Asus ExpertBook P3 PM3406CKAEX15
Bu laptop kimler için uygun?
Asus ExpertBook P3 PM3406CKAEX15 Avantajları
- 64 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
- DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
- 1000 GB SSD ile geniş ve hızlı depolama
- 300 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü iyi
- HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
- Bluetooth 5.4 ile hızlı kablosuz bağlantı
Dezavantajları
- 4 çekirdek CPU ile ağır iş yüklerinde sınırlı güç
GENEL BİLGİLER
| Ürün Tipi | Ultrabook |
| Ürün Amacı | İş/Mobil |
| Ürün Ailesi | Asus ExpertBook P3 |
| Ürün Serisi | PM3406 |
| İşletim Sistemi | Windows 11 Pro |
EKRAN
| Ekran Boyutu | 14.0 İnç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1920 x 1200 Piksel |
| Ekran Çözünürlük Biçimi | FHD+ |
| Ekran Parlaklığı | 300 Nit |
| Ekran En Boy Oranı | 16:10 |
| Yansımasız Mat Ekran | Var |
| Ekran Diğer Özellikler | %45 NTSC, %86 Ekran Gövde Oranı |
TASARIM
| Genişlik | 312.7 mm |
| Derinlik | 227.1 mm |
| Kalınlık | 18.0 mm |
| Ağırlık | 1.34 kg |
| Renk | Gri |
İŞLEMCİ
| İşlemci Markası | AMD |
| İşlemci Serisi | Ryzen AI 5 |
| İşlemci Modeli | AMD Ryzen AI 5 330 |
| İşlemci Temel Frekans | 2.00 GHz |
| İşlemci Artırılmış Frekans | 4.50 GHz |
| Verimlilik Çek.Düşük Frekans | 2.00 GHz |
| Verimlilik Çek.Turbo Frekans | 3.40 GHz |
| İşlemci Çıkış Yılı | 2025 |
| İşlemci Çekirdeği | 4 Adet |
| İşlemci Çekirdek Detayları | 1x Zen 5, 3x Zen 5c |
| Sanal Çekirdek | 8 Adet |
| İşlemci Önbellek | 8 MB |
| Transistör Mesafesi | 4 nm |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | 28 W |
| İşlemci Teknolojileri | Multithreading (SMT), Precision Boost Overdrive |
BELLEK
| Bellek (RAM) | 64 GB |
| Bellek Türü | DDR5 |
| Toplam Bellek Yuvası | 2 Adet |
| Arttırılabilir Bellek | Var |
| Azami Bellek Desteği | 64 GB |
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
| Sabit Disk (SSD) | Var |
| Sabit Disk (SSD) Boyutu | 1 TB |
| Sabit Disk (SSD) Tipi | NVMe M.2 (PCIe 4.0) |
| Depolama Desteği | 1 x M.2 2280 PCIe 4.0 |
HARİCİ GRAFİK
| Harici Grafik İşlemcisi (GPU) | Yok |
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
| USB 3.x | Var |
| USB 3.x Adedi | 2 |
| USB 3.x Özellikleri | USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) |
| USB Type-C | Var |
| USB Type-C Adedi | 2 |
| USB Type-C Özellikleri | Display Port, USB-C 3.2 Gen 2 |
| USB Type-C İle Hızlı Şarj | Var |
| USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri | Power Delivery |
| HDMI | Var |
| HDMI Versiyonu | HDMI 2.1 |
| HDMI Özellikleri | TMDS Desteği |
| Ethernet (LAN/RJ45) | Var |
| Ethernet Özellikleri | Gigabit (10/100/1000 Mbps) |
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Özellikleri | 5.4 |
| Wi-Fi Teknolojisi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
PİL & DİĞER
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Kamera Özellikleri | 2 Adet Mikrofon, 1080p (Kapatılabilir) |
| Klavye Arka Aydınlatması | Var |
| Klavye Özellikleri | Sıvı Dökülmesine Dirençli |
| Diğer Özellikler | Dirac Audio, Güvenilir Platform Modülü (TPM 2.0), Smart Amp (Amplifikatör) |
| Pil Gücü | 70.0 Wh |
| Pil Hücre Sayısı | 4 Hücreli |
| Pil Özellikleri | Li-Ion (Lityum-İyon) |
| Darbelere Dayanıklılık | Var |
| Dayanıklılık Standardı | MIL-STD-810H |
DAHİLİ GRAFİK
| Dahili Grafik Modeli | AMD Radeon 820M |
| Dahili Grafik Temel Frekans | 2800 MHz |