Lenovo IdeaPad 3 (15.6 İnç) 82RK011BTX
Bu laptop kimler için uygun?
Lenovo IdeaPad 3 (15.6 İnç) 82RK011BTX Avantajları
- 15.6" geniş ekran ile çoklu görev ve üretim için ideal
- Bluetooth 5.1 ile hızlı kablosuz bağlantı
Dezavantajları
- 6 çekirdek CPU ile ağır iş yüklerinde sınırlı güç
- 256 GB SSD, büyük dosyalar için sınırlı depolama
- 250 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü vasat
- Düşük kontrast ve renkler
GENEL BİLGİLER
| Ürün Tipi | Notebook |
| Ürün Amacı | Genel Kullanım |
| Ürün Ailesi | Lenovo IdeaPad 3 |
| Ürün Serisi | IdeaPad 3 15IAU7 |
| İşletim Sistemi | FreeDOS |
EKRAN
| Ekran Boyutu | 15.6 İnç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1920 x 1080 Piksel |
| Ekran Çözünürlük Biçimi | FHD |
| Ekran Parlaklığı | 250 Nit |
| Panel Tipi | TN (LED) |
| Ekran En Boy Oranı | 16:9 |
| Yansımasız Mat Ekran | Var |
TASARIM
| Genişlik | 359.2 mm |
| Derinlik | 236.5 mm |
| Kalınlık | 19.9 mm |
| Ağırlık | 1.63 kg |
| Renk | Gri |
| Gövde Malzemesi | PC + ABS |
İŞLEMCİ
| İşlemci Markası | Intel |
| İşlemci Serisi | Intel Core i3 |
| İşlemci Modeli | Intel Core i3-1215U |
| İşlemci Temel Frekans | 3.30 GHz |
| İşlemci Artırılmış Frekans | 4.40 GHz |
| İşlemci Çıkış Yılı | 2022 |
| İşlemci Çekirdeği | 6 Adet |
| İşlemci Çekirdek Detayları | 2 x Performans Çekirdeği, 4 x Verimlilik Çekirdeği |
| Sanal Çekirdek | 8 Adet |
| İşlemci Önbellek | 10 MB |
| Transistör Mesafesi | 10 nm |
BELLEK
| Bellek (RAM) | 8 GB |
| Bellek Frekansı | 3200 MHz |
| Bellek Türü | DDR4 |
| Mevcut Bellek Düzeni | Tümleşik 8 GB |
| Arttırılabilir Bellek | Var |
| Azami Bellek Desteği | 16 GB |
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
| Sabit Disk (HDD) | Yok |
| Sabit Disk (SSD) | Var |
| Sabit Disk (SSD) Boyutu | 256 GB |
| Sabit Disk (SSD) Tipi | NVMe M.2 (PCIe 4.0) |
| Depolama Desteği | 1 x M.2 2242/2280 (1TB) |
| Optik Okuyucu | Yok |
HARİCİ GRAFİK
| Harici Grafik İşlemcisi (GPU) | Yok |
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
| USB 2.x | Var |
| USB 2.x Adedi | 1 |
| USB 3.x | Var |
| USB 3.x Adedi | 1 |
| USB 3.x Özellikleri | USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) |
| USB Type-C | Var |
| USB Type-C Adedi | 1 |
| USB Type-C Özellikleri | DisplayPort 1.2, USB-C 3.2 Gen 1 |
| USB Type-C İle Hızlı Şarj | Var |
| USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri | Power Delivery |
| HDMI | Var |
| HDMI Versiyonu | HDMI 1.4b |
| Ethernet (LAN/RJ45) | Yok |
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Özellikleri | 5.1 |
| Wi-Fi Teknolojisi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
PİL & DİĞER
| Kart Okuyucu | Var |
| Kart Okuyucu Özellikleri | SD Kart Okuyucu |
| Parmak İzi Okuyucu | Yok |
| Kamera Özellikleri | 720p (Kapatılabilir) |
| Klavye Arka Aydınlatması | Yok |
| Diğer Özellikler | Dolby Ses, Güvenilir Platform Modülü (TPM 2.0), 2 x 1.5W Hoparlör |
| Pil Gücü | 45.0 Wh |
| Hızlı Şarj Özelliği | Var |
DAHİLİ GRAFİK
| Dahili Grafik Modeli | 12.Nesil İşlemciler İçin Intel UHD Grafik |
| Dahili Grafik Azami Frekans | 1.1 GHz |