Dell Alienware 16X Aurora AC16251 (U9275HX/16GBRAM/1TB/W11H)
76.114 TL
Ekran Boyutu16.0 İnç
RAM (Bellek)16
Islemci ModeliIntel Core Ultra 9 275HX
Ses Çıkış Gücü (RMS)Windows 11 Home W
Dell Alienware 16X Aurora AC16251 (U9275HX/16GBRAM/1TB/W11H) Satıcı Fiyatları
Dell Alienware 16X Aurora AC16251 Ultra 9 275HX 16GB 1tb SSD 8gb RTX5060 115W 16 Wqxga 240Hz Windows 11 - 1 TB - 16 GB En Ucuz Satıcı: Ebrar Bilgisayar
76.114 TL Ücretsiz Kargo 1 saat önce
Dell Alienware 16X Aurora AC16251 Ultra 9 275HX 16GB 1TB SSD 8GB RTX5060 115W 16 WQXGA 240Hz Window Satıcı: Ebrar Bilgisayar
78.624 TL Ücretsiz Kargo 44 dk önce
Dell Alienware 16X Aurora AC16251 Ultra 9 275HX 16GB 1TB SSD 8GB RTX5060 115W 16 WQXGA 240Hz Windows 11 Satıcı: Ebrar Bilgisayar
83.739 TL Ücretsiz Kargo 33 dk önce
İlk Fiyat 83.686 TL
Güncel Fiyat 76.114 TL
Fiyat Değişimi %9 düşüş
Son Güncelleme 06/05/2026
Fiyat Geçmişi
Bu laptop kimler için uygun?
Dell Alienware 16X Aurora AC16251 (U9275HX/16GBRAM/1TB/W11H) Avantajları
  • 16" geniş ekran ile çoklu görev ve üretim için ideal
  • 16 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
  • 24 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
  • DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
  • 1000 GB SSD ile geniş ve hızlı depolama
  • Ayrı GPU ile grafik ve oyun performansı güçlü
  • 240 Hz yenileme hızı ile akıcı görseller
  • 300 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü iyi
  • HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
  • Bluetooth 5.4 ile hızlı kablosuz bağlantı
Dezavantajları
  • Düşük kontrast ve renkler
GENEL BİLGİLER
Ürün TipiLaptop
Ürün AmacıOyun
Ürün AilesiDell Alienware 16X
Ürün SerisiAlienware 16X Aurora
İşletim SistemiWindows 11 Home
EKRAN
Ekran Boyutu16.0 İnç
Ekran Çözünürlüğü2560 x 1600 Piksel
Ekran Çözünürlük BiçimiQHD
Ekran Yenileme Hızı240 Hz
Ekran Parlaklığı300 Nit
Panel TipiWVA (LED)
Ekran En Boy Oranı16:9
Yansımasız Mat EkranVar
Düşük Mavi IşıkVar
Ekran Diğer Özellikler%100 sRGB, TÜV Rheinland Low Blue Light
TASARIM
Genişlik356.98 mm
Derinlik265.43 mm
Kalınlık18.61 mm
Ağırlık2.49 kg
RenkSiyah
Gövde MalzemesiPC + ABS
İŞLEMCİ
İşlemci MarkasıIntel
İşlemci SerisiIntel Core Ultra 9
İşlemci ModeliIntel Core Ultra 9 275HX
İşlemci Temel Frekans2.70 GHz
İşlemci Artırılmış Frekans5.40 GHz
Verimlilik Çek.Düşük Frekans2.10 GHz
Verimlilik Çek.Turbo Frekans4.60 GHz
İşlemci Çıkış Yılı2025
İşlemci Çekirdeği24 Adet
İşlemci Çekirdek Detayları8 x Performans Çekirdeği (2.7 - 5.4 GHz), 16 x Verimlilik Çekirdeği (2.1 - 4.6 GHz)
Sanal Çekirdek24 Adet
İşlemci Önbellek36 MB
Transistör Mesafesi3 nm
SİNİRSEL İŞLEMCİ (NPU)
NPU (Sinirsel İşlem Birimi) AdıIntel AI Boost
NPU TOPS (Int8)13
NPU Diğer ÖzelliklerSparsity Desteği, Windows Studio Effects Desteği
BELLEK
Bellek (RAM)16 GB
Bellek Frekansı5600 MHz
Bellek TürüDDR5
Toplam Bellek Yuvası2 Adet
Arttırılabilir BellekVar
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
Sabit Disk (SSD)Var
Sabit Disk (SSD) Boyutu1 TB
Sabit Disk (SSD) TipiNVMe M.2 (PCIe 4.0)
Depolama Desteği2 x M.2 2230
HARİCİ GRAFİK
Harici Grafik İşlemcisi (GPU)Var
GPU MarkasıNVIDIA
GPU SerisiNVIDIA GeForce RTX
GPU ModeliNVIDIA GeForce RTX 5060
GPU Çekirdek Hızı1455 MHz
GPU Azami Çekirdek Hızı2497 MHz
GPU Transistör Mesafesi3 nm
GPU Bellek TürüGDDR7
GPU Bellek Arayüzü128 bit
GPU Çıkış Yılı2025 2.Çeyrek
GPU Bellek Miktarı8 GB
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
USB 3.xVar
USB 3.x Adedi2
USB 3.x Özellikleri2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
USB Type-CVar
USB Type-C Adedi2
USB Type-C ÖzellikleriDisplay Port, Power Delivery, USB-C 3.2 2 (10 Gbps)
HDMIVar
HDMI VersiyonuHDMI 2.1
Ethernet (LAN/RJ45)Var
Ethernet ÖzellikleriGigabit (10/100/1000 Mbps)
BluetoothVar
Bluetooth Özellikleri5.4
Wi-Fi TeknolojisiWi-Fi 7 (802.11be)
Wi-Fi Diğer Özellikler2x2 MIMO
PİL & DİĞER
Kamera ÖzellikleriFHD RGB, 720p
Klavye Arka AydınlatmasıVar
Pil Gücü96.0 Wh
Pil Hücre Sayısı6 Hücreli
Hızlı Şarj ÖzelliğiVar
DAHİLİ GRAFİK
Dahili Grafik ModeliIntel Graphics
Dahili Grafik Temel Frekans300 MHz
Dahili Grafik Azami Frekans1.9 GHz