Asus ROG Zephyrus Duo 16 GX651AX-SR004W
Fiyat Değişimi Analizi
Bu süreçte ürünün fiyatı değisiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-05-2026 | 351.999 TL |
Asus ROG Zephyrus Duo 16 GX651AX-SR004W Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu laptop kimler için uygun?
Bu laptop özellikle oyuncular ve akıcı görsel deneyim arayanlar, çoklu görev ve yaratıcı iş akışlarına odaklanan profesyoneller, grafik ve tasarım uygulamaları için güçlü GPU arayanlar, geniş ekran ile üretkenlik odaklı kullanıcılar için uygun bir modeldir. Teknik özellikleri sayesinde hem günlük kullanımda hem de performans gerektiren senaryolarda dengeli bir deneyim sunar.
Asus ROG Zephyrus Duo 16 GX651AX-SR004W Avantajları
- 16" geniş ekran ile çoklu görev ve üretim için ideal
- 64 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
- 16 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
- LPDDR5x RAM ile yüksek hızlı performans
- 2000 GB SSD ile geniş ve hızlı depolama
- Ayrı GPU ile grafik ve oyun performansı güçlü
- 120 Hz yenileme hızı ile akıcı görseller
- OLED ekran ile yüksek kontrast ve canlı renkler
- HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
- Bluetooth 6.0 ile hızlı kablosuz bağlantı
GENEL BİLGİLER
| Ürün Tipi | Laptop |
| Ürün Amacı | Oyun |
| Ürün Ailesi | Asus ROG Zephyrus Duo 16 (2026) |
| Ürün Serisi | GX651 |
| İşletim Sistemi | Windows 11 Home |
EKRAN
| Ekran Boyutu | 16.0 İnç |
| Ekran Çözünürlüğü | 2880 x 1800 Piksel |
| Ekran Çözünürlük Biçimi | QHD+ |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz |
| Panel Tipi | OLED |
| Ekran En Boy Oranı | 16:10 |
| Yansımasız Mat Ekran | Var |
| Dokunmatik Ekran | Var |
| Değişken Yenileme Hızı Özellikleri | G-SYNC |
| Ekran Diğer Özellikler | %100 DCI-P3, Kalem Desteği, MUX Switch, Pantone Sertifikalı, ROG Nebula HDR Ekran, 0.2 ms Tepki Süresi |
TASARIM
| Genişlik | 355 mm |
| Derinlik | 247 mm |
| Kalınlık | 24.9 mm |
| Ağırlık | 2.82 kg |
| Renk | Siyah |
İŞLEMCİ
| İşlemci Markası | Intel |
| İşlemci Serisi | Intel Core Ultra 9 |
| İşlemci Modeli | Intel Core Ultra 9 386H |
| İşlemci Temel Frekans | 2.10 GHz |
| İşlemci Artırılmış Frekans | 4.90 GHz |
| Verimlilik Çek.Düşük Frekans | 1.60 GHz |
| Verimlilik Çek.Turbo Frekans | 3.70 GHz |
| Düşük Güç Çek.Düşük Frekans | 1.60 GHz |
| Düşük Güç Çek.Turbo Frekans | 3.50 GHz |
| İşlemci Çıkış Yılı | 2026 |
| İşlemci Çekirdeği | 16 Adet |
| İşlemci Çekirdek Detayları | 4 x Düşük Güçlü Ver.Çekirdeği (1.60 - 3.50 GHz), 4 x Performans Çekirdeği (2.10 - 4.90 GHz), 8 x Verimlilik Çekirdeği (1.60 - 3.70 GHz) |
| Sanal Çekirdek | 16 Adet |
| İşlemci Önbellek | 18 MB |
| İşlemci Teknolojileri | Enhanced Intel SpeedStep Technology, Intel Active Management Technology (AMT), Intel Adaptix Technology, Intel Boot Guard, Intel High Definition Audio, Intel Os Guard, Intel Remote Platform Erase (RPE), Intel Smart Sound Technology, Intel Speed Shift Technology, Intel Stable Image Platform Program (SIPP), Intel Standard Manageability (ISM), Intel Thread Director, Intel Threat Detection Technology (TDT), Intel Turbo Boost 2.0, Intel Turbo Boost Max Technology 3.0, Intel Volume Management Device (VMD), Intel Wake on Voice, Mode-based Execute Control (MBEC), Thermal Monitoring Technologies |
SİNİRSEL İŞLEMCİ (NPU)
| NPU TOPS (Int8) | 50 |
| NPU Diğer Özellikler | Sparsity Desteği, Windows Studio Effects Desteği |
BELLEK
| Bellek (RAM) | 64 GB |
| Bellek Frekansı | 8533 MHz |
| Bellek Türü | LPDDR5x |
| Mevcut Bellek Düzeni | Tümleşik 64 GB |
| Arttırılabilir Bellek | Yok |
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
| Sabit Disk (HDD) | Yok |
| Sabit Disk (SSD) | Var |
| Sabit Disk (SSD) Boyutu | 2 TB |
| Sabit Disk (SSD) Tipi | NVMe M.2 (PCIe 5.0) |
| Depolama Desteği | 2 x M.2 PCIe |
| Optik Okuyucu | Yok |
HARİCİ GRAFİK
| Harici Grafik İşlemcisi (GPU) | Var |
| GPU Markası | NVIDIA |
| GPU Serisi | NVIDIA GeForce RTX |
| GPU Modeli | NVIDIA GeForce RTX 5090 150 W |
| GPU Çekirdek Hızı | 1597 MHz |
| GPU Azami Çekirdek Hızı | 2160 MHz |
| GPU Transistör Mesafesi | 4 nm |
| GPU Bellek Türü | GDDR7 |
| GPU Bellek Arayüzü | 256 bit |
| GPU Çıkış Yılı | 2025 1. Çeyrek |
| GPU Diğer Özellikler | AI Cores 328, AI Performance (INT8) 363 TOPS, DirectX 12 Ultimate, DLSS 4, NVIDIA GPU Boost, NVIDIA Reflex 2, PCI Express Gen 5, Resizable BAR, Vulkan RT API & OpenGL 4.6, 3x 9th Generation NVIDIA Decoder |
| GPU Bellek Miktarı | 24 GB |
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
| USB 3.x | Var |
| USB 3.x Adedi | 2 |
| USB 3.x Özellikleri | 2 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) |
| USB Type-C | Var |
| USB Type-C Adedi | 2 |
| USB Type-C Özellikleri | Display Port, Thunderbolt 4 (Azami 40 Gbps) |
| USB Type-C İle Hızlı Şarj | Var |
| USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri | Power Delivery |
| HDMI | Var |
| HDMI Versiyonu | HDMI 2.1 |
| HDMI Özellikleri | FRL Desteği (HDMI Switch Özellikli) |
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Özellikleri | 6.0 |
| Wi-Fi Teknolojisi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi Diğer Özellikler | Triple Band (Üç Kanal) |
PİL & DİĞER
| Kart Okuyucu | Var |
| Kart Okuyucu Özellikleri | microSD Kart Okuyucu |
| Kamera Özellikleri | Windows Hello Desteği (Yüz Tanıma), Gürültü Engelleme, 2 Adet Mikrofon, 1080p Kızılötesi |
| Klavye Arka Aydınlatması | Var |
| Klavye Özellikleri | RGB Aydınlatma (16M Renk) |
| Diğer Özellikler | Amplifikatör, Aydınlatma (Slash Lighting), Dolby Atmos Ses, Güvenilir Platform Modülü (TPM)(Yazılım), 2 Adet Tweeter, 4 Adet Hoparlör (Dual Force Woofer) |
| Pil Gücü | 90.0 Wh |
| Pil Hücre Sayısı | 4 Hücreli |
| Pil Özellikleri | Li-Ion (Lityum-İyon) |
DAHİLİ GRAFİK
| Dahili Grafik Modeli | Intel Graphics |
| Dahili Grafik Azami Frekans | 2.5 GHz |
| Dahili Grafik Diğer Özellikler | AV1 Encode/Decode, DirectX 12 Ultimate, H.264 Hardware Encode/Decode, H.265 (HEVC) Hardware Encode/Decode, Intel Deep Learning Boost, Intel Quick Sync Video, OpenCL 3.0, OpenGL 4.6, Ray Tracing, X-cores 4 |