MSI Vector 16 HX AI A2XWGG-021TR
Bu laptop kimler için uygun?
MSI Vector 16 HX AI A2XWGG-021TR Avantajları
- 16" geniş ekran ile çoklu görev ve üretim için ideal
- 32 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
- 24 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
- DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
- 1000 GB SSD ile geniş ve hızlı depolama
- Ayrı GPU ile grafik ve oyun performansı güçlü
- 240 Hz yenileme hızı ile akıcı görseller
- IPS panel ile geniş görüş açıları
- HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
- Bluetooth 5.4 ile hızlı kablosuz bağlantı
GENEL BİLGİLER
| Ürün Tipi | Laptop |
| Ürün Amacı | Oyun |
| Ürün Ailesi | MSI Vector 16 HX AI |
| Ürün Serisi | Vector 16 HX AI A2XWxx |
| İşletim Sistemi | Windows 11 Home |
EKRAN
| Ekran Boyutu | 16.0 İnç |
| Ekran Çözünürlüğü | 2560 x 1600 Piksel |
| Ekran Çözünürlük Biçimi | QHD+ |
| Ekran Yenileme Hızı | 240 Hz |
| Panel Tipi | IPS (LED) |
| Ekran En Boy Oranı | 16:10 |
TASARIM
| Genişlik | 357.0 mm |
| Derinlik | 284.0 mm |
| Kalınlık | 28.5 mm |
| Ağırlık | 2.70 kg |
| Renk | Koyu Gri |
İŞLEMCİ
| İşlemci Markası | Intel |
| İşlemci Serisi | Intel Core Ultra 9 |
| İşlemci Modeli | Intel Core Ultra 9 275HX |
| İşlemci Temel Frekans | 2.70 GHz |
| İşlemci Artırılmış Frekans | 5.40 GHz |
| Verimlilik Çek.Düşük Frekans | 2.10 GHz |
| Verimlilik Çek.Turbo Frekans | 4.60 GHz |
| İşlemci Çıkış Yılı | 2025 |
| İşlemci Çekirdeği | 24 Adet |
| İşlemci Çekirdek Detayları | 8 x Performans Çekirdeği (2.7 - 5.4 GHz), 16 x Verimlilik Çekirdeği (2.1 - 4.6 GHz) |
| Sanal Çekirdek | 24 Adet |
| İşlemci Önbellek | 36 MB |
| Transistör Mesafesi | 3 nm |
SİNİRSEL İŞLEMCİ (NPU)
| NPU (Sinirsel İşlem Birimi) Adı | Intel AI Boost |
| NPU TOPS (Int8) | 13 |
| NPU Diğer Özellikler | Sparsity Desteği, Windows Studio Effects Desteği |
BELLEK
| Bellek (RAM) | 32 GB |
| Bellek Frekansı | 5600 MHz |
| Bellek Türü | DDR5 |
| Mevcut Bellek Düzeni | 2 x 16 GB |
| Toplam Bellek Yuvası | 2 Adet |
| Arttırılabilir Bellek | Var |
| Azami Bellek Desteği | 96 GB |
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
| Sabit Disk (HDD) | Yok |
| Sabit Disk (SSD) | Var |
| Sabit Disk (SSD) Boyutu | 1 TB |
| Sabit Disk (SSD) Tipi | NVMe M.2 (PCIe 4.0) |
| Depolama Desteği | 1 x M.2 SSD PCI 4.0, 1 x M.2 SSD PCIe 5.0 |
HARİCİ GRAFİK
| Harici Grafik İşlemcisi (GPU) | Var |
| GPU Markası | NVIDIA |
| GPU Serisi | NVIDIA GeForce RTX |
| GPU Modeli | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
| GPU Çekirdek Hızı | 1425 MHz |
| GPU Azami Çekirdek Hızı | 2347 MHz |
| GPU Transistör Mesafesi | 4 nm |
| GPU Bellek Türü | GDDR7 |
| GPU Bellek Arayüzü | 128 bit |
| GPU Çıkış Yılı | 2025 1. Çeyrek |
| GPU Bellek Miktarı | 8 GB |
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
| USB 3.x | Var |
| USB 3.x Adedi | 2 |
| USB 3.x Özellikleri | USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) |
| USB Type-C | Var |
| USB Type-C Adedi | 2 |
| USB Type-C Özellikleri | DisplayPort 2.1, Thunderbolt 5 (Azami 120 Gbps) |
| USB Type-C İle Hızlı Şarj | Var |
| USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri | Power Delivery 3.1 (x1) |
| HDMI | Var |
| HDMI Versiyonu | HDMI 2.1 |
| HDMI Özellikleri | 4K @ 120Hz, 8K @ 60Hz |
| Mini DisplayPort | Var |
| Ethernet (LAN/RJ45) | Var |
| Ethernet Özellikleri | 2.5 Gbps |
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Özellikleri | 5.4 |
| Wi-Fi Teknolojisi | Killer Wi-Fi 7 (802.11be 6 GHz) |
PİL & DİĞER
| Kart Okuyucu | Var |
| Kart Okuyucu Özellikleri | SD Kart Okuyucu |
| Kamera Özellikleri | FHD Kızılötesi, HDR, 3D Gürültü Engelleme (3DNR+) |
| Klavye Arka Aydınlatması | Var |
| Klavye Özellikleri | Copilot Tuşu, 24 Bölgeli RGB Aydınlatma |
| Diğer Özellikler | Hi-Res Sertifikası (Kulaklık İçin), Nahimic Audio (Steelseries Destekli), 2 x 2W Hoparlör |
| Pil Gücü | 90.0 Wh |
| Pil Hücre Sayısı | 4 Hücreli |
DAHİLİ GRAFİK
| Dahili Grafik Modeli | Intel Graphics |
| Dahili Grafik Temel Frekans | 300 MHz |
| Dahili Grafik Azami Frekans | 1.9 GHz |