Notebook Karşılaştırma notebook.karsilastir.io
(0)

Notebook Karşılaştırma

- TUF Gaming A15 (2023) FA507NVR-LP0147
Genel puan / 100
60 Katana 15 B13VGK-1469XTR
Genel puan / 100

Neden Asus TUF Gaming A15 (2023) FA507NVR-LP0147 daha iyi?

Daha yüksek genel puan 47 puan vs 46 puan
Daha uygun fiyat 90.723 TL vs 92.119 TL

Neden MSI Katana 15 B13VGK-1469XTR daha iyi?

Bu üründe belirgin avantaj bulunamadı.

Ürün Asus TUF Gaming A15 (2023) FA507NVR-LP0147 Asus TUF Gaming A15 (2023) FA507NVR-LP0147
-
MSI Katana 15 B13VGK-1469XTR MSI Katana 15 B13VGK-1469XTR
60
Fiyatlar
En Düşük Fiyat 90.723 TL 92.119 TL
Satıcılar ve Fiyatlar
90.723 TL Satıcı bilgisi bulunamadı
n11.com MSI Katana 15 B13VGK-1469XTR Laptop fiyatı MSI Katana 15 B13VGK-1469XTR i9-13900H 16 GB 512 GB SSD 8 GB RTX4070 15.6u0022 Dos FHD Dizüstü Bilgisayar Satıcı: Western-Pacific 92.119 TL Ücretsiz Kargo 54 dk önce En uygun fiyat
Temel Özellikler
Ekran Boyutu 15.6 15.6
RAM (Bellek) 16 16
İşlemci Modeli AMD Ryzen 7 7435HS Intel Core i9-13900H
İşletim Sistemi FreeDOS FreeDOS
GENEL BİLGİLER
Ürün Tipi - Laptop
Ürün Amacı - Oyun
Ürün Ailesi - MSI Katana 15
Ürün Serisi - Katana 15 B13Vx
İşletim Sistemi - FreeDOS
EKRAN
Ekran Boyutu - 15.6 İnç
Ekran Çözünürlüğü - 1920 x 1080 Piksel
Ekran Çözünürlük Biçimi - FHD
Ekran Yenileme Hızı - 144 Hz
Panel Tipi - IPS (LED)
Ekran En Boy Oranı - 16:9
TASARIM
Genişlik - 359.0 mm
Derinlik - 259.0 mm
Kalınlık - 24.9 mm
Ağırlık - 2.25 kg
Renk - Siyah
İŞLEMCİ
İşlemci Markası - Intel
İşlemci Serisi - Intel Core i9
İşlemci Modeli - Intel Core i9-13900H
İşlemci Temel Frekans - 4.10 GHz
İşlemci Artırılmış Frekans - 5.40 GHz
İşlemci Çıkış Yılı - 2023
İşlemci Çekirdeği - 14 Adet
İşlemci Çekirdek Detayları - 6 x Performans Çekirdeği, 8 x Verimlilik Çekirdeği
Sanal Çekirdek - 20 Adet
İşlemci Önbellek - 24 MB
Transistör Mesafesi - 10 nm
İşlemci Teknolojileri - Intel Adaptix Technology, Intel Deep Learning Boost, Intel Flex Memory Access, Intel Gaussian and Neural Accelerator 3.0, Intel High Definition Audio, Intel Hyper-Threading, Intel Image Processing Unit 6.0, Intel Smart Sound Technology, Intel Speed Shift Technology, Intel Thread Director, Intel Turbo Boost Max Technology 3.0, Intel Volume Management Device (VMD), Intel Wake on Voice, MIPI SoundWire 1.2, Thermal Monitoring Technologies
BELLEK
Bellek (RAM) - 16 GB
Bellek Frekansı - 4800 MHz
Bellek Türü - DDR5
Mevcut Bellek Düzeni - 2 x 8 GB
Toplam Bellek Yuvası - 2 Adet
Arttırılabilir Bellek - Var
Azami Bellek Desteği - 64 GB
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
Sabit Disk (HDD) - Yok
Sabit Disk (SSD) - Var
Sabit Disk (SSD) Boyutu - 512 GB
Sabit Disk (SSD) Tipi - NVMe M.2 (PCIe 4.0)
Depolama Desteği - 2 x M.2 2280 PCIe 4.0
HARİCİ GRAFİK
Harici Grafik İşlemcisi (GPU) - Var
GPU Markası - NVIDIA
GPU Serisi - NVIDIA GeForce RTX
GPU Modeli - NVIDIA GeForce RTX 4070 105W
GPU Çekirdek Hızı - 1230 MHz
GPU Azami Çekirdek Hızı - 2175 MHz
GPU Transistör Mesafesi - 4 nm
GPU Bellek Türü - GDDR6
GPU Bellek Arayüzü - 128 bit
GPU Çıkış Yılı - 2023 1. Çeyrek
GPU Diğer Özellikler - DirectX 12 Ultimate, DLSS 3 (Super Resolution + Frame Generation), NVIDIA GPU Boost, NVIDIA Reflex, PCI Express Gen 4, Resizable BAR, Vulkan 4.6, 5th Generation NVIDIA Decoder
GPU Bellek Miktarı - 8 GB
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
USB 2.x - Var
USB 2.x Adedi - 1
USB 3.x - Var
USB 3.x Adedi - 2
USB 3.x Özellikleri - USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
USB Type-C - Var
USB Type-C Adedi - 1
USB Type-C Özellikleri - Display Port, USB-C 3.2 Gen 1
HDMI - Var
HDMI Versiyonu - HDMI 2.1
HDMI Özellikleri - 4K @ 120Hz, 8K @ 60Hz
Ethernet (LAN/RJ45) - Var
Ethernet Özellikleri - Gigabit (10/100/1000 Mbps)
Bluetooth - Var
Bluetooth Özellikleri - 5.2
Wi-Fi Teknolojisi - Wi-Fi 6 (802.11ax)
PİL & DİĞER
Kamera Özellikleri - 720p
Klavye Arka Aydınlatması - Var
Klavye Özellikleri - 4 Bölgeli RGB Aydınlatma
Diğer Özellikler - Güvenilir Platform Modülü (TPM 2.0), Hi-Res Sertifikası (Kulaklık İçin), Nahimic 3 Audio, 2 x 2W Hoparlör
Pil Gücü - 53.5 Wh
Pil Hücre Sayısı - 3 Hücreli
DAHİLİ GRAFİK
Dahili Grafik Modeli - Intel Iris Xe Graphics Eligible
Dahili Grafik Azami Frekans - 1.5 GHz
Dahili Grafik Diğer Özellikler - DirectX 12.1, Intel Quick Sync Video, Multi-Format Codec Engines 2, OpenCL 3.0, OpenGL 4.6
Karşılaştırma özeti

Hangi notebook kime daha uygun?

Asus TUF Gaming A15 (2023) FA507NVR-LP0147, hesaplanan genel değerlendirmede 47/100 puanla öne çıkıyor.

Performans tarafında MSI Katana 15 B13VGK-1469XTR avantajlı görünüyor.

Grafik performansı tarafında Asus TUF Gaming A15 (2023) FA507NVR-LP0147 avantajlı görünüyor.

Ekran tarafında Asus TUF Gaming A15 (2023) FA507NVR-LP0147 avantajlı görünüyor.

Bellek ve depolama tarafında Asus TUF Gaming A15 (2023) FA507NVR-LP0147 ve MSI Katana 15 B13VGK-1469XTR avantajlı görünüyor.

Taşınabilirlik ve ek özellikler tarafında MSI Katana 15 B13VGK-1469XTR avantajlı görünüyor.

Bu özet, kayıtlı teknik özellikler ve güncel mağaza teklifleri üzerinden otomatik olarak oluşturulmuştur.

Genel değerlendirme lideri

Asus TUF Gaming A15 (2023) FA507NVR-LP0147

47 /100

Öne çıkanlar

  • Daha yüksek genel puan
  • Daha uygun fiyat

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor

MSI Katana 15 B13VGK-1469XTR

46 /100

Öne çıkanlar

  • Performans kategorisinde öne çıkıyor
  • Bellek ve depolama kategorisinde öne çıkıyor
  • Taşınabilirlik ve ek özellikler kategorisinde öne çıkıyor

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Belirgin bir temel eksik tespit edilmedi

İlgili karşılaştırmalar

Diğer popüler notebook karşılaştırmalarını inceleyin.