Asus ROG Strix G16 G614FRA55-S5110A55
79
146.469 TL
Ekran Boyutu16.0 İnç
RAM (Bellek)16
Islemci ModeliAMD Ryzen 9 9955HX
Ses Çıkış Gücü (RMS)Windows 11 Pro W
Asus ROG Strix G16 G614FRA55-S5110A55 Satıcı Fiyatları
Asus Rog Strix G16 G614FRA55-S5110A55 Amd Ryzen 9 9955HX 16GB 512GB SSD RTX5070TI Windows 11 Pro 16u0022 Wqxga 240Hz 500NIT IPS Taşınabilir Bilgisayar - 512 GB - 16 GB En Ucuz Satıcı: elimar
146.469 TL Ücretsiz Kargo 1 saat önce
Asus ROG Strix G16 G614FRA55-S5110A55 AMD Ryzen 9 9955HX 16GB 512GB SSD RTX5070Ti Windows 11 Pro 16u0022 WQXGA 240Hz 500Nit IPS Satıcı: AREZ TEKNOLOJİ
160.718 TL Ücretsiz Kargo 43 dk önce
Asus Rog Strix G16 G614FRA55-S5110A55 Amd Ryzen 9 9955HX 16GB 512GB SSD RTX5070TI Windows 11 Pro 16u0022 Wqxga 240Hz 500NIT IPS Taşınabilir Bilgisayar - 512 GB - 16 GB Satıcı: Arez Teknoloji
171.077 TL Ücretsiz Kargo 1 saat önce
Asus ROG Strix G16 G614FRA55-S5110A55 AMD Ryzen 9 9955HX 16GB 512GB SSD RTX5070Ti Windows 11 Pro 16u0022 WQXGA 240Hz 500Nit IPS Taşınabilir Bilgisayar Satıcı: Arez Teknoloji
172.754 TL Ücretsiz Kargo 39 dk önce
İlk Fiyat 132.243 TL
Güncel Fiyat 146.469 TL
Fiyat Değişimi %10.8 artış
Son Güncelleme 06/05/2026
Fiyat Geçmişi
Bu laptop kimler için uygun?
Asus ROG Strix G16 G614FRA55-S5110A55 Avantajları
  • 16" geniş ekran ile çoklu görev ve üretim için ideal
  • 16 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
  • 16 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
  • DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
  • Ayrı GPU ile grafik ve oyun performansı güçlü
  • 240 Hz yenileme hızı ile akıcı görseller
  • 500 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü iyi
  • IPS panel ile geniş görüş açıları
  • HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
  • Bluetooth 5.3 ile hızlı kablosuz bağlantı
Dezavantajları
  • 512 GB SSD, büyük dosyalar için sınırlı depolama
GENEL BİLGİLER
Ürün TipiLaptop
Ürün AmacıOyun
Ürün AilesiAsus ROG Strix G16 (2025)
Ürün SerisiG614 (2025)
İşletim SistemiWindows 11 Pro
EKRAN
Ekran Boyutu16.0 İnç
Ekran Çözünürlüğü2560 x 1600 Piksel
Ekran Çözünürlük BiçimiQHD+
Ekran Yenileme Hızı240 Hz
Ekran Parlaklığı500 Nit
Panel TipiIPS (LED)
Ekran En Boy Oranı16:10
Yansımasız Mat EkranVar
Değişken Yenileme Hızı ÖzellikleriAdaptive-Sync
TASARIM
Genişlik354.0 mm
Derinlik264.0 mm
Kalınlık30.4 mm
Ağırlık2.50 kg
RenkSiyah
İŞLEMCİ
İşlemci MarkasıAMD
İşlemci SerisiAMD Ryzen 9
İşlemci ModeliAMD Ryzen 9 9955HX
İşlemci Temel Frekans2.50 GHz
İşlemci Artırılmış Frekans5.40 GHz
İşlemci Çıkış Yılı2025
İşlemci Çekirdeği16 Adet
Sanal Çekirdek32 Adet
İşlemci Önbellek64 MB
Transistör Mesafesi4 nm
Isı Yayma Kapasitesi (TDP)55 W
BELLEK
Bellek (RAM)16 GB
Bellek Frekansı5600 MHz
Bellek TürüDDR5
Toplam Bellek Yuvası2 Adet
Arttırılabilir BellekVar
Azami Bellek Desteği64 GB
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
Sabit Disk (HDD)Yok
Sabit Disk (SSD)Var
Sabit Disk (SSD) Boyutu512 GB
Sabit Disk (SSD) TipiNVMe M.2 (PCIe 4.0)
Depolama Desteği2 x M.2 SSD
HARİCİ GRAFİK
Harici Grafik İşlemcisi (GPU)Var
GPU MarkasıNVIDIA
GPU SerisiNVIDIA GeForce RTX
GPU ModeliNVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 140W
GPU Çekirdek Hızı1447 MHz
GPU Azami Çekirdek Hızı2220 MHz
GPU Transistör Mesafesi4 nm
GPU Bellek TürüGDDR7
GPU Bellek Arayüzü192 bit
GPU Çıkış Yılı2025 1. Çeyrek
GPU Bellek Miktarı12 GB
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
USB 3.xVar
USB 3.x Adedi2
USB 3.x ÖzellikleriUSB 3.2 Gen 2 (10 Gbps)
USB Type-CVar
USB Type-C Adedi2
USB Type-C İle Hızlı ŞarjVar
USB Type-C Hızlı Şarj ÖzellikleriPower Delivery (x1)
HDMIVar
HDMI VersiyonuHDMI 2.1
HDMI ÖzellikleriFRL Desteği
Ethernet (LAN/RJ45)Var
BluetoothVar
Bluetooth Özellikleri5.3
Wi-Fi TeknolojisiWi-Fi 6E (802.11ax)
PİL & DİĞER
Kamera ÖzellikleriGürültü Engelleme, 2 Adet Mikrofon, 1080p
Klavye Arka AydınlatmasıVar
Klavye ÖzellikleriBağımsız RGB Aydınlatmalı Tuşlar
Pil Gücü90.0 Wh
Pil Hücre Sayısı4 Hücreli
Pil ÖzellikleriLi-Ion (Lityum-İyon)
Hızlı Şarj ÖzelliğiVar
DAHİLİ GRAFİK
Dahili Grafik ModeliAMD Radeon 610M
Dahili Grafik Temel Frekans2200 MHz