Asus Zenbook 14 OLED UX3405CA-QL286W (16GB/2TB/W11H)
59
69.999 TL
Ekran Boyutu14.0 İnç
RAM (Bellek)16
Islemci ModeliIntel Core Ultra 7 255H
Ses Çıkış Gücü (RMS)Windows 11 Home W
Fiyat Değişimi Analizi
Bu süreçte ürünün fiyatı değisiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 16-03-2026 | 69.999 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu laptop kimler için uygun?
Bu laptop özellikle çoklu görev ve yaratıcı iş akışlarına odaklanan profesyoneller için uygun bir modeldir. Teknik özellikleri sayesinde hem günlük kullanımda dengeli bir deneyim sunar.
Asus Zenbook 14 OLED UX3405CA-QL286W (16GB/2TB/W11H) Avantajları
- 16 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
- 16 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
- LPDDR5x RAM ile yüksek hızlı performans
- 2000 GB SSD ile geniş ve hızlı depolama
- 400 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü iyi
- OLED ekran ile yüksek kontrast ve canlı renkler
- HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
- Bluetooth 5.4 ile hızlı kablosuz bağlantı
Dezavantajları
- 60 Hz ekran yenileme hızı günümüz standartlarına göre düşük
GENEL BİLGİLER
| Ürün Tipi | Ultrabook |
| Ürün Amacı | İş/Mobil |
| Ürün Ailesi | Asus ZenBook 14 OLED |
| Ürün Serisi | UX3405 (Dokunmatik) |
| İşletim Sistemi | Windows 11 Home |
EKRAN
| Ekran Boyutu | 14.0 İnç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1920 x 1200 Piksel |
| Ekran Çözünürlük Biçimi | FHD+ |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Parlaklığı | 400 Nit |
| Panel Tipi | OLED |
| Ekran En Boy Oranı | 16:10 |
| Yansımasız Mat Ekran | Yok |
| Düşük Mavi Işık | Var |
| Dokunmatik Ekran | Var |
| Ekran Diğer Özellikler | %100 DCI-P3, %87 Ekran Gövde Oranı, SGS Eye Care, TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık Sertifikası, VESA HDR True Black 600, 0.2 ms Tepki Süresi, 1.000.000:1 Kontrast, 1.07 Milyar Renk |
TASARIM
| Genişlik | 312.4 mm |
| Derinlik | 220.1 mm |
| Kalınlık | 14.9 mm |
| Ağırlık | 1.28 kg |
| Renk | Koyu Mavi |
| Gövde Malzemesi | Metal |
İŞLEMCİ
| İşlemci Markası | Intel |
| İşlemci Serisi | Intel Core Ultra 7 |
| İşlemci Modeli | Intel Core Ultra 7 255H |
| İşlemci Temel Frekans | 2.00 GHz |
| İşlemci Artırılmış Frekans | 5.10 GHz |
| Verimlilik Çek.Düşük Frekans | 1.50 GHz |
| Verimlilik Çek.Turbo Frekans | 4.40 GHz |
| İşlemci Çıkış Yılı | 2025 |
| İşlemci Çekirdeği | 16 Adet |
| İşlemci Çekirdek Detayları | 2 x Düşük Güçlü Ver.Çekirdeği (700 MHz - 2.50 GHz), 6 x Performans Çekirdeği (2.00 - 5.10 GHz), 8 x Verimlilik Çekirdeği (1.50 - 4.40 GHz) |
| Sanal Çekirdek | 16 Adet |
| İşlemci Önbellek | 24 MB |
| Transistör Mesafesi | 3 nm |
| İşlemci Teknolojileri | Intel Adaptix Technology, Intel Gaussian & Neural Accelerator 3.5, Intel High Definition Audio, Intel Image Processing Unit 6.0, Intel Smart Sound Technology, Intel Speed Shift Technology, Intel Thread Director, Intel Turbo Boost Max Technology 3.0, Intel Volume Management Device (VMD), Intel Wake on Voice, Thermal Monitoring Technologies |
SİNİRSEL İŞLEMCİ (NPU)
| NPU (Sinirsel İşlem Birimi) Adı | Intel AI Boost |
| NPU TOPS (Int8) | 13 |
| NPU Diğer Özellikler | Sparsity Desteği, Windows Studio Effects Desteği |
BELLEK
| Bellek (RAM) | 16 GB |
| Bellek Türü | LPDDR5x |
| Mevcut Bellek Düzeni | Tümleşik 16 GB |
| Toplam Bellek Yuvası | Yok |
| Arttırılabilir Bellek | Yok |
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
| Sabit Disk (HDD) | Yok |
| Sabit Disk (SSD) | Var |
| Sabit Disk (SSD) Boyutu | 2 TB |
| Sabit Disk (SSD) Tipi | NVMe M.2 (PCIe 4.0) |
| Depolama Desteği | 1 x M.2 2280 PCIe 4.0 |
HARİCİ GRAFİK
| Harici Grafik İşlemcisi (GPU) | Yok |
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
| USB 3.x | Var |
| USB 3.x Adedi | 1 |
| USB 3.x Özellikleri | USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) |
| USB Type-C | Var |
| USB Type-C Adedi | 2 |
| USB Type-C Özellikleri | Display Port, Thunderbolt 4 (Azami 40 Gbps) |
| USB Type-C İle Hızlı Şarj | Var |
| USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri | Power Delivery |
| HDMI | Var |
| HDMI Versiyonu | HDMI 2.1 |
| HDMI Özellikleri | TMDS Desteği |
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Özellikleri | 5.4 |
| Wi-Fi Teknolojisi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi Diğer Özellikler | Triple Band (Üç Kanal) |
PİL & DİĞER
| Kamera Özellikleri | Windows Hello Desteği (Yüz Tanıma), FHD Kızılötesi, Gürültü Engelleme, Kapatılabilir, 2 Adet Mikrofon |
| Klavye Arka Aydınlatması | Var |
| Diğer Özellikler | Amplifikatör, ASUS NumberPad 2.0, Güvenilir Platform Modülü (TPM 2.0) |
| Pil Gücü | 75.0 Wh |
| Pil Hücre Sayısı | 4 Hücreli |
| Pil Özellikleri | Li-Ion (Lityum-İyon), 49 Dakikada Yaklaşık %60 Şarj |
| Hızlı Şarj Özelliği | Var |
| Darbelere Dayanıklılık | Var |
| Dayanıklılık Standardı | MIL-STD-810H |
DAHİLİ GRAFİK
| Dahili Grafik Modeli | Intel Arc 140T |
| Dahili Grafik Azami Frekans | 2.225 GHz |
| Dahili Grafik Diğer Özellikler | AV1 Encode/Decode, DirectX 12.2, GPU Peak TOPS (Int8) 74, H.264 Hardware Encode/Decode, H.265 (HEVC) Hardware Encode/Decode, Intel Deep Learning Boost (Intel DL Boost) on GPU, Intel Quick Sync Video, Multi-Format Codec Engines 2, OpenCL 3.0, OpenGL 4.6, Ray Tracing, VP9 Bitstream & Decoding, X-cores 8 |