Lenovo Legion 5 15IAX10 83F0008BTRA55
78
131.404 TL
Ekran Boyutu15.1 İnç
RAM (Bellek)32
Islemci ModeliIntel Core Ultra 7 255HX
Ses Çıkış Gücü (RMS)Windows 11 Pro W
Fiyat Değişimi Analizi
Bu süreçte ürünün fiyatı değisiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-05-2026 | 131.404 TL |
Lenovo Legion 5 15IAX10 83F0008BTRA55 Satıcı Fiyatları
Lenovo Legion 5 15IAX10-83F0008BTRA55 Ultra 7 255HX 32 GB 4 TB SSD 8 GB RTX 5070 15u0022 W11P WQXGA Dizüstü Bilgisayar
En Ucuz
Satıcı: arezteknoloji
131.404 TL
Ücretsiz Kargo
39 dk önce
Lenovo Legion 5 15IAX10A55 İntel Core Ultra 7 255HX 32GB 4TB SSD RTX5070 Windows 11 Pro 15.1u0022 WQXGA 165Hz 1000Nit OLED Taşınabilir Bilgisayar 83F0008BTRA55
Satıcı: Arez Teknoloji
133.532 TL
Ücretsiz Kargo
46 dk önce
İlk Fiyat
131.404 TL
Güncel Fiyat
131.404 TL
Fiyat Değişimi
Değişmedi
Son Güncelleme
06/05/2026
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu laptop kimler için uygun?
Bu laptop özellikle oyuncular ve akıcı görsel deneyim arayanlar, çoklu görev ve yaratıcı iş akışlarına odaklanan profesyoneller, grafik ve tasarım uygulamaları için güçlü GPU arayanlar için uygun bir modeldir. Teknik özellikleri sayesinde hem günlük kullanımda hem de performans gerektiren senaryolarda dengeli bir deneyim sunar.
Lenovo Legion 5 15IAX10 83F0008BTRA55 Avantajları
- 32 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
- 20 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
- DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
- 4000 GB SSD ile geniş ve hızlı depolama
- Ayrı GPU ile grafik ve oyun performansı güçlü
- 165 Hz yenileme hızı ile akıcı görseller
- 500 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü iyi
- OLED ekran ile yüksek kontrast ve canlı renkler
- HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
- Bluetooth 5.4 ile hızlı kablosuz bağlantı
GENEL BİLGİLER
| Ürün Tipi | Laptop |
| Ürün Amacı | Oyun |
| Ürün Ailesi | Lenovo Legion 5 |
| Ürün Serisi | Legion 5 15IAX10 |
| İşletim Sistemi | Windows 11 Pro |
EKRAN
| Ekran Boyutu | 15.1 İnç |
| Ekran Çözünürlüğü | 2560 x 1600 Piksel |
| Ekran Çözünürlük Biçimi | QHD |
| Ekran Yenileme Hızı | 165 Hz |
| Ekran Parlaklığı | 500 Nit |
| Panel Tipi | OLED |
| Yansımasız Mat Ekran | Var |
| Düşük Mavi Işık | Var |
| Dokunmatik Ekran | Yok |
| Ekran Diğer Özellikler | %100 DCI-P3, DisplayHDR True Black 600, Dolby Vision HDR, Factory Color Calibration, TÜV Rheinland Flicker Free, TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
TASARIM
| Genişlik | 344.9 mm |
| Derinlik | 255.35 mm |
| Kalınlık | 21.54 mm |
| Ağırlık | 1.9 kg |
| Renk | Siyah |
| Gövde Malzemesi | Alüminyum (Üst), PC + ABS (Alt) |
İŞLEMCİ
| İşlemci Markası | Intel |
| İşlemci Serisi | Intel Core Ultra 7 |
| İşlemci Modeli | Intel Core Ultra 7 255HX |
| İşlemci Temel Frekans | 2.40 GHz |
| İşlemci Artırılmış Frekans | 5.20 GHz |
| Verimlilik Çek.Düşük Frekans | 1.80 GHz |
| Verimlilik Çek.Turbo Frekans | 4.50 GHz |
| İşlemci Çıkış Yılı | 2025 |
| İşlemci Çekirdeği | 20 Adet |
| İşlemci Çekirdek Detayları | 8 x Performans Çekirdeği (2.4 - 5.2 GHz), 12 x Verimlilik Çekirdeği (1.8 - 4.5 GHz) |
| Sanal Çekirdek | 20 Adet |
| İşlemci Önbellek | 36 MB |
| Transistör Mesafesi | 3 nm |
| İşlemci Teknolojileri | Idle States, Intel Adaptix Technology, Intel Deep Learning Boost, Intel Gaussian & Neural Accelerator 3.5, Intel High Definition Audio, Intel Image Processing Unit 6.0, Intel Smart Sound Technology, Intel Speed Shift Technology, Intel SpeedStep, Intel Thread Director, Intel Turbo Boost Max Technology 3.0, Intel Volume Management Device (VMD), Intel Wake on Voice, Thermal Monitoring Technologies |
SİNİRSEL İŞLEMCİ (NPU)
| NPU (Sinirsel İşlem Birimi) Adı | Intel AI Boost |
| NPU TOPS (Int8) | 13 |
| NPU Diğer Özellikler | Sparsity Desteği, Windows Studio Effects Desteği |
BELLEK
| Bellek (RAM) | 32 GB |
| Bellek Frekansı | 5600 MHz |
| Bellek Türü | DDR5 |
| Mevcut Bellek Düzeni | 2 x 16 GB |
| Toplam Bellek Yuvası | 2 Adet |
| Arttırılabilir Bellek | Var |
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
| Sabit Disk (SSD) | Var |
| Sabit Disk (SSD) Boyutu | 4 TB |
| Sabit Disk (SSD) Tipi | NVMe M.2 (PCIe 4.0) |
| Depolama Desteği | 2x M.2 2242 SSD up to 1TB |
HARİCİ GRAFİK
| Harici Grafik İşlemcisi (GPU) | Var |
| GPU Markası | NVIDIA |
| GPU Serisi | NVIDIA GeForce RTX |
| GPU Modeli | NVIDIA GeForce RTX 5070 115W |
| GPU Çekirdek Hızı | 1425 MHz |
| GPU Azami Çekirdek Hızı | 2347 MHz |
| GPU Transistör Mesafesi | 4 nm |
| GPU Bellek Türü | GDDR7 |
| GPU Bellek Arayüzü | 128 bit |
| GPU Çıkış Yılı | 2025 1. Çeyrek |
| GPU Diğer Özellikler | DirectX 12 Ultimate, DLSS 4, NVIDIA GPU Boost, NVIDIA Reflex 2, PCI Express Gen 5, Resizable BAR, Vulkan RT API & OpenGL 4.6, 1x 9th Generation NVIDIA Decoder |
| GPU Bellek Miktarı | 8 GB |
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
| USB 3.x | Var |
| USB 3.x Adedi | 3 |
| USB 3.x Özellikleri | Always On, USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) |
| USB Type-C | Var |
| USB Type-C Adedi | 2 |
| USB Type-C Özellikleri | DisplayPort 2.1 (x2), PD 95-100W, Thunderbolt 4 (Azami 40 Gbps) (x1), USB-C 3.2 2 (10 Gbps) |
| USB Type-C İle Hızlı Şarj | Var |
| USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri | Power Delivery 100W (x1) |
| HDMI | Var |
| HDMI Versiyonu | HDMI 2.1 |
| HDMI Özellikleri | 8K @ 60Hz |
| Ethernet (LAN/RJ45) | Var |
| Ethernet Özellikleri | Gigabit (100 / 1000 Mbps) |
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Özellikleri | 5.4 |
| Wi-Fi Teknolojisi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi Diğer Özellikler | 2x2 MIMO |
PİL & DİĞER
| Kart Okuyucu | Yok |
| Parmak İzi Okuyucu | Yok |
| Kamera Özellikleri | E-shutter, 5 MP |
| Klavye Arka Aydınlatması | Var |
| Klavye Özellikleri | 24 Bölgeli RGB Aydınlatma |
| Diğer Özellikler | LA3 Ai Chip, Nahimic Audio, 2 x 2W Hoparlör |
| Pil Gücü | 80 Wh |
| Hızlı Şarj Özelliği | Var |
DAHİLİ GRAFİK
| Dahili Grafik Modeli | Intel Graphics |
| Dahili Grafik Temel Frekans | 300 MHz |
| Dahili Grafik Azami Frekans | 1.85 GHz |
| Dahili Grafik Diğer Özellikler | AV1 Encode/Decode, DirectX 12, GPU Peak TOPS (Int8) 8, H.264 Hardware Encode/Decode, H.265 (HEVC) Hardware Encode/Decode, Intel Deep Learning Boost (Intel DL Boost) on GPU, Intel Quick Sync Video, OpenCL 3.0, OpenGL 4.5, Ray Tracing, VP9 Bitstream & Decoding, X-cores 4 |