Vivo V60 Lite 5G
65
22.999 TL
Ekran Boyutu: 6.77 inç
Dahili Depolama: 256 GB
Bellek (RAM): 8 GB
Batarya Kapasitesi: 6500 mAh
Hızlı Şarj Gücü (Maks.): 90 W
5G: var
Suya Dayanıklılık: var
Kablosuz Şarj: yok
Fiyat Değişimi Analizi
Bu süreçte ürünün fiyatı değisiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-01-2026 | 22.999 TL |
Vivo V60 Lite 5G Satıcı Fiyatları
Vivo V60 Lite 5G 12/256GB Akıllı Telefon Mavi
En Ucuz
Distribütör Garantili
Renk: Mavi
22.999 TL
Ücretsiz Kargo
2 saat önce
Vivo V60 Lite 5G 12/256GB Akıllı Telefon Siyah
En Ucuz
Distribütör Garantili
Renk: Siyah
22.999 TL
Ücretsiz Kargo
2 saat önce
Vivo V60 Lite 5G Siyah
Satıcı: Turkcell Satış A.Ş.
Distribütör Garantili
Renk: Siyah
23.999 TL
Ücretsiz Kargo
31 dk önce
Vivo V60 Lite 5G 12/256 GB Akıllı Telefon Siyah
Distribütör Garantili
Renk: Siyah
24.999 TL
Ücretsiz Kargo
40 dk önce
Vivo V60 Lite 5G 12/256 GB Akıllı Telefon Mavi
Distribütör Garantili
Renk: Mavi
24.999 TL
Ücretsiz Kargo
40 dk önce
Vivo V60 Lite 5G 12+256 GB Mavi Akıllı Telefon
Renk: Mavi
24.999 TL
Ücretsiz Kargo
29 dk önce
Vivo V60 Lite 5G 12+256 GB Siyah Akıllı Telefon
Renk: Siyah
24.999 TL
Ücretsiz Kargo
29 dk önce
Vivo V60 Lite 5G 12 GB 256 GB (Distribütör Garantili) mavi
Satıcı: mediamarkt
Distribütör Garantili
Renk: Mavi
25.000 TL
Ücretsiz Kargo
50 dk önce
VIVO V60 Lite 5G 12/256 GB Akıllı Telefon Siyah
Satıcı: MEDIAMARKT
Renk: Siyah
25.000 TL
Ücretsiz Kargo
26 dk önce
VIVO V60 Lite 5G 12/256 GB Akıllı Telefon Mavi
Satıcı: MEDIAMARKT
Renk: Mavi
25.000 TL
Ücretsiz Kargo
3 saat önce
İlk Fiyat
22.999 TL
Güncel Fiyat
22.999 TL
Fiyat Değişimi
Değişmedi
Son Güncelleme
06/01/2026
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
Vivo V60 Lite 5G modeli; video ve oyun odaklı kullanıcılar, uzun pil ömrü arayanlar, kamera odaklı kullanıcılar, çoklu görev yapanlar, dış mekân kullanımına önem verenler için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
Vivo V60 Lite 5G Avantajları
- Geniş 6.77" ekran ile multimedya deneyimi
- 8 GB RAM ile akıcı kullanım
- 256 GB geniş dahili depolama
- 6500 mAh uzun pil ömrü
- 90 WW hızlı şarj desteği
- 50 MP arka kamera çözünürlüğü
Dezavantajları
- Suya dayanıklılık sertifikası (IPX5) yetersiz kalabilir
- Kablosuz şarj desteği yok
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.77 İnç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2392 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 387 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 |
| Ekran Alanı | 110.65 cm² |
| Ekran Özellikleri | HDR, HDR10+, HDR10, Multi Touch, DCI-P3 Renk Uzayı, Çerçevesiz Tasarım, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display), Amazon HDR, Ekran İçinde Ön Kamera, 8.000.000:1 Kontrast Oranı, 3000 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar |
| Ekran / Gövde Oranı | 88.58 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 6500 mAh |
| Oyun | 12 Saat |
| Video Oynatma | 27.5 Saat |
| Video Oynatma Notu | Çevrimiçi |
| Şarj | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 90 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (90W) |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 52 Dakika |
| Şarj Döngü Sayısı (Üretici) | 1700 Döngü |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Bypass Charge |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Sesli komut, Sony IMX882 Sensör, Zamanlayıcı, 5 Elementli Lens, 79° Açılı |
| Flaş | LED (Halka), Renk Sıcaklığı Ayarlanabilir |
| Diyafram Açıklığı | F1.79 |
| Odak Uzaklığı | 26 mm |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.95 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 1080p @ 30fps, 1080p @ 60fps, 2160p @ 30fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (120°), 5 Elementli Lens, 16mm |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 32 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.45 |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | 1/3.1 İnç |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, 5 Elementli Lens, 72° Açılı |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Dimensity 7360 |
| CPU Frekansı | 2.5 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.5 GHz ARM Cortex-A78 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G615 MC2 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 4 nm |
| AnTuTu Puanı (v10) | 713.700 Puan |
| AnTuTu Puanı (v11) | 907.900 Puan |
| Geekbench 6 (Single-core) | 1.025 Puan |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 2.905 Puan |
| Bellek (RAM) | 12 GB |
| RAM Tipi | LPDDR4X |
| Dahili Depolama | 256 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 3.1 |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 8/12GB RAM seçeneği var |
TASARIM
| Boy | 163.77 mm |
| En | 76.28 mm |
| Kalınlık | 7.69 mm |
| Ağırlık | 194 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi, Pembe |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Var |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 15 (V) |
| Kullanıcı Arayüzü | FunTouch OS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | Funtouch OS 15 |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo, QZSS |
ÇOKLU ORTAM
| Radyo | Yok |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo, Çift Hoparlör |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX5 |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 0.99 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.15 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Askeri Standartlarda Sağlamlık (MIL-STD-810H), Karanlık Mod (Dark Mode), Sanal RAM Artırma (8GB), Yüz Tanımlama |
| Kutu İçeriği | Arka Kapak Kılıfı, SIM Çıkartma İğnesi, USB Güç Adaptörü (90W), USB Kablosu |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
AB ÜRÜN KAYIT ve ENERJİ ETİKETİ
| Enerji Sınıfı | B |
| Şarj Sonrası Pil Süresi | 61 saat 53 dakika |
| Düşme Direnci Sınıfı | A |
| Onarılabilirlik Sınıfı | C |
| Şarj Döngü Sayısı (AB) | 1600 Döngü |
| Suya ya da Toza Direnç Sınıfı | IP65 |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Duyurulma Tarihi | 2025, Eylül |
| Seri | Vivo V |