ViewSonic VA3420C
Öne çıkanlar
- Daha yüksek yenileme hızı
- Daha düşük tepki süresi
- Daha fazla HDMI girişi
- Daha yeni model
Dikkat edilmesi gerekenler
- Belirgin bir temel eksik tespit edilmedi
| Ürün |
ViewSonic VA3420C
73
|
Dell P3421W
70
|
|---|---|---|
| En Uygun Teklif |
En uygun fiyat
20.815 TL
onlinealisverisyap
Ücretsiz Kargo Mağazaya Git
|
En uygun fiyat
90.053 TL
koçlar grup ticaret
Ücretsiz Kargo Mağazaya Git
|
| Temel Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 34.1 inç | 34.14 inç |
| Yenileme Hızı | 120 Hz | 60 Hz |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Çözünürlük Standardı | UWQHD | UWQHD |
| HDMI Girişi | 2 adet | 1 adet |
| USB-C | Var | Var |
| DisplayPort | Var | Var |
| Hoparlör | Var | Yok |
| Fiyat | 20.815 TL | 90.052 TL |
| EKRAN | ||
| Ekran Boyutu (İnç) | 34.1 İnç | 34.14 İnç |
| Ekran Boyutu (cm) | 86.6 cm | 86.7 cm |
| Ekran Teknolojisi | IPS | IPS |
| Ekran Çözünürlüğü | 3440x1440 piksel | 3440x1440 piksel |
| Çözünürlük Standardı | UWQHD | UWQHD |
| Yenileme Hızı | 120 Hz | 60 Hz |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 48~120 Hz | 48~85 Hz |
| Ekran En-Boy Oranı | 21:9 | 21:9 |
| Piksel Yoğunluğu | 109 PPI | 109 PPI |
| Piksel Aralığı | 0.232 mm | 0.232 mm |
| Kontrast Oranı (Statik) | 2000:1 | 1000:1 |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | 80.000.000:1 | - |
| Parlaklık (Tipik) | 300 cd/m² | 300 cd/m² |
| Tepki Süresi | 1 ms | 5 ms |
| Renk Sayısı | 16.7 Milyon | 1.07 Milyar |
| Renk Derinliği | 8 bit | 10 (8 bit+A-FRC) bit |
| Ekran Panel Tipi | Kavisli (Curved) | Kavisli (Curved) |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 132 % | 99 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | - |
| DCI-P3 Kapsamı | 98 % | - |
| NTSC Desteği | Var | - |
| NTSC Kapsamı | 94 % | - |
| Ekran Özellikleri | HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) |
| Diğer Ekran Özellikleri | Kavis Yarıçapı (1900R), Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT) | KVM, Kavis Yarıçapı (3800R), Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare), 5 ms Tepki Süresi (Hızlı Modda), 8 ms Tepki Süresi (GtG) |
| Akıllı Monitör (Smart Monitor) | Yok | Yok |
| BAĞLANTILAR | ||
| HDMI (Type A) | Var | Var |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | - |
| HDMI Giriş Adedi | 2 | 1 |
| DisplayPort (DP) | Var | Var |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | 1.2 |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| USB-C (Type-C) | Var | Var |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C DisplayPort, USB-C PowerDelivery (PD) 96W, USB-C 3.2 Gen 1 | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 65W, USB-C DisplayPort, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C DisplayPort (1.2) |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | 1 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Hub | Var | Var |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 1, 2.0 |
| USB-A (Type-A) Adedi | 2 | 4 |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Var | Var |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Yok |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| STANT | ||
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Tilt Aralığı (+) | +15 º | +21 º |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Swivel Aralığı (-) | -60 º | -30 º |
| Swivel Aralığı (+) | +60 º | +30 º |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Yok | Yok |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 130 mm | 150 mm |
| Stant Rengi | Siyah | Gümüş |
| TASARIM & BOYUTLAR | ||
| Ekran Genişliği (Standlı) | 814.7 mm | 815.7 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 554.66 mm | 541.1 mm |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 237.8 mm | 237.4 mm |
| Ekran Genişliği | 814.7 mm | 815.7 mm |
| Ekran Yüksekliği | 363.56 mm | 365.4 mm |
| Ekran Derinliği | 102.65 mm | 58.1 mm |
| Ekran Ağırlığı | 6.2 kg | 6.7 kg |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 8.2 kg | 10.8 kg |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Siyah |
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| GÜÇ | ||
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | F | F |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 29 kWh | 32 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | - |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 39 kWh | - |
| Güç Tüketimi (Maks) | 36 W | 126 W |
| Güç Tüketimi (Tipik) | 26 W | 32.75 W |
| Güç Tüketimi (Eko) | 20 W | - |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.3 W |
| GENEL ÖZELLİKLER | ||
| Hoparlör | Var | Yok |
| Hoparlör Gücü (RMS) | 5 W | - |
| Yıl | 2025 | 2021 |
| Kullanım Amacı | Genel | Genel |
| Seri | ViewSonic VA | Dell P |
| Barkod (EAN) | 766907032802 | - |
| DÖKÜMAN & YAZILIM | ||
| Kullanım Kılavuzu | ViewSonic VA3420C Monitör Kullanım Kılavuzu | Dell P3421W Monitör Kullanım Kılavuzu |
ViewSonic VA3420C, hesaplanan genel değerlendirmede 73/100 puanla öne çıkıyor.
Ekran tarafında ViewSonic VA3420C avantajlı görünüyor.
Oyun performansı tarafında ViewSonic VA3420C avantajlı görünüyor.
Bağlantı seçenekleri tarafında ViewSonic VA3420C avantajlı görünüyor.
Multimedya özellikleri tarafında ViewSonic VA3420C avantajlı görünüyor.
Tasarım ve güncellik tarafında ViewSonic VA3420C avantajlı görünüyor.
Bu özet, kayıtlı teknik özellikler ve güncel mağaza teklifleri üzerinden otomatik olarak oluşturulmuştur.
Seçtiğiniz monitörlere benzer teknik özellik ve fiyat seviyesindeki alternatif karşılaştırmalar.
Dell P3421W daha büyük ekran boyutuna sahiptir. Karşılaştırılan değerler sırasıyla 34.10 inç ve 34.14 inçtir.
ViewSonic VA3420C daha yüksek yenileme hızına sahiptir. Yüksek Hz değeri özellikle oyunlarda daha akıcı görüntü sağlayabilir.
ViewSonic VA3420C daha düşük tepki süresine sahiptir. Daha düşük milisaniye değeri hareketli görüntülerde gölgelenmeyi azaltmaya yardımcı olabilir.
Kullanım amacına göre ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, parlaklık, bağlantı seçenekleri ve güncel fiyat birlikte değerlendirilmelidir.