Notebook Karşılaştırma notebook.karsilastir.io
(0)

Notebook Karşılaştırma

- MateBook D14 (i5/8GB/512GB)
Genel puan / 100
45 MateBook D16 2024
Genel puan / 100

Neden Huawei MateBook D14 (i5/8GB/512GB) daha iyi?

Daha yüksek genel puan 46 puan vs 41 puan
Daha uygun fiyat 24.999 TL vs 35.799 TL

Neden Huawei MateBook D16 2024 daha iyi?

Daha fazla RAM 16 GB vs 8 GB
Ürün Huawei MateBook D14 (i5/8GB/512GB) Huawei MateBook D14 (i5/8GB/512GB)
-
Huawei MateBook D16 2024 Huawei MateBook D16 2024
45
Fiyatlar
En Düşük Fiyat 24.999 TL 35.799 TL
Satıcılar ve Fiyatlar
24.999 TL Satıcı bilgisi bulunamadı
Hepsiburada Huawei MateBook D16 2024 Laptop fiyatı Huawei Matebook D16 2024 I5-12450H 16GB Ram 256GB SSD WIN11PRO 15.6u0022 Notebook MCLF-W5651 ATL12 - 256 GB - 16 GB Satıcı: Bozer Bilişim 35.799 TL Ücretsiz Kargo 1 saat önce En uygun fiyat
Temel Özellikler
Ekran Boyutu 14.0 16.0
RAM (Bellek) 8 16
İşlemci Modeli Intel Core i5-10210U Intel Core i5-12450H
İşletim Sistemi Windows 10 Home Windows 11 Pro
GENEL BİLGİLER
Ürün Tipi - Laptop
Ürün Amacı - Genel Kullanım
Ürün Ailesi - Huawei MateBook
Ürün Serisi - MateBook D16 2024
İşletim Sistemi - Windows 11 Pro
EKRAN
Ekran Boyutu - 16.0 İnç
Ekran Çözünürlüğü - 1920 x 1200 Piksel
Ekran Çözünürlük Biçimi - FHD+
Ekran Parlaklığı - 300 Nit
Panel Tipi - IPS (LED)
Ekran En Boy Oranı - 16:10
Düşük Mavi Işık - Var
Dokunmatik Ekran - Yok
Ekran Diğer Özellikler - %45 NTSC, İnce Çerçeve, 178 Derece Görüş Açısı, %90 Ekran Gövde Oranı, DC Dimmer (Parlaklık Ayarı), Ekran Yöneticisi (Göz Konforu Modu), Titreme Önleyici (Anti Flicker), TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık Sertifikası, 142 PPI Piksel Yoğunluğu, 1200:1 Kontrast
TASARIM
Genişlik - 356.7 mm
Derinlik - 248.7 mm
Kalınlık - 17.0 mm
Ağırlık - 1.68 kg
Renk - Gümüş
İŞLEMCİ
İşlemci Markası - Intel
İşlemci Serisi - Intel Core i5
İşlemci Modeli - Intel Core i5-12450H
İşlemci Temel Frekans - 3.30 GHz
İşlemci Artırılmış Frekans - 4.40 GHz
İşlemci Çıkış Yılı - 2022
İşlemci Çekirdeği - 8 Adet
İşlemci Çekirdek Detayları - 4 x Performans Çekirdeği, 4 x Verimlilik Çekirdeği
Sanal Çekirdek - 12 Adet
İşlemci Önbellek - 12 MB
Transistör Mesafesi - 10 nm
İşlemci Teknolojileri - Intel Adaptix Technology, Intel Deep Learning Boost, Intel Flex Memory Access, Intel Gaussian and Neural Accelerator 3.0, Intel High Definition Audio, Intel Hyper-Threading, Intel Smart Sound Technology, Intel Speed Shift Technology, Intel Thread Director, Intel Volume Management Device (VMD), Intel Wake on Voice, MIPI SoundWire 1.2, Thermal Monitoring Technologies
BELLEK
Bellek (RAM) - 16 GB
Arttırılabilir Bellek - Yok
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
Sabit Disk (HDD) - Yok
Sabit Disk (SSD) - Var
Sabit Disk (SSD) Boyutu - 256 GB
Sabit Disk (SSD) Tipi - NVMe M.2 (PCIe)
Optik Okuyucu - Yok
HARİCİ GRAFİK
Harici Grafik İşlemcisi (GPU) - Yok
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
USB 2.x - Var
USB 2.x Adedi - 1
USB 3.x - Var
USB 3.x Adedi - 1
USB 3.x Özellikleri - USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
USB Type-C - Var
USB Type-C Adedi - 1
USB Type-C Özellikleri - Display Port (x1)
USB Type-C İle Hızlı Şarj - Var
USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri - Power Delivery
HDMI - Var
Ethernet (LAN/RJ45) - Yok
Bluetooth - Var
Bluetooth Özellikleri - 5.1
Wi-Fi Teknolojisi - Wi-Fi 6 (802.11ax)
Wi-Fi Diğer Özellikler - Huawei Metaline Anten (Uzun Menzil)
PİL & DİĞER
Kart Okuyucu - Yok
Parmak İzi Okuyucu - Var
Kamera Özellikleri - FollowCam (Odak Takibi), Gürültü Engelleme, 2 Adet Mikrofon, 720p
Klavye Arka Aydınlatması - Yok
Diğer Özellikler - 2 Adet Hoparlör
Pil Gücü - 56.0 Wh
Pil Özellikleri - Li-Po (Lityum-Polimer)
Hızlı Şarj Özelliği - Var
DAHİLİ GRAFİK
Dahili Grafik Modeli - 12.Nesil İşlemciler İçin Intel UHD Grafik
Dahili Grafik Azami Frekans - 1.2 GHz
Dahili Grafik Diğer Özellikler - DirectX 12.1, Intel Quick Sync Video, Multi-Format Codec Engines 1, OpenCL 3.0, OpenGL 4.6
Karşılaştırma özeti

Hangi notebook kime daha uygun?

Huawei MateBook D14 (i5/8GB/512GB), hesaplanan genel değerlendirmede 46/100 puanla öne çıkıyor.

Performans tarafında Huawei MateBook D14 (i5/8GB/512GB) avantajlı görünüyor.

Grafik performansı tarafında Huawei MateBook D14 (i5/8GB/512GB) avantajlı görünüyor.

Ekran tarafında Huawei MateBook D14 (i5/8GB/512GB) avantajlı görünüyor.

Bellek ve depolama tarafında Huawei MateBook D16 2024 avantajlı görünüyor.

Taşınabilirlik ve ek özellikler tarafında Huawei MateBook D16 2024 avantajlı görünüyor.

Bu özet, kayıtlı teknik özellikler ve güncel mağaza teklifleri üzerinden otomatik olarak oluşturulmuştur.

Genel değerlendirme lideri

Huawei MateBook D14 (i5/8GB/512GB)

46 /100

Öne çıkanlar

  • Daha yüksek genel puan
  • Daha uygun fiyat

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor

Huawei MateBook D16 2024

41 /100

Öne çıkanlar

  • Daha fazla RAM

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Belirgin bir temel eksik tespit edilmedi

İlgili karşılaştırmalar

Diğer popüler notebook karşılaştırmalarını inceleyin.