Xiaomi Redmi 8A
Fiyat Değişimi Analizi
Bu telefon modelinin fiyatı 22/10/2025 tarihinde 5.508 TL seviyesindeyken, 05/05/2026 itibarıyla 4.950 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %10.1 düşüş göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-10-2025 | 5.508 TL |
| 05-05-2026 | 4.950 TL |
Xiaomi Redmi 8A Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu Telefon Kimler İçin Uygun?
Xiaomi Redmi 8A modeli; uzun pil ömrü arayanlar, dış mekân kullanımına önem verenler için uygun bir cep telefonudur. Günlük kullanımda sunduğu performans ve donanım dengesiyle farklı kullanıcı profillerine hitap eder.
Xiaomi Redmi 8A Avantajları
- 5000 mAh uzun pil ömrü
Dezavantajları
- 2 GB RAM yoğun kullanımda yetersiz kalabilir
- 32 GB depolama alanı sınırlı olabilir
- Hızlı şarj gücü düşük
- Suya dayanıklılık sertifikası (Sadece Sıçramalara Karşı (P2i)) yetersiz kalabilir
- Kablosuz şarj desteği yok
- Ön kamera çözünürlüğü sınırlı
EKRAN
| Ekran Boyutu | 6.22 İnç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 720x1520 (HD+) Piksel |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | HD+ |
| Piksel Yoğunluğu | 270 PPI |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19:9 |
| Ekran Alanı | 95.67 cm² |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, In-Cell Touch Ekran Teknolojisi, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), 70% NTSC, 1500:1 Kontrast Oranı |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass 5 |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran / Gövde Oranı | 81.07 % |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi (Tipik) | 5000 mAh |
| Konuşma Süresi (3G) | 42.5 Saat |
| Video Oynatma | 16.5 Saat |
| Müzik Oynatma | 180 Saat |
| Şarj | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-ion Polymer (Li-Po) |
| Hızlı Şarj | Var |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 18 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Qualcomm Quick Charge 3.0, Hızlı Şarj (18W) |
| Kablosuz Şarj | Yok |
| Değişir Batarya | Yok |
KAMERA
| Kamera Çözünürlüğü | 12 MP |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Phase Detect Auto-Focus - PDAF (Dual Pixel), Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Otomatik Odaklama, Sony Exmor RS Sensör (IMX363), 1.4µm Piksel, 6 Elementli Lens |
| Flaş | LED |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Video FPS Değeri | 30 fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 8 MP |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, HDR, Sanal Flaş, Yapay Zeka (AI) Yüz Tanımlama (Face ID), 1.12μm Piksel |
TEMEL DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 439 (SDM439) |
| CPU Frekansı | 2.0 GHz |
| CPU Çekirdeği | 8 Çekirdek |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.45 GHz ARM Cortex-A53 |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 505 |
| GPU Frekansı | 650 MHz |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12 nm |
| AnTuTu Puanı (v7) | 76.500 Puan |
| AnTuTu Puanı (v8) | 91.100 Puan |
| AnTuTu Puanı (v9) | 101.100 Puan |
| Bellek (RAM) | 2 GB |
| RAM Tipi | LPDDR3 |
| Dahili Depolama | 32 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | eMMC 5.1 |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 512 GB |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 2/3GB RAM seçeneği var |
TASARIM
| Boy | 156.48 mm |
| En | 75.41 mm |
| Kalınlık | 9.4 mm |
| Ağırlık | 188 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi, Kırmızı |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik |
AĞ BAĞLANTILARI
| 2G | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G | Var |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G | Var |
| 4G Frekansları | 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Frekansları Notu | Satıcı ya da bölgeye göre değişiklik gösterebilir |
| 4G İndirme | 150 Mbps |
| 4G Karşıya Yükleme | 50 Mbps |
| 4G Teknolojisi | LTE (Cat.4) |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4.5G Desteği | Var |
| 5G | Yok |
İŞLETİM SİSTEMİ
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 10 (Q) |
| Kullanıcı Arayüzü | MI UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | MIUI 10 |
KABLOSUZ BAĞLANTILAR
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n) |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi Display, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| NFC | Yok |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 |
| Kızılötesi | Yok |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS |
ÇOKLU ORTAM
| Radyo | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm |
ÖZELLİKLER
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | Sadece Sıçramalara Karşı (P2i) |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var |
| Sensörler | İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü |
| Parmak izi Okuyucu | Yok |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok |
| SAR Değeri 10g (Baş) | 0.231 W/kg |
| SAR Değeri 10g (Vücut) | 1.480 W/kg |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Karanlık Mod (Dark Mode), Tek Elde Kullanım Modu, Yüz Tanımlama |
| Kutu İçeriği | USB Güç Adaptörü (10W) |
DİĞER BAĞLANTILAR
| USB Versiyonu | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| Çift Hat Özelliği | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
TEMEL BİLGİLER
| Çıkış Yılı | 2019 |
| Duyurulma Tarihi | 2019, Eylül |
| Seri | Xiaomi Redmi 8 |