Notebook Karşılaştırma notebook.karsilastir.io
(0)

Notebook Karşılaştırma

- Pro 16 Plus BTO105_PB16250A010
Genel puan / 100
58 Thinkpad E16 G2 21MA003MTX Zi733
Genel puan / 100

Neden Dell Pro 16 Plus BTO105_PB16250A010 daha iyi?

Daha yüksek genel puan 52 puan vs 47 puan
Daha uygun fiyat 104.004 TL vs 104.173 TL

Neden Lenovo Thinkpad E16 G2 21MA003MTX Zi733 daha iyi?

Bu üründe belirgin avantaj bulunamadı.

Ürün Dell Pro 16 Plus BTO105_PB16250A010 Dell Pro 16 Plus BTO105_PB16250A010
-
Lenovo Thinkpad E16 G2 21MA003MTX Zi733 Lenovo Thinkpad E16 G2 21MA003MTX Zi733
58
Fiyatlar
En Düşük Fiyat 104.004 TL 104.173 TL
Satıcılar ve Fiyatlar
104.004 TL Satıcı bilgisi bulunamadı
n11.com Lenovo Thinkpad E16 G2 21MA003MTX Zi733 Laptop fiyatı Lenovo ThinkPad E16 Gen 2 21MA003MTXH21 Ultra 5 125U 64 GB 512 GB SSD 16u0022 W11H Dizüstü Bilgisayar + Zetta Çanta Satıcı: weblegelsin 104.174 TL Ücretsiz Kargo 32 dk önce En uygun fiyat
Temel Özellikler
Ekran Boyutu 16.0 16.0
RAM (Bellek) 64 64
İşlemci Modeli Intel Core Ultra 7 255U Intel Core Ultra 5 125U
İşletim Sistemi FreeDOS Windows 11 Home
GENEL BİLGİLER
Ürün Kodları - 21MA003MTXH21
Ürün Tipi - Laptop
Ürün Amacı - İş/Mobil
Ürün Ailesi - Lenovo ThinkPad
Ürün Serisi - ThinkPad E16 (2. Nesil)
İşletim Sistemi - Windows 11 Home
EKRAN
Ekran Boyutu - 16.0 İnç
Ekran Çözünürlüğü - 1920 x 1200 Piksel
Ekran Çözünürlük Biçimi - FHD+
Ekran Yenileme Hızı - 60 Hz
Ekran Parlaklığı - 300 Nit
Panel Tipi - IPS (LED)
Ekran En Boy Oranı - 16:10
Yansımasız Mat Ekran - Var
Düşük Mavi Işık - Var
Ekran Diğer Özellikler - %45 NTSC, TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık Sertifikası (Yazılımsal)
TASARIM
Genişlik - 356.1 mm
Derinlik - 247.7 mm
Kalınlık - 19.85 mm
Ağırlık - 1.81 kg
Renk - Siyah
Gövde Malzemesi - Alüminyum
İŞLEMCİ
İşlemci Markası - Intel
İşlemci Serisi - Intel Core Ultra 5
İşlemci Modeli - Intel Core Ultra 5 125U
İşlemci Temel Frekans - 1.30 GHz
İşlemci Artırılmış Frekans - 4.30 GHz
Verimlilik Çek.Düşük Frekans - 0.80 GHz
Verimlilik Çek.Turbo Frekans - 3.60 GHz
Düşük Güç Çek.Düşük Frekans - 0.70 GHz
Düşük Güç Çek.Turbo Frekans - 2.10 GHz
İşlemci Çıkış Yılı - 2023
İşlemci Çekirdeği - 12 Adet
İşlemci Çekirdek Detayları - 2 x Performans Çekirdeği, 2 x Verimlilik Çekirdeği (Düşük Güç), 8 x Verimlilik Çekirdeği
Sanal Çekirdek - 14 Adet
İşlemci Önbellek - 12 MB
Transistör Mesafesi - 7 nm
İşlemci Teknolojileri - Intel Adaptix Technology, Intel Flex Memory Access, Intel High Definition Audio, Intel Hyper-Threading, Intel Image Processing Unit 6.0, Intel Smart Sound Technology, Intel Speed Shift Technology, Intel Thread Director, Intel Volume Management Device (VMD), Intel Wake on Voice, Thermal Monitoring Technologies
BELLEK
Bellek (RAM) - 64 GB
Bellek Frekansı - 5600 MHz
Bellek Türü - DDR5
Mevcut Bellek Düzeni - 2 x 32 GB
Toplam Bellek Yuvası - 2 Adet
Arttırılabilir Bellek - Var
Azami Bellek Desteği - 64 GB
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
Sabit Disk (HDD) - Yok
Sabit Disk (SSD) - Var
Sabit Disk (SSD) Boyutu - 512 GB
Sabit Disk (SSD) Tipi - NVMe M.2 (PCIe 4.0)
Depolama Desteği - 2 x M.2 2242 SSD (1TB)
HARİCİ GRAFİK
Harici Grafik İşlemcisi (GPU) - Yok
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
USB 3.x - Var
USB 3.x Adedi - 2
USB 3.x Özellikleri - USB 3.2 Gen1 (Always on)
USB Type-C - Var
USB Type-C Adedi - 2
USB Type-C Özellikleri - DisplayPort 2.1, Power Delivery 3.0, Thunderbolt 4 (Azami 40 Gbps) (x1), USB 4.0 (x1)(Azami 40 Gbps), USB-C 3.2 Gen 2 (x1), 20Gbps
USB Type-C İle Hızlı Şarj - Var
USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri - Power Delivery 3.0
HDMI - Var
HDMI Versiyonu - HDMI 2.1
HDMI Özellikleri - 4K @ 60Hz
Ethernet (LAN/RJ45) - Var
Ethernet Özellikleri - Gigabit (10/100/1000 Mbps)
Bluetooth - Var
Bluetooth Özellikleri - 5.3
Wi-Fi Teknolojisi - Wi-Fi 6E (802.11ax)
PİL & DİĞER
Kart Okuyucu - Yok
Parmak İzi Okuyucu - Var
Kamera Özellikleri - IR Hybrid with Privacy Shutter, 2 Adet Mikrofon, 1080p Kızılötesi (Kapatılabilir)
Klavye Arka Aydınlatması - Var
Diğer Özellikler - audio by HARMAN, Dolby Atmos Ses, Güvenilir Platform Modülü (TPM 2.0), 2 x 2W Hoparlör
Pil Gücü - 57.0 Wh
Pil Özellikleri - Li-Po (Lityum-Polimer), Tümleşik, USB-C® (3-pin)
Hızlı Şarj Özelliği - Var
Darbelere Dayanıklılık - Var
Dayanıklılık Standardı - MIL-STD-810H
DAHİLİ GRAFİK
Dahili Grafik Modeli - Intel Graphics
Dahili Grafik Azami Frekans - 1.85 GHz
Dahili Grafik Diğer Özellikler - AV1 Encode/Decode, DirectX 12.1, H.264 Hardware Encode/Decode, H.265 (HEVC) Hardware Encode/Decode, Intel Deep Learning Boost, OpenCL 3.0, OpenGL 4.6, Ray Tracing, VP9 Bitstream & Decoding, 7 Adet X Çekirdeği
Karşılaştırma özeti

Hangi notebook kime daha uygun?

Dell Pro 16 Plus BTO105_PB16250A010, hesaplanan genel değerlendirmede 52/100 puanla öne çıkıyor.

Performans tarafında Dell Pro 16 Plus BTO105_PB16250A010 ve Lenovo Thinkpad E16 G2 21MA003MTX Zi733 avantajlı görünüyor.

Grafik performansı tarafında Dell Pro 16 Plus BTO105_PB16250A010 avantajlı görünüyor.

Ekran tarafında Dell Pro 16 Plus BTO105_PB16250A010 avantajlı görünüyor.

Bellek ve depolama tarafında Dell Pro 16 Plus BTO105_PB16250A010 ve Lenovo Thinkpad E16 G2 21MA003MTX Zi733 avantajlı görünüyor.

Taşınabilirlik ve ek özellikler tarafında Lenovo Thinkpad E16 G2 21MA003MTX Zi733 avantajlı görünüyor.

Bu özet, kayıtlı teknik özellikler ve güncel mağaza teklifleri üzerinden otomatik olarak oluşturulmuştur.

Genel değerlendirme lideri

Dell Pro 16 Plus BTO105_PB16250A010

52 /100

Öne çıkanlar

  • Daha yüksek genel puan
  • Daha uygun fiyat

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor

Lenovo Thinkpad E16 G2 21MA003MTX Zi733

47 /100

Öne çıkanlar

  • Performans kategorisinde öne çıkıyor
  • Bellek ve depolama kategorisinde öne çıkıyor
  • Taşınabilirlik ve ek özellikler kategorisinde öne çıkıyor

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Belirgin bir temel eksik tespit edilmedi

İlgili karşılaştırmalar

Diğer popüler notebook karşılaştırmalarını inceleyin.