Karşılaştırma analizi
36
AL40 FHD 6023
47
32VL80F2HA
Neden Altus AL40 FHD 6023?
✓
Daha büyük ekran
40 inç vs 32 inç
✓
Daha yüksek ses çıkış gücü
16 W vs 14 W
✓
Daha yüksek çözünürlük standardı
Full HD (FHD) vs HD Ready (HD)
Neden Onvo 32VL80F2HA?
✓
Daha yüksek genel puan
47 puan vs 36 puan
✓
Daha yeni model
2025 vs 2023
✓
Smart TV var
Var vs Yok
✓
Dahili Wi-Fi var
Var vs Yok
✓
HDR desteği var
Var vs Yok
Teknik özellik karşılaştırması
Yatay kaydırarak tüm ürünleri ve özellikleri görüntüleyebilirsiniz.
Yıldızlı hücreler sayısal olarak en avantajlı değeri gösterir.
Altus AL40 FHD 6023 vs Onvo 32VL80F2HA teknik özellik karşılaştırma tablosu
| Özellik |
Altus AL40 FHD 6023
36
|
Onvo 32VL80F2HA
47
|
| En uygun teklif |
En uygun fiyat
9.399 TL
Ücretsiz Kargo
3 saat önce
Teklife git
4 diğer teklif
Altus AL40 FHD 6023 Full HD (FHD) TV A101 fiyatı
9.509 TL
Git
Altus AL40 FHD 6023 Full HD (FHD) TV Hepsiburada fiyatı
10.770 TL
Git
Altus AL40 FHD 6023 Full HD (FHD) TV PTT AVM fiyatı
13.824 TL
Git
Altus AL40 FHD 6023 Full HD (FHD) TV Trendyol fiyatı
19.999 TL
Git
|
En uygun fiyat
7.297 TL
Ücretsiz Kargo
3 saat önce
Teklife git
5 diğer teklif
Onvo 32VL80F2HA HD Ready (HD) TV Hepsiburada fiyatı
7.573 TL
Git
Onvo 32VL80F2HA HD Ready (HD) TV Trendyol fiyatı
7.769 TL
Git
Onvo 32VL80F2HA HD Ready (HD) TV Trendyol fiyatı
7.789 TL
Git
Onvo 32VL80F2HA HD Ready (HD) TV Hepsiburada fiyatı
7.947 TL
Git
|
| Temel özellikler |
| Ekran Boyutu |
40
★En iyi
|
32
|
| Çözünürlük Standardı |
Full HD (FHD)
|
HD Ready (HD)
|
| Ekran Teknolojisi |
LED
|
LED
|
| Ses Çıkış Gücü (RMS) |
16
★En iyi
|
14
|
| Çıkış Yılı |
2023
|
2025
★En iyi
|
| Smart TV |
Yok
|
Var
|
| HD Uydu Alıcı (DVB-S2) |
Var
|
Var
|
| HDR |
Yok
|
Var
|
| Fiyat |
11.155 TL
|
7.297 TL
★En iyi
|
| EKRAN |
| Ekran |
LED
|
LED
|
| Ekran Tipi |
Düz (Flat)
|
Düz (Flat)
|
| Ekran Boyutu |
40 İnç
|
32 İnç
|
| Ekran Boyutu (cm) |
100 cm
|
80 cm
|
| Çözünürlük Standardı |
Full HD (FHD)
|
HD Ready (HD)
|
| Ekran Çözünürlüğü |
1920x1080
|
1366x768
|
| Yenileme Hızı (Gerçek) |
50/60 Hz
|
50/60 Hz
|
| Dinamik Kontrast |
DCR PLUS
|
-
|
| Kontrast Oranı (Dinamik) |
5.000:1
|
-
|
| HDR |
Yok
|
Var
|
| SES |
| Ses Çıkış Gücü (RMS) |
16 W
|
16 W
|
| Hoparlör Sistemi |
2.0
|
2.0
|
| Ses & Video Çözücüler |
Dolby Digital
|
-
|
| Subwoofer |
Yok
|
Yok
|
| ALICILAR |
| Analog Alıcı |
Var
|
Var
|
| Karasal Alıcı (DVB-T) |
Var
|
Var
|
| Kablo TV (DVB-C) |
Var
|
Var
|
| HD Uydu Alıcı (DVB-S2) |
Var
|
Var
|
| HD Karasal Alıcı (DVB-T2) |
Var
|
Var
|
| BAĞLANTILAR |
| Dahili Wi-Fi |
Yok
|
Var
|
| DLNA |
Yok
|
-
|
| USB 2.0 Girişleri |
2 Adet
|
2 Adet
|
| HDMI 1.3/1.4/2.0 Girişleri |
3 Adet
|
3 Adet
|
| HDMI Özellikleri |
HDMI Audio Return Channel (ARC)
|
-
|
| HDMI-CEC |
Var
|
-
|
| Dijital Ses Çıkışı |
COAX
|
Optik
|
| Komponent (Bileşen) Girişi |
Var
|
-
|
| Ses / Kulaklık Çıkışı |
Yok
|
Var
|
| Common Interface (CI+) |
Var
|
Var
|
| Analog/Kablolu Anten Girişi |
1 Adet
|
1 Adet
|
| Uydu Anteni Girişi |
1 Adet
|
1 Adet
|
| Ethernet / LAN Kablo Girişi |
-
|
Var
|
| Kompozit Girişi (AV) |
-
|
Var
|
| MULTİMEDYA ÖZELLİKLERİ |
| 3D |
Yok
|
Yok
|
| Smart TV |
Yok
|
Var
|
| Dahili Kamera |
Yok
|
Yok
|
| Yayın Kaydetme (PVR) |
Harici Disk/USB Bellek ile
|
Yok
|
| Program Rehberi (EPG) |
Var
|
-
|
| HbbTV |
Var
|
-
|
| İşlemci Çekirdek Sayısı |
1
|
4
|
| Diğer Multimedya Özellikleri |
USB ile Resim/Müzik/Video Oynatma
|
Bluetooth, Ekran Yansıtma, USB ile Resim/Müzik/Video Oynatma, USB Klavye ve Fare Desteği
|
| Smart TV Uygulamaları |
-
|
Netflix, Prime Video, YouTube
|
| Akıllı Etkileşim (Dahili) |
-
|
Var
|
| Ses ile TV Kontrolü |
-
|
Var
|
| İşletim Sistemi |
-
|
whaleOS
|
| İşletim Sistemi Versiyonu |
-
|
whaleOS 10
|
| RAM |
-
|
1 GB
|
| Dahili Depolama |
-
|
8 GB
|
| ENERJİ ve TASARIM |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) |
F
|
E
|
| SDR Enerji Tüketimi (1000h) |
40 kWh
|
24 kWh
★En iyi
|
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) |
F
|
E
|
| HDR Enerji Tüketimi (1000h) |
44 kWh
|
26 kWh
★En iyi
|
| Tüketim (Bekleme Modu) |
0.5 W
|
0.5 W
|
| Ekran Kalınlık Tipi |
Standart
|
Standart
|
| Ön Çerçeve Rengi |
Siyah
|
Siyah
|
| Stand (Ayak) Tipi |
İkili stant (V Ayaklı)
|
İkili stant (V Ayaklı)
|
| GENEL ÖZELLİKLER |
| Çıkış Yılı |
2023
|
2025
|
| DÖKÜMAN/YAZILIM |
| Kullanım Kılavuzu (TR) |
-
|
Onvo 32VL80F2HA HD Ready (HD) TV Kullanım Kılavuzu (TR)
|
Karşılaştırma özeti
Hangi televizyon kime daha uygun?
Onvo 32VL80F2HA, hesaplanan genel değerlendirmede 60/100 puanla öne çıkıyor.
- görüntü performansı tarafında Onvo 32VL80F2HA avantajlı görünüyor.
- akıllı TV özellikleri tarafında Onvo 32VL80F2HA avantajlı görünüyor.
- ses performansı tarafında Altus AL40 FHD 6023 avantajlı görünüyor.
- yayın özellikleri tarafında Onvo 32VL80F2HA avantajlı görünüyor.
Bu özet, kayıtlı teknik özellikler ve güncel mağaza teklifleri üzerinden otomatik olarak oluşturulmuştur.
Altus AL40 FHD 6023
36/100
Öne çıkanlar
- Daha büyük ekran
- Daha yüksek ses çıkış gücü
- Daha yüksek çözünürlük standardı
Dikkat edilmesi gerekenler
- HDR desteği belirtilmemiş
- Smart TV özelliği belirtilmemiş
Genel değerlendirme lideri
Onvo 32VL80F2HA
47/100
Öne çıkanlar
- Daha yüksek genel puan
- Daha yeni model
- Smart TV var
Dikkat edilmesi gerekenler
- Belirgin bir temel eksik tespit edilmedi
İlgili karşılaştırmalar
En Çok Karşılaştırılan TV Modelleri
Diğer popüler televizyon karşılaştırmalarını inceleyin.