Asus ROG Strix Scar 18 G835LW-SA127-A7 (96GB/4TB/W11P)
Öne çıkanlar
- Daha yüksek genel puan
- Daha fazla RAM
- Daha yüksek ekran yenileme hızı
- Daha yüksek ekran çözünürlüğü
Dikkat edilmesi gerekenler
- Belirgin bir temel eksik tespit edilmedi
| Ürün |
Asus ROG Strix Scar 18 G835LW-SA127-A7 (96GB/4TB/W11P)
94
|
Asus TUF Gaming A15 (2023) FA507NVRA50-LP004A50
61
|
|---|---|---|
| Fiyatlar | ||
| En Düşük Fiyat | 490.278 TL | 76.967 TL |
| Satıcılar ve Fiyatlar |
Fiyat
76.967 TL
Satıcı bilgisi bulunamadı
|
|
| Temel Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 18.0 | 15.6 |
| RAM (Bellek) | 96 | 16 |
| İşlemci Modeli | Intel Core Ultra 9 275HX | AMD Ryzen 7 7435HS |
| İşletim Sistemi | Windows 11 Pro | Windows 11 Home |
| GENEL BİLGİLER | ||
| Ürün Tipi | Laptop | Laptop |
| Ürün Amacı | Oyun | Oyun |
| Ürün Ailesi | Asus ROG Strix Scar 18 | Asus TUF Gaming A15 2023 |
| Ürün Serisi | G835 (2025) | FA507 (2023) |
| İşletim Sistemi | Windows 11 Pro | Windows 11 Home |
| EKRAN | ||
| Ekran Boyutu | 18.0 İnç | 15.6 İnç |
| Ekran Çözünürlüğü | 2560 x 1600 Piksel | 1920 x 1080 Piksel |
| Ekran Çözünürlük Biçimi | QHD+ | FHD |
| Ekran Yenileme Hızı | 240 Hz | 144 Hz |
| Ekran Parlaklığı | 500 Nit | 250 Nit |
| Panel Tipi | IPS (MiniLED) | IPS Seviyesine Yakın |
| Ekran En Boy Oranı | 16:10 | 16:9 |
| Yansımasız Mat Ekran | Var | Var |
| Dokunmatik Ekran | Yok | - |
| Değişken Yenileme Hızı Özellikleri | NVIDIA G-SYNC | Adaptive-Sync |
| Ekran Diğer Özellikler | %100 DCI-P3, Dolby Vision HDR, MUX Switch, NVIDIA Advanced Optimus, Pantone Sertifikalı, ROG Nebula Ekran | İnce Çerçeve, %100 sRGB, %75.35 Adobe RGB, %80 Ekran Gövde Oranı |
| TASARIM | ||
| Renk | Siyah | Koyu Gri |
| Genişlik | 399.0 mm | 354 mm |
| Derinlik | 298.0 mm | 251 mm |
| Kalınlık | 30.8 mm | 24.9 mm |
| Ağırlık | 3.20 kg | 2.20 kg |
| İŞLEMCİ | ||
| İşlemci Markası | Intel | AMD |
| İşlemci Serisi | Intel Core Ultra 9 | AMD Ryzen 7 |
| İşlemci Modeli | Intel Core Ultra 9 275HX | AMD Ryzen 7 7435HS |
| İşlemci Temel Frekans | 2.70 GHz | 3.10 GHz |
| İşlemci Artırılmış Frekans | 5.40 GHz | 4.50 GHz |
| Verimlilik Çek.Düşük Frekans | 2.10 GHz | - |
| Verimlilik Çek.Turbo Frekans | 4.60 GHz | - |
| İşlemci Çıkış Yılı | 2025 | 2024 |
| İşlemci Çekirdeği | 24 Adet | 8 Adet |
| İşlemci Çekirdek Detayları | 8 x Performans Çekirdeği (2.7 - 5.4 GHz), 16 x Verimlilik Çekirdeği (2.1 - 4.6 GHz) | - |
| Sanal Çekirdek | 24 Adet | 16 Adet |
| İşlemci Önbellek | 36 MB | 16 MB |
| Transistör Mesafesi | 3 nm | 6 nm |
| İşlemci Teknolojileri | Idle States, Intel Adaptix Technology, Intel Gaussian & Neural Accelerator 3.5, Intel High Definition Audio, Intel Image Processing Unit 6.0, Intel Smart Sound Technology, Intel Speed Shift Technology, Intel SpeedStep, Intel Thread Director, Intel Turbo Boost 2.0, Intel Turbo Boost Max Technology 3.0, Intel Volume Management Device (VMD), Intel Wake on Voice, Thermal Monitoring Technologies | Precision Boost 2 |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | - | 45 W |
| SİNİRSEL İŞLEMCİ (NPU) | ||
| NPU (Sinirsel İşlem Birimi) Adı | Intel AI Boost | - |
| NPU TOPS (Int8) | 13 | - |
| NPU Diğer Özellikler | Sparsity Desteği, Windows Studio Effects Desteği | - |
| BELLEK | ||
| Bellek (RAM) | 96 GB | 16 GB |
| Bellek Frekansı | 5600 MHz | - |
| Bellek Türü | DDR5 | DDR5 |
| Toplam Bellek Yuvası | 2 Adet | 2 Adet |
| DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ | ||
| Sabit Disk (HDD) | Yok | Yok |
| Sabit Disk (SSD) | Var | Var |
| Sabit Disk (SSD) Boyutu | 4 TB | 4 TB |
| Sabit Disk (SSD) Tipi | NVMe M.2 (PCIe 4.0) | - |
| Depolama Desteği | 2 x M.2 SSD | - |
| Optik Okuyucu | - | Yok |
| HARİCİ GRAFİK | ||
| Harici Grafik İşlemcisi (GPU) | Var | Var |
| GPU Markası | NVIDIA | NVIDIA |
| GPU Serisi | NVIDIA GeForce RTX | NVIDIA GeForce RTX |
| GPU Modeli | NVIDIA GeForce RTX 5080 175 W | NVIDIA GeForce RTX 4060 140W |
| GPU Transistör Mesafesi | 4 nm | 4 nm |
| GPU Bellek Türü | GDDR7 | GDDR6 |
| GPU Bellek Arayüzü | 256 bit | 128 bit |
| GPU Çıkış Yılı | 2025 1. Çeyrek | 2023 1. Çeyrek |
| GPU Diğer Özellikler | AI Cores 240, AI Performance (INT8) 281 TOPS, DirectX 12 Ultimate, DLSS 4, NVIDIA GPU Boost, NVIDIA Reflex 2, PCI Express Gen 5, Resizable BAR, Vulkan RT API & OpenGL 4.6, 2x 9th Generation NVIDIA Decoder | DirectX 12 Ultimate, DLSS 3 (Super Resolution + Frame Generation), NVIDIA GPU Boost, NVIDIA Reflex, PCI Express Gen 4, Resizable BAR, Vulkan 4.6, 5th Generation NVIDIA Decoder |
| GPU Bellek Miktarı | 16 GB | 8 GB |
| GPU Çekirdek Hızı | - | 1470 MHz |
| GPU Azami Çekirdek Hızı | - | 2370 MHz |
| BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER | ||
| USB 3.x | Var | Var |
| USB 3.x Adedi | 3 | 2 |
| USB 3.x Özellikleri | USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) | USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) |
| USB Type-C | Var | Var |
| USB Type-C Adedi | 2 | 2 |
| USB Type-C Özellikleri | Display Port, G-Sync, Thunderbolt 5 (Azami 120 Gbps) | Display Port, G-Sync, USB 4.0 (x1)(Azami 40 Gbps), USB-C 3.2 Gen 2 (x1) |
| USB Type-C İle Hızlı Şarj | Var | Var |
| USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri | Power Delivery | Power Delivery (x1) |
| HDMI | Var | Var |
| HDMI Versiyonu | HDMI 2.1 | HDMI 2.1 |
| HDMI Özellikleri | FRL Desteği | FRL Desteği |
| Ethernet (LAN/RJ45) | Var | Var |
| Ethernet Özellikleri | 2.5 Gbps | Gigabit (10/100/1000 Mbps) |
| Bluetooth | Var | Var |
| Bluetooth Özellikleri | 5.4 | 5.2 |
| Wi-Fi Teknolojisi | Wi-Fi 7 (802.11be) | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi Diğer Özellikler | - | Dual Band |
| PİL & DİĞER | ||
| Kamera Özellikleri | Windows Hello Desteği (Yüz Tanıma), Gürültü Engelleme, 2 Adet Mikrofon, 1080p Kızılötesi | Gürültü Engelleme, 2 Adet Mikrofon, 720p |
| Klavye Arka Aydınlatması | Var | Var |
| Klavye Özellikleri | Bağımsız RGB Aydınlatmalı Tuşlar | Tek Bölgeli RGB Aydınlatma |
| Diğer Özellikler | AURA SYNC (Aydınlatma), Dolby Atmos Ses, Güvenilir Platform Modülü (TPM), Hi-Res Sertifikası (Kulaklık İçin), Smart Amp (Amplifikatör), 4 Adet Hoparlör | Dolby Atmos Ses, Güvenilir Platform Modülü (TPM), Hi-Res Sertifikası (Kulaklık İçin), 2 Adet Hoparlör |
| Pil Gücü | 90.0 Wh | 90.0 Wh |
| Pil Hücre Sayısı | 4 Hücreli | 4 Hücreli |
| Pil Özellikleri | Li-Ion (Lityum-İyon) | Li-Ion (Lityum-İyon), 30 Dakikada Yaklaşık %50 Şarj |
| Hızlı Şarj Özelliği | Var | Var |
| Darbelere Dayanıklılık | - | Var |
| Dayanıklılık Standardı | - | MIL-STD-810H |
| DAHİLİ GRAFİK | ||
| Dahili Grafik Modeli | Intel Graphics | Yok |
| Dahili Grafik Temel Frekans | 300 MHz | - |
| Dahili Grafik Azami Frekans | 1.9 GHz | - |
| Dahili Grafik Diğer Özellikler | AV1 Encode/Decode, DirectX 12, GPU Peak TOPS (Int8) 8, H.264 Hardware Encode/Decode, H.265 (HEVC) Hardware Encode/Decode, Intel Quick Sync Video, OpenCL 3.0, OpenGL 4.5, VP9 Bitstream & Decoding, X-cores 4 | - |
Asus ROG Strix Scar 18 G835LW-SA127-A7 (96GB/4TB/W11P), hesaplanan genel değerlendirmede 72/100 puanla öne çıkıyor.
Performans tarafında Asus ROG Strix Scar 18 G835LW-SA127-A7 (96GB/4TB/W11P) avantajlı görünüyor.
Grafik performansı tarafında Asus ROG Strix Scar 18 G835LW-SA127-A7 (96GB/4TB/W11P) avantajlı görünüyor.
Ekran tarafında Asus ROG Strix Scar 18 G835LW-SA127-A7 (96GB/4TB/W11P) avantajlı görünüyor.
Bellek ve depolama tarafında Asus ROG Strix Scar 18 G835LW-SA127-A7 (96GB/4TB/W11P) avantajlı görünüyor.
Taşınabilirlik ve ek özellikler tarafında Asus TUF Gaming A15 (2023) FA507NVRA50-LP004A50 avantajlı görünüyor.
Bu özet, kayıtlı teknik özellikler ve güncel mağaza teklifleri üzerinden otomatik olarak oluşturulmuştur.
İlgili karşılaştırmalar
Diğer popüler notebook karşılaştırmalarını inceleyin.
MSI Katana 17 HX B14WGK-285XTR
Dell Pro Max 18 Plus MB18250P451
Dell Pro Max 16 Plus MB16250P497
Asus ROG Strix G16 G614PM-S5074 (32GB/2TB/W11P)
Dell Pro Max 16 Plus MB16250P487
Asus ROG Strix G16 G614PM-S5062HMF19
Asus ROG Strix G16 G614PM-S5062HMF8
Acer Predator Helios Neo 16 AI PHN16-73
HP OMEN Gaming 16-am0007nt (WBQ3Q8EAH04)
HP OMEN Slim Gaming 16-an0017nt (CD7J6EAHMF33)
Dell Pro Max 18 Plus (32GBRAM/2TBSSD/W11P)
Dell Pro Max 16 Plus MB16250P495
Dell Pro Max 18 Plus MB18250P505
Asus ROG Strix G16 G614PM-S5062HMF25
Dell Pro Max 16 Plus MB16250P434
Dell Pro Max 18 Plus (32GBRAM/3TBSSD/W11P)