Lenovo ThinkPad T14 G5 W21ML008MTX04
Bu laptop kimler için uygun?
Lenovo ThinkPad T14 G5 W21ML008MTX04 Avantajları
- 16 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
- 12 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
- DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
- 2000 GB SSD ile geniş ve hızlı depolama
- 400 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü iyi
- IPS panel ile geniş görüş açıları
- HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
- Bluetooth 5.3 ile hızlı kablosuz bağlantı
Dezavantajları
- 60 Hz ekran yenileme hızı günümüz standartlarına göre düşük
GENEL BİLGİLER
| Ürün Tipi | Notebook |
| Ürün Amacı | İş/Mobil |
| Ürün Ailesi | Lenovo ThinkPad |
| Ürün Serisi | Thinkpad T14 G5 |
| İşletim Sistemi | FreeDOS |
EKRAN
| Ekran Boyutu | 14 İnç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1920 x 1200 Piksel |
| Ekran Çözünürlük Biçimi | FHD+ |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Parlaklığı | 400 Nit |
| Panel Tipi | IPS (LED) |
| Ekran En Boy Oranı | 16:10 |
| Yansımasız Mat Ekran | Var |
| Dokunmatik Ekran | Yok |
| Ekran Diğer Özellikler | %45 NTSC, DBEF5, Low Power |
TASARIM
| Genişlik | 315.9 mm |
| Derinlik | 223.7 mm |
| Kalınlık | 17.7 mm |
| Ağırlık | 1.38 kg |
| Renk | Gri |
| Gövde Malzemesi | PC + 20% CF |
İŞLEMCİ
| İşlemci Markası | Intel |
| İşlemci Serisi | Intel Core Ultra 7 |
| İşlemci Modeli | Intel Core Ultra 7 155U |
| İşlemci Temel Frekans | 3.80 GHz |
| İşlemci Artırılmış Frekans | 4.80 GHz |
| Verimlilik Çek.Düşük Frekans | 2.10 GHz |
| İşlemci Çıkış Yılı | 2023 |
| İşlemci Çekirdeği | 12 Adet |
| Sanal Çekirdek | 14 Adet |
| İşlemci Önbellek | 12 MB |
| Transistör Mesafesi | 7 nm |
BELLEK
| Bellek (RAM) | 16 GB |
| Bellek Frekansı | 5600 MHz |
| Bellek Türü | DDR5 |
| Toplam Bellek Yuvası | 2 Adet |
| Arttırılabilir Bellek | Var |
| Azami Bellek Desteği | 96 GB |
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
| Sabit Disk (HDD) | Yok |
| Sabit Disk (SSD) | Var |
| Sabit Disk (SSD) Boyutu | 2 TB |
| Sabit Disk (SSD) Tipi | NVMe M.2 (PCIe 4.0) |
| Depolama Desteği | up to 2TB M.2 2280 SSD |
HARİCİ GRAFİK
| Harici Grafik İşlemcisi (GPU) | Yok |
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
| USB 3.x | Var |
| USB 3.x Adedi | 2 |
| USB 3.x Özellikleri | Always On, 1 x Uyku Modunda Şarj Desteği, 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) |
| USB Type-C | Var |
| USB Type-C Adedi | 2 |
| USB Type-C İle Hızlı Şarj | Var |
| USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri | Power Delivery 3.0 |
| HDMI | Var |
| HDMI Versiyonu | HDMI 2.1 |
| HDMI Özellikleri | 4K @ 60Hz |
| Ethernet (LAN/RJ45) | Var |
| Ethernet Özellikleri | Gigabit (100 / 1000 Mbps) |
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Özellikleri | 5.3 |
| Wi-Fi Teknolojisi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
PİL & DİĞER
| Kart Okuyucu | Var |
| Kart Okuyucu Özellikleri | Smart Card Reader |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Klavye Arka Aydınlatması | Var |
| Diğer Özellikler | Dolby Ses, Güvenilir Platform Modülü (TPM 2.0), 2 x 2W Hoparlör |
| Pil Gücü | 52.5 Wh |
| Pil Özellikleri | Li-Po (Lityum-Polimer), Tümleşik, USB-C® (3-pin) |
| Hızlı Şarj Özelliği | Var |
| Darbelere Dayanıklılık | Var |
| Dayanıklılık Standardı | MIL-STD-810H |
DAHİLİ GRAFİK
| Dahili Grafik Modeli | Intel Graphics |
| Dahili Grafik Azami Frekans | 1.95 GHz |
SİNİRSEL İŞLEMCİ (NPU)
| NPU (Sinirsel İşlem Birimi) Adı | Intel AI Boost |
| NPU Azami Frekans | 1.40 GHz |