Notebook Karşılaştırma notebook.karsilastir.io
(0)

Notebook Karşılaştırma

- LOQ 15ARP9 83JC00H4TRA39
Genel puan / 100
60 LOQ 15IAX9E 83LK002VTR321C
Genel puan / 100

Neden Lenovo LOQ 15ARP9 83JC00H4TRA39 daha iyi?

Daha yüksek genel puan 49 puan vs 48 puan
Daha uygun fiyat 61.729 TL vs 61.749 TL

Neden Lenovo LOQ 15IAX9E 83LK002VTR321C daha iyi?

Bu üründe belirgin avantaj bulunamadı.

Ürün Lenovo LOQ 15ARP9 83JC00H4TRA39 Lenovo LOQ 15ARP9 83JC00H4TRA39
-
Lenovo LOQ 15IAX9E 83LK002VTR321C Lenovo LOQ 15IAX9E 83LK002VTR321C
60
Fiyatlar
En Düşük Fiyat 61.729 TL 61.749 TL
Satıcılar ve Fiyatlar
61.729 TL Satıcı bilgisi bulunamadı
Idefix Lenovo LOQ 15IAX9E 83LK002VTR321C Laptop fiyatı Lenovo Loq Intel Core I7-12650HX 32GB 1tb SSD RTX4050 (65W) Freedos 15.6 Fhd 83LK002VTR321C Taşınabilir Bilgisayar + Çanta Satıcı: Elimar 61.749 TL Ücretsiz Kargo 50 dk önce En uygun fiyat
Temel Özellikler
Ekran Boyutu 15.6 15.6
RAM (Bellek) 32 32
İşlemci Modeli AMD Ryzen 5 7235HS Intel Core i7-12650HX
İşletim Sistemi FreeDOS FreeDOS
GENEL BİLGİLER
Ürün Tipi - Laptop
Ürün Amacı - Oyun
Ürün Ailesi - Lenovo LOQ
Ürün Serisi - LOQ 15IAX9E
İşletim Sistemi - FreeDOS
EKRAN
Ekran Boyutu - 15.6 İnç
Ekran Çözünürlüğü - 1920 x 1080 Piksel
Ekran Çözünürlük Biçimi - FHD
Ekran Yenileme Hızı - 144 Hz
Ekran Parlaklığı - 300 Nit
Panel Tipi - IPS (LED)
Ekran En Boy Oranı - 16:9
Yansımasız Mat Ekran - Var
Dokunmatik Ekran - Yok
Değişken Yenileme Hızı Özellikleri - NVIDIA G-SYNC
Ekran Diğer Özellikler - %100 sRGB
TASARIM
Genişlik - 359.3 mm
Derinlik - 236 mm
Kalınlık - 22.95 mm
Ağırlık - 1.77 kg
Renk - Gri
Gövde Malzemesi - PC + ABS (Alt), PC + ABS (Üst)
İŞLEMCİ
İşlemci Markası - Intel
İşlemci Serisi - Intel Core i7
İşlemci Modeli - Intel Core i7-12650HX
İşlemci Temel Frekans - 4.7 GHz
İşlemci Artırılmış Frekans - 4.70 GHz
Verimlilik Çek.Düşük Frekans - 3.3 GHz
Verimlilik Çek.Turbo Frekans - 3.3 GHz
İşlemci Çıkış Yılı - 2022
İşlemci Çekirdeği - 14 Adet
İşlemci Çekirdek Detayları - 6 x Performans Çekirdeği, 8 x Verimlilik Çekirdeği
Sanal Çekirdek - 20 Adet
İşlemci Önbellek - 24 MB
İşlemci Teknolojileri - Intel Active Management Technology (AMT), Intel Adaptix Technology, Intel Boot Guard, Intel Deep Learning Boost, Intel Flex Memory Access, Intel Gaussian & Neural Accelerator 3.0, Intel Hyper-Threading Technology, Intel Smart Sound Technology, Intel Speed Shift Technology, Intel Thread Director, Intel Threat Detection Technology (TDT), Intel Trusted Execution Technology, Intel Turbo Boost Max Technology 3.0, Intel Volume Management Device (VMD), Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) ‡, Intel Wake on Voice, Thermal Monitoring Technologies
BELLEK
Bellek (RAM) - 32 GB
Bellek Frekansı - 4800 MHz
Bellek Türü - DDR5
Mevcut Bellek Düzeni - 2 x 16 GB
Toplam Bellek Yuvası - 2 Adet
Arttırılabilir Bellek - Var
Azami Bellek Desteği - 32 GB
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
Sabit Disk (HDD) - Yok
Sabit Disk (SSD) - Var
Sabit Disk (SSD) Boyutu - 1 TB
Sabit Disk (SSD) Tipi - NVMe M.2 (PCIe 4.0)
SSD Disk Yapılandırması - 1024 GB + 1024 GB
Depolama Desteği - 2 x M.2 2242 SSD (1TB)
HARİCİ GRAFİK
Harici Grafik İşlemcisi (GPU) - Var
GPU Markası - NVIDIA
GPU Serisi - NVIDIA GeForce RTX
GPU Modeli - NVIDIA GeForce RTX 4050 65W
GPU Çekirdek Hızı - 1605 MHz
GPU Azami Çekirdek Hızı - 2370 MHz
GPU Transistör Mesafesi - 4 nm
GPU Bellek Türü - GDDR6
GPU Bellek Arayüzü - 96 bit
GPU Çıkış Yılı - 2023 1. Çeyrek
GPU Diğer Özellikler - DirectX 12 Ultimate, DLSS 3 (Super Resolution + Frame Generation), NVIDIA GPU Boost, NVIDIA Reflex, PCI Express Gen 4, Resizable BAR, Vulkan 4.6, 5th Generation NVIDIA Decoder
GPU Bellek Miktarı - 6 GB
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
USB 3.x - Var
USB 3.x Adedi - 2
USB 3.x Özellikleri - USB 3.2 Gen 1, 5 Gbps Veri Aktarım Hızı
USB Type-C - Var
USB Type-C Adedi - 1
USB Type-C Özellikleri - DisplayPort 1.4, USB-C 3.2 Gen 1
HDMI - Var
HDMI Versiyonu - HDMI 2.1
HDMI Özellikleri - 8K @ 60Hz
Ethernet (LAN/RJ45) - Var
Ethernet Özellikleri - Gigabit (10/100/1000 Mbps)
Bluetooth - Var
Bluetooth Özellikleri - 5.2
Wi-Fi Teknolojisi - Wi-Fi 6 (802.11ax)
PİL & DİĞER
Kart Okuyucu - Var
Kart Okuyucu Özellikleri - 3-in-1 Card Reader
Parmak İzi Okuyucu - Yok
Kamera Özellikleri - 720p (Kapatılabilir), 2 Adet Mikrofon
Klavye Arka Aydınlatması - Var
Klavye Özellikleri - Beyaz Tuş Aydınlatması
Diğer Özellikler - Güvenilir Platform Modülü (TPM 2.0), LA1 Yapay Zeka Çipi, Nahimic Audio, 2 x 2W Hoparlör
Pil Gücü - 57.0 Wh
Pil Hücre Sayısı - 4 Hücreli
Pil Özellikleri - Li-Po (Lityum-Polimer), Tümleşik
Hızlı Şarj Özelliği - Var
Darbelere Dayanıklılık - Var
Dayanıklılık Standardı - MIL-STD-810H
DAHİLİ GRAFİK
Dahili Grafik Modeli - Intel UHD Graphics for 12th Gen Intel Processors
Dahili Grafik Temel Frekans - 1.45 MHz
Dahili Grafik Azami Frekans - 1.45 MHz
Dahili Grafik Diğer Özellikler - DirectX* Support 12.1, Intel Quick Sync Video Yes, Max Resolution (DP)‡ 7680 x 4320 @ 60Hz, Max Resolution (HDMI)‡ 4096 x 2304 @ 60Hz, OpenCL* Support 3.0, OpenGL* Support 4.6
Karşılaştırma özeti

Hangi notebook kime daha uygun?

Lenovo LOQ 15ARP9 83JC00H4TRA39, hesaplanan genel değerlendirmede 49/100 puanla öne çıkıyor.

Performans tarafında Lenovo LOQ 15IAX9E 83LK002VTR321C avantajlı görünüyor.

Grafik performansı tarafında Lenovo LOQ 15ARP9 83JC00H4TRA39 avantajlı görünüyor.

Ekran tarafında Lenovo LOQ 15ARP9 83JC00H4TRA39 avantajlı görünüyor.

Bellek ve depolama tarafında Lenovo LOQ 15ARP9 83JC00H4TRA39 ve Lenovo LOQ 15IAX9E 83LK002VTR321C avantajlı görünüyor.

Taşınabilirlik ve ek özellikler tarafında Lenovo LOQ 15IAX9E 83LK002VTR321C avantajlı görünüyor.

Bu özet, kayıtlı teknik özellikler ve güncel mağaza teklifleri üzerinden otomatik olarak oluşturulmuştur.

Genel değerlendirme lideri

Lenovo LOQ 15ARP9 83JC00H4TRA39

49 /100

Öne çıkanlar

  • Daha yüksek genel puan
  • Daha uygun fiyat

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor

Lenovo LOQ 15IAX9E 83LK002VTR321C

48 /100

Öne çıkanlar

  • Performans kategorisinde öne çıkıyor
  • Bellek ve depolama kategorisinde öne çıkıyor
  • Taşınabilirlik ve ek özellikler kategorisinde öne çıkıyor

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Belirgin bir temel eksik tespit edilmedi

İlgili karşılaştırmalar

Diğer popüler notebook karşılaştırmalarını inceleyin.