Xiaomi 17 Ultra
100
117.987 TL
Ekran Boyutu: 6.90 inç
Dahili Depolama: 1024 GB
Bellek (RAM): 16 GB
Batarya Kapasitesi: 6000 mAh
Hızlı Şarj Gücü (Maks.): 90 W
5G: var
Suya Dayanıklılık: var
Kablosuz Şarj: var
Fiyat Değişimi Analizi
Bu süreçte ürünün fiyatı değisiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 20-04-2026 | 117.987 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
Xiaomi 17 Ultra modeli; video ve oyun odaklı kullanıcılar, uzun pil ömrü arayanlar, kamera odaklı kullanıcılar, çoklu görev yapanlar, dış mekân kullanımına önem verenler için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
Xiaomi 17 Ultra Avantajları
- Geniş 6.90" ekran ile multimedya deneyimi
- 16 GB RAM ile akıcı kullanım
- 1024 GB geniş dahili depolama
- 6000 mAh uzun pil ömrü
- 90 WW hızlı şarj desteği
- IPX8 suya dayanıklılık sertifikası
- Kablosuz şarj desteği
- 50 MP arka kamera çözünürlüğü
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.9 İnç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1200x2608 (FHD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 416 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.5:9 |
| Ekran Alanı | 116.39 cm² |
| Ekran Özellikleri | Low-Temperature Polycrystalline Oxide (LTPO), Dolby Vision, HDR, HDR10+, Çizilmeye Dirençli Cam, HDR10, Multi Touch, DCI-P3 Renk Uzayı, Islak Parmak Algılama, Oleophobic Coating, Çerçevesiz Tasarım, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display), Ekran İçinde Ön Kamera, Full DC Dimming, HDR Vivid, 8.000.000:1 Kontrast Oranı, 12bit Renk Derinliği, 300 Hz Dokunma Tepki Hızı, 800 cd/m² (nit) Parlaklık, 2000 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM), 2560 Hz Instant Touch Sampling Rate, 3500 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Ekran Dayanıklılığı | Xiaomi Shield Glass 3 |
| Renk Sayısı | 68 Milyar |
| Ekran / Gövde Oranı | 92.07 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 6000 mAh |
| Şarj | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-ion Polymer (Li-Po) |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 90 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | USB PD (Power Delivery), Hızlı Şarj (90W), Programmable Power Supply (PPS) |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 41 Dakika |
| Şarj Döngü Sayısı (Üretici) | 1600 Döngü |
| Kablosuz Şarj | Var |
| Kablosuz Şarj Özellikleri | Kablosuz Hızlı Şarj, Kablosuz Hızlı Şarj (50W) |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Çift Hücreli Batarya, Silicon-carbon |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var |
| Kamera Özellikleri | Multi-Spectrum Colour Temperature Sensor, Phase Detect Auto-Focus - PDAF (Octa Pixel), Portre Modu (Bokeh), Leica Optik, Flicker Sensör, HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü, Lazer Otomatik Odaklama (Laser Auto Focus-LDAF), Panorama, RAW Kayıt Yapabilme, Otomatik Odaklama, Sesli komut, Dahili QR Kod Okuyucu, Leica SUMMILUX Lens, OmniVision Light Fusion 1050L, Phase Detect Auto-Focus - PDAF (Quad Pixel), Seri Çekim (Burst) Modu, Zamanlayıcı, 1G+6P Elementli Lens, 1.6μm (3.2μm) Piksel, 85° Açılı |
| Flaş | 2 LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.67 |
| Odak Uzaklığı | 23 mm |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1 İnç |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 4320p (Ultra HD) 8K |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dolby Vision Kayıt, HDR, HDR (4K), HDR10+, Dijital görüntü sabitleyici (EIS), HDR (4K) 120fps, Portre Modu (Bokeh), Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video), 10-bit LOG |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps, 1080p @ 60fps, 2160p @ 120fps, 2160p @ 30fps, 2160p @ 60fps, 4320p @ 30fps |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 120fps, 720p @ 1920fps, 720p @ 240fps, 720p @ 480fps, 720p @ 960fps, 1080p @ 120fps, 1080p @ 1920fps, 1080p @ 240fps, 1080p @ 480fps, 1080p @ 960fps |
| İkinci Arka Kamera | Var |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Makro (Macro) Çekim, Otomatik Odaklama, Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Ekstra Geniş Açı (115°), HDR, Leica Optik, Samsung ISOCELL JN5 Sensör, 0.64um Piksel, 1/2.75u0022 Sensor Boyutu, 6 Elementli Lens, 14mm |
| Üçüncü Arka Kamera | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 200 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.39 |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram (Maks) | F2.96 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Periscope Zoom, Telephoto, Optik Görüntü Sabitleyici (OIS), Otomatik Odaklama, Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Değişken Diyafram (F2.4-F3.0), Mechanical Optical Zoom, Optik Zoom (4.3x), Samsung ISOCELL HPE Sensor, Telefoto Makro (30cm), 0.56μm Piksel, 1/1.4u0022 Sensör Boyutu, 3G5P Lens, 31.6°-25.4° Açılı, 75mm, 100mm |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 50 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Ön Kamera FPS Değeri | 60 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.2 |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | 1/2.87 İnç |
| Ön Kamera Özellikleri | Otomatik Odaklama, Portre Modu, HDR, Sanal Flaş, Sesle Komut, Video HDR Dolby Vision, Yavaş Çekim (Slow Motion) Video Kayıt, Gesture Shot, Time-lapse (Hyperlapse), Yapay Zeka (AI) İyileştirme, Zamanlayıcı (self-timer), Dijital görüntü sabitleyici (EIS), OmniVision OV50M Sensor, Seri Çekim (Burst) Modu, Video HDR, 0.61µm Piksel, 5 Elementli Lens, 1080p @ 60fps Kayıt |
| DxOMark Camera (v6) | 166 Puan |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| CPU Frekansı | 4.6 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 4.6 GHz |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 3.62 GHz |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 840 |
| GPU Frekansı | 1200 MHz |
| CPU Üretim Teknolojisi | 3 nm |
| AnTuTu Puanı (v10) | 2.777.500 Puan |
| AnTuTu Puanı (v11) | 3.863.400 Puan |
| Geekbench 6 (Single-core) | 3.630 Puan |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 10.895 Puan |
| Bellek (RAM) | 16 GB |
| RAM Tipi | LPDDR5X |
| Dahili Depolama | 1 TB |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 4.1 |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 512/1TB Depolama seçeneği var |
TASARIM
| Boy | 162.9 mm |
| En | 77.6 mm |
| Kalınlık | 8.29 mm |
| Ağırlık | 219 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Yeşil |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Alüminyum |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 3G | Var |
| 4G | Var |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Var |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 16 (B) |
| Kullanıcı Arayüzü | HyperOS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | HyperOS 3 |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be) |
| Wi-Fi Özellikleri | 3 Band (2.4/5/6GHz), Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Display, 8x8 MIMO, 2X MIMO, MU-MIMO, MIMO, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot, MiraCast, Multi-Link Operation (MLO) |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 6.0 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC, aptX, AptX Adaptive, aptX HD, Dual-Bluetooth, LC3, LDAC, LHDC, LHDC 5.0, MIHC, SBC |
| Kızılötesi | Var |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo, QZSS, Dual-Frequency GPS, GPS (L1 + L5), Galileo (E1 + E5a), QZSS (L1 + L5), BeiDou (B1I + B1C + B2a), NavIC |
ÇOKLU ORTAM
| Radyo | Yok |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo, Çift Hoparlör |
| Ses Çıkışı | USB Type-C |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX8 |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Hall Sensörü, Barometre, Kalp Atış Hızı Sensörü |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde, Ultrasonic Sensör |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 0.997 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 0.989 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Dolby Atmos, Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Hi-Res Audio Sertifikası, HWA (Hi-Res Wireless Audio), Kablosuz Şarj ile Başka Cihazları Şarj Edebilme, Karanlık Mod (Dark Mode), Qualcomm Snapdragon Sound, Sanal RAM Artırma (16GB), Tek Elde Kullanım Modu, Ters Şarj (22.5W), Vapor-Chamber Soğutma, Yüz Tanımlama, 3D IceLoop Soğutma, 5 Yıl Güncelleme Garantisi, 6 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG), DisplayPort, DisplayPort (1.4) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| Çift Hat Özelliği | Dual eSIM |
| SIM | eSIM, Nano-SIM (4FF) |
AB ÜRÜN KAYIT ve ENERJİ ETİKETİ
| Enerji Sınıfı | A |
| Şarj Sonrası Pil Süresi | 63 saat 4 dakika |
| Düşme Direnci Sınıfı | A |
| Onarılabilirlik Sınıfı | C |
| Şarj Döngü Sayısı (AB) | 1000 Döngü |
| Suya ya da Toza Direnç Sınıfı | IP68 |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Duyurulma Tarihi | 2026, Şubat |
| Seri | Xiaomi 17 |