Lenovo Legion 5 15IRX10 83LY00PYTR
66
73.999 TL
Ekran Boyutu15.3 İnç
RAM (Bellek)32
Islemci ModeliIntel Core i7-13650HX
Ses Çıkış Gücü (RMS)FreeDOS W
Fiyat Değişimi Analizi
Bu süreçte ürünün fiyatı değisiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-05-2026 | 73.999 TL |
Lenovo Legion 5 15IRX10 83LY00PYTR Satıcı Fiyatları
Lenovo Legion 5 15IRX10 Intel Core i7-13650HX 32GB 1TB SSD RTX 5060 8GB 15.3u0022 WUXGA (1920X1200) IPS 165Hz 115W Freedos Taşınabilir Bilgisayar 83LY00PYTR - 1 TB - 32 GB
En Ucuz
Satıcı: Nethouse
73.999 TL
Ücretsiz Kargo
1 saat önce
LENOVO Legion 5 15IRX10 Intel Core i7-13650HX 32GB 1TB SSD RTX 5060 8GB 15.3u0022 WUXGA IPS Freedos 83LY00PYTR
En Ucuz
Satıcı: Nethouse
73.999 TL
Ücretsiz Kargo
3 saat önce
Lenovo Legion 5 15IRX10 83LY00PYTR i7-13650HX 32 GB 1 TB SSD RTX5060 15.3u0022 Dos WUXGA Dizüstü Bilgisayar
En Ucuz
Satıcı: Nethouse
73.999 TL
Ücretsiz Kargo
41 dk önce
Lenovo Legion 5 15IRX10 Intel Core i7-13650HX 32GB 1TB SSD RTX 5060 8GB 15.3u0022 WUXGA IPS Freedos 83LY00PYTR
Satıcı: Nethouse
78.799 TL
Ücretsiz Kargo
40 dk önce
Lenovo Legion 5 15IRX10 Intel Core I7-13650HX 32GB 1TB SSD RTX 5060 8GB 15.3u0022 WUXGAA (1920X1200) IPS 165Hz 115W Freedos Taşınabilir Bilgisayar 83LY00PYTR
Satıcı: Nethouse
79.999 TL
Ücretsiz Kargo
34 dk önce
Legion 5 15IRX10 Intel Core i7-13650HX 32GB RAM 1TB SSD RTX 5060 8GB 15.3u0022 WUXGAA IPS 165Hz 115W FreeDos Gaming Laptop 83LY00PYTR
83.929 TL
Ücretsiz Kargo
46 dk önce
Legion 5 15Irx10 Intel Core İ7-13650Hx 32Gb 1Tb Ssd Rtx 5060 8Gb 15.3u0022 Wuxga Ips Freedos 83Ly00pytr
Satıcı: NetHouse
83.999 TL
Ücretsiz Kargo
2 saat önce
Lenovo Legion 5 15IRX10A19 Intel Core I7 13650HX 32GB 1tb SSD RTX5060 Freedos 15.3u0022 Wuxga 165Hz IPS Taşınabilir Bilgisayar 83LY00PYTRA19 - 1 TB - 32 GB
Satıcı: Arez Teknoloji
89.847 TL
Ücretsiz Kargo
1 saat önce
Lenovo Legion 5 15IRX10A19 İntel Core İ7 13650HX 32GB 1TB SSD RTX5060 Freedos 15.3u0022 WUXGA 165Hz IPS Taşınabilir Bilgisayar 83LY00PYTRA19
Satıcı: Arez Teknoloji
90.728 TL
Ücretsiz Kargo
34 dk önce
İlk Fiyat
73.999 TL
Güncel Fiyat
73.999 TL
Fiyat Değişimi
Değişmedi
Son Güncelleme
06/05/2026
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
Bu laptop kimler için uygun?
Bu laptop özellikle oyuncular ve akıcı görsel deneyim arayanlar, çoklu görev ve yaratıcı iş akışlarına odaklanan profesyoneller, grafik ve tasarım uygulamaları için güçlü GPU arayanlar için uygun bir modeldir. Teknik özellikleri sayesinde hem günlük kullanımda hem de performans gerektiren senaryolarda dengeli bir deneyim sunar.
Lenovo Legion 5 15IRX10 83LY00PYTR Avantajları
- 32 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
- 14 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
- DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
- 1000 GB SSD ile geniş ve hızlı depolama
- Ayrı GPU ile grafik ve oyun performansı güçlü
- 165 Hz yenileme hızı ile akıcı görseller
- 300 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü iyi
- IPS panel ile geniş görüş açıları
- HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
- Bluetooth 5.2 ile hızlı kablosuz bağlantı
GENEL BİLGİLER
| Ürün Tipi | Laptop |
| Ürün Amacı | Oyun |
| Ürün Ailesi | Lenovo Legion 5 |
| Ürün Serisi | Legion 5 15IRX10 |
| İşletim Sistemi | FreeDOS |
EKRAN
| Ekran Boyutu | 15.3 İnç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1920 x 1200 Piksel |
| Ekran Çözünürlük Biçimi | FHD+ |
| Ekran Yenileme Hızı | 165 Hz |
| Ekran Parlaklığı | 300 Nit |
| Panel Tipi | IPS (LED) |
| Ekran En Boy Oranı | 16:10 |
| Düşük Mavi Işık | Var |
| Değişken Yenileme Hızı Özellikleri | NVIDIA G-SYNC |
| Ekran Diğer Özellikler | %100 sRGB, DisplayHDR True Black 600, Dolby Vision, Fabrika Renk Kalibrasyonu, TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık Sertifikası (Donanımsal) |
TASARIM
| Genişlik | 344.9 mm |
| Derinlik | 255.35 mm |
| Kalınlık | 23.99 mm |
| Ağırlık | 2.1 kg |
| Renk | Siyah |
| Gövde Malzemesi | PC-ABS + 15% Talc (Bottom), PC-ABS + 15% Talc (Top) |
İŞLEMCİ
| İşlemci Markası | Intel |
| İşlemci Serisi | Intel Core i7 |
| İşlemci Modeli | Intel Core i7-13650HX |
| İşlemci Temel Frekans | 3.60 GHz |
| İşlemci Artırılmış Frekans | 4.90 GHz |
| İşlemci Çıkış Yılı | 2023 |
| İşlemci Çekirdeği | 14 Adet |
| İşlemci Çekirdek Detayları | 6 x Performans Çekirdeği, 8 x Verimlilik Çekirdeği |
| Sanal Çekirdek | 20 Adet |
| İşlemci Önbellek | 24 MB |
| Transistör Mesafesi | 10 nm |
| İşlemci Teknolojileri | Intel Adaptix Technology, Intel Deep Learning Boost, Intel Flex Memory Access, Intel Gaussian and Neural Accelerator 3.0, Intel High Definition Audio, Intel Hyper-Threading, Intel Smart Sound Technology, Intel Speed Shift Technology, Intel Thread Director, Intel Turbo Boost Max Technology 3.0, Intel Volume Management Device (VMD), Intel Wake on Voice, MIPI SoundWire 1.2, Thermal Monitoring Technologies |
BELLEK
| Bellek (RAM) | 32 GB |
| Bellek Frekansı | 4800 MHz |
| Bellek Türü | DDR5 |
| Mevcut Bellek Düzeni | 2 x 16 GB |
| Toplam Bellek Yuvası | 2 Adet |
| Arttırılabilir Bellek | Var |
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
| Sabit Disk (SSD) | Var |
| Sabit Disk (SSD) Boyutu | 1 TB |
| Sabit Disk (SSD) Tipi | NVMe M.2 (PCIe 4.0) |
| Depolama Desteği | 2x M.2 SSD • M.2 2242 SSD up to 1TB each |
HARİCİ GRAFİK
| Harici Grafik İşlemcisi (GPU) | Var |
| GPU Markası | NVIDIA |
| GPU Serisi | NVIDIA GeForce RTX |
| GPU Modeli | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| GPU Çekirdek Hızı | 1455 MHz |
| GPU Azami Çekirdek Hızı | 2497 MHz |
| GPU Transistör Mesafesi | 3 nm |
| GPU Bellek Türü | GDDR7 |
| GPU Bellek Arayüzü | 128 bit |
| GPU Çıkış Yılı | 2025 2.Çeyrek |
| GPU Diğer Özellikler | DirectX 12 Ultimate, DLSS 4, NVIDIA GPU Boost, NVIDIA Reflex 2, PCI Express Gen 5, Resizable BAR, Vulkan RT API & OpenGL 4.6, 1x 9th Generation NVIDIA Decoder |
| GPU Bellek Miktarı | 8 GB |
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
| USB 3.x | Var |
| USB 3.x Adedi | 3 |
| USB 3.x Özellikleri | USB 3.2 Gen1 (Always on), 3 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) |
| USB Type-C | Var |
| USB Type-C Adedi | 2 |
| USB Type-C Özellikleri | DisplayPort 1.4, DisplayPort 2.1 (x1), PD 65-100W, USB 10Gbps, USB-C 3.2 Gen 2 (x2) |
| HDMI | Var |
| HDMI Versiyonu | HDMI 2.1 |
| HDMI Özellikleri | 8K @ 60Hz |
| Ethernet (LAN/RJ45) | Var |
| Ethernet Özellikleri | Gigabit (100 / 1000 Mbps) |
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Özellikleri | 5.2 |
| Wi-Fi Teknolojisi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi Diğer Özellikler | 2x2 |
PİL & DİĞER
| Kart Okuyucu | Yok |
| Parmak İzi Okuyucu | Yok |
| Kamera Özellikleri | HD, 720p (Kapatılabilir) |
| Klavye Arka Aydınlatması | Var |
| Diğer Özellikler | AI Chip: LA1 |
| Pil Gücü | 80.0 Wh |
| Hızlı Şarj Özelliği | Var |
DAHİLİ GRAFİK
| Dahili Grafik Modeli | 13.Nesil İşlemciler İçin Intel UHD Grafik |
| Dahili Grafik Azami Frekans | 1.55 GHz |
| Dahili Grafik Diğer Özellikler | DirectX 12.1, Intel Quick Sync Video, Multi-Format Codec Engines 1, OpenCL 3.0, OpenGL 4.6 |