikası bulunmuyor
- Kablosuz şarj desteği yok
- Ön kamera çözünürlüğü sınırlı
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.52 İnç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 720x1600 (HD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | HD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 269 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 |
| Ekran Alanı | 102.03 cm² |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, DCI-P3 Renk Uzayı, Çerçevesiz Tasarım, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), Eğimli Ekran (2.5D), 450 cd/m² (nit) Parlaklık |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran / Gövde Oranı | 82.83 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 4000 mAh |
| Konuşma Süresi (2G) | 40 Saat |
| Bekleme Süresi (2G) | 720 Saat |
| Konuşma Süresi (3G) | 30 Saat |
| Bekleme Süresi (3G) | 550 Saat |
| Konuşma Süresi (4G) | 26 Saat |
| Bekleme Süresi (4G) | 400 Saat |
| Şarj | USB Type-C |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 15 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (15W) |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 150 Dakika |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 48 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Contrast Detection Auto-Focus (CDAF), Makro (Macro) Çekim (2 cm), Portre Modu (Gerçek Zamanlı), Sony Exmor Sensör (IMX582), Zamanlayıcı, 0.8μm (1.6μm) Piksel, 6 Elementli Lens, 79° Açılı |
| Flaş | 2 LED, Tek Tonlu Flaş |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/2 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 1080p @ 30fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 5 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (115°), 1/5” Sensör Boyutu, 1.12μm Piksel, 4 Elementli Lens |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim, 1/5 Sensör Boyutu, 1.75μm Piksel, 3 Elementli Lens, 83° Açılı |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | 1/4 İnç |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, Sanal Flaş, Zamanlayıcı (self-timer), 1.12μm Piksel, 4 Elementli Lens, 79˚ Açılı, 80.6° Açılı |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio P22 (MT6762) |
| CPU Frekansı | 2.0 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.5 GHz ARM Cortex-A53 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | PowerVR GE8320 |
| GPU Frekansı | 650 MHz |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12 nm |
| AnTuTu Puanı (v8) | 104.400 Puan |
| Geekbench 5 (Single-core) | 160 Puan |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 900 Puan |
| Bellek (RAM) | 4 GB |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Kullanılabilir Boş Hafıza | 114 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 128 GB |
TASARIM
| Boy | 164.9 mm |
| En | 74.7 mm |
| Kalınlık | 8.39 mm |
| Ağırlık | 166 Gram |
| Renk Seçenekleri | Gümüş, Mavi |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G | Var |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G | Var |
| 4G Frekansları | 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Frekansları Notu | Satıcı ya da bölgeye göre değişiklik gösterebilir |
| 4G İndirme | 150 Mbps |
| 4G Karşıya Yükleme | 50 Mbps |
| 4G Teknolojisi | LTE (Cat.4) |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 10 (Q) |
| Kullanıcı Arayüzü | TCL UI |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n) |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi Display, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, Galileo |
ÇOKLU ORTAM
| Radyo | Var |
| Radyo Özellikleri | RDS |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Yok |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka Kapakta |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 1.06 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.57 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, HD Voice, Karanlık Mod (Dark Mode), Kısayol Tuşu (Google Assistant), Kısayol Tuşu (Kişiselleştirilebilir), Tek Elde Kullanım Modu, USB OTG ile Başka cihazları Şarj Edebilme, Yüz Tanımlama |
| Kutu İçeriği | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, SIM Çıkartma İğnesi, USB Güç Adaptörü (10W), USB Kablosu |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| Çift Hat Özelliği | 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2020 |
| Duyurulma Tarihi | 2020, Temmuz |
| Seri | TCL 10 |
| Kullanım Kılavuzu | TCL 10 SE Kullanım Kılavuzu |