Asus ROG Strix G16 G614PH (24GB/1TB/W11H)
| 06-05-2026 | 80.815 TL |
Asus ROG Strix G16 G614PH (24GB/1TB/W11H) Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu laptop kimler için uygun?
Asus ROG Strix G16 G614PH (24GB/1TB/W11H) Avantajları
- 16" geniş ekran ile çoklu görev ve üretim için ideal
- 24 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
- 16 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
- DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
- 1000 GB SSD ile geniş ve hızlı depolama
- Ayrı GPU ile grafik ve oyun performansı güçlü
- 165 Hz yenileme hızı ile akıcı görseller
- 300 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü iyi
- IPS panel ile geniş görüş açıları
- HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
- Bluetooth 5.3 ile hızlı kablosuz bağlantı
GENEL BİLGİLER
| Ürün Tipi | Laptop |
| Ürün Amacı | Oyun |
| Ürün Ailesi | Asus ROG Strix G16 (2025) |
| Ürün Serisi | G614 (2025) |
| İşletim Sistemi | Windows 11 Home |
EKRAN
| Ekran Boyutu | 16.0 İnç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1920 x 1200 Piksel |
| Ekran Çözünürlük Biçimi | FHD+ |
| Ekran Yenileme Hızı | 165 Hz |
| Ekran Parlaklığı | 300 Nit |
| Panel Tipi | IPS (LED) |
| Ekran En Boy Oranı | 16:10 |
| Yansımasız Mat Ekran | Var |
| Değişken Yenileme Hızı Özellikleri | Adaptive-Sync |
| Ekran Diğer Özellikler | 3 ms Tepki Süresi |
TASARIM
| Genişlik | 354.0 mm |
| Derinlik | 264.0 mm |
| Kalınlık | 30.4 mm |
| Ağırlık | 2.50 kg |
| Renk | Siyah |
İŞLEMCİ
| İşlemci Markası | AMD |
| İşlemci Serisi | AMD Ryzen 9 |
| İşlemci Modeli | AMD Ryzen 9 8940HX |
| İşlemci Temel Frekans | 2.40 GHz |
| İşlemci Artırılmış Frekans | 5.30 GHz |
| İşlemci Çıkış Yılı | 2025 |
| İşlemci Çekirdeği | 16 Adet |
| Sanal Çekirdek | 32 Adet |
| İşlemci Önbellek | 64 MB |
| Transistör Mesafesi | 5 nm |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | 55 W |
| İşlemci Teknolojileri | AMD Enhanced Virus Protection (NX bit) |
BELLEK
| Bellek (RAM) | 24 GB |
| Bellek Frekansı | 5200 MHz |
| Bellek Türü | DDR5 |
| Toplam Bellek Yuvası | 2 Adet |
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
| Sabit Disk (HDD) | Yok |
| Sabit Disk (SSD) | Var |
| Sabit Disk (SSD) Boyutu | 1 TB |
| Sabit Disk (SSD) Tipi | NVMe M.2 (PCIe 4.0) |
| Depolama Desteği | 2 x M.2 SSD |
HARİCİ GRAFİK
| Harici Grafik İşlemcisi (GPU) | Var |
| GPU Markası | NVIDIA |
| GPU Serisi | NVIDIA GeForce RTX |
| GPU Modeli | NVIDIA GeForce RTX 5050 |
| GPU Çekirdek Hızı | 2310 MHz |
| GPU Azami Çekirdek Hızı | 2570 MHz |
| GPU Transistör Mesafesi | 3 nm |
| GPU Bellek Türü | GDDR7 |
| GPU Bellek Arayüzü | 128 bit |
| GPU Çıkış Yılı | 2025 1. Çeyrek |
| GPU Bellek Miktarı | 8 GB |
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
| USB 3.x | Var |
| USB 3.x Adedi | 2 |
| USB 3.x Özellikleri | USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) |
| USB Type-C | Var |
| USB Type-C Adedi | 2 |
| USB Type-C İle Hızlı Şarj | Var |
| USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri | Power Delivery (x1) |
| HDMI | Var |
| HDMI Versiyonu | HDMI 2.1 |
| HDMI Özellikleri | FRL Desteği |
| Ethernet (LAN/RJ45) | Var |
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Özellikleri | 5.3 |
| Wi-Fi Teknolojisi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi Diğer Özellikler | Triple Band (Üç Kanal) |
PİL & DİĞER
| Kamera Özellikleri | Gürültü Engelleme, 2 Adet Mikrofon, 1080p |
| Klavye Arka Aydınlatması | Var |
| Klavye Özellikleri | 4 Bölgeli RGB Aydınlatma |
| Pil Gücü | 90.0 Wh |
| Pil Hücre Sayısı | 4 Hücreli |
| Pil Özellikleri | Li-Ion (Lityum-İyon) |
| Hızlı Şarj Özelliği | Var |
DAHİLİ GRAFİK
| Dahili Grafik Modeli | AMD Radeon 610M |
| Dahili Grafik Temel Frekans | 2200 MHz |