Karşılaştırma analizi
55
AL43 FHD 6526
32
A32 D 561 B
Neden Altus AL43 FHD 6526?
✓
Daha yüksek genel puan
55 puan vs 32 puan
✓
Daha büyük ekran
43 inç vs 32 inç
✓
Daha yeni model
2026 vs 2024
✓
Smart TV var
Var vs Yok
✓
Dahili Wi-Fi var
Var vs Yok
✓
HDR desteği var
Var vs Yok
✓
Daha yüksek çözünürlük standardı
Full HD (FHD) vs HD Ready (HD)
Neden Arçelik A32 D 561 B?
Bu ürün için belirgin bir avantaj tespit edilmedi.
Teknik özellik karşılaştırması
Yatay kaydırarak tüm ürünleri ve özellikleri görüntüleyebilirsiniz.
Yıldızlı hücreler sayısal olarak en avantajlı değeri gösterir.
Altus AL43 FHD 6526 vs Arçelik A32 D 561 B teknik özellik karşılaştırma tablosu
| Özellik |
Altus AL43 FHD 6526
55
|
Arçelik A32 D 561 B
32
|
| En uygun teklif |
En uygun fiyat
13.824 TL
Ücretsiz Kargo
1 saat önce
Teklife git
7 diğer teklif
Altus AL43 FHD 6526 Full HD (FHD) TV A101 fiyatı
14.009 TL
Git
Altus AL43 FHD 6526 Full HD (FHD) TV Hepsiburada fiyatı
14.280 TL
Git
Altus AL43 FHD 6526 Full HD (FHD) TV Hepsiburada fiyatı
14.688 TL
Git
Altus AL43 FHD 6526 Full HD (FHD) TV PTT AVM fiyatı
16.065 TL
Git
|
En uygun fiyat
11.519 TL
Ücretsiz Kargo
2 saat önce
Teklife git
1 diğer teklif
Arçelik A32 D 561 B HD Ready (HD) TV Hepsiburada fiyatı
12.288 TL
Git
|
| Temel özellikler |
| Ekran Boyutu |
43
★En iyi
|
32
|
| Çözünürlük Standardı |
Full HD (FHD)
|
HD Ready (HD)
|
| Ekran Teknolojisi |
LED
|
LED
|
| Ses Çıkış Gücü (RMS) |
16
|
16
|
| Çıkış Yılı |
2026
★En iyi
|
2024
|
| Smart TV |
Var
|
Yok
|
| HD Uydu Alıcı (DVB-S2) |
Var
|
Var
|
| HDR |
Var
|
Belirtilmemiş
|
| Fiyat |
13.824 TL
|
11.519 TL
★En iyi
|
| EKRAN |
| Ekran |
LED
|
LED
|
| Ekran Tipi |
Düz (Flat)
|
Düz (Flat)
|
| Ekran Boyutu |
43 İnç
|
32 İnç
|
| Ekran Boyutu (cm) |
108 cm
|
80 cm
|
| Çözünürlük Standardı |
Full HD (FHD)
|
HD Ready (HD)
|
| Ekran Çözünürlüğü |
1920x1080
|
1366x768
|
| Yenileme Hızı (Gerçek) |
50/60 Hz
|
50/60 Hz
|
| Dinamik Kontrast |
DCR PLUS
|
-
|
| HDR |
Var
|
-
|
| HDR Özellikleri |
HDR10
|
-
|
| Yenileme Hızı (Yazılım) |
-
|
VPI 200
|
| Kontrast Oranı (Statik) |
-
|
3.000:1
|
| SES |
| Ses Çıkış Gücü (RMS) |
16 W
|
16 W
|
| Hoparlör Sistemi |
2.0
|
2.0
|
| Ses & Video Çözücüler |
Dolby Digital
|
Dolby Digital
|
| Subwoofer |
Yok
|
Yok
|
| ALICILAR |
| Analog Alıcı |
Var
|
Var
|
| Karasal Alıcı (DVB-T) |
Var
|
Var
|
| Kablo TV (DVB-C) |
Var
|
Var
|
| HD Uydu Alıcı (DVB-S2) |
Var
|
Var
|
| HD Karasal Alıcı (DVB-T2) |
Var
|
Var
|
| BAĞLANTILAR |
| Dahili Wi-Fi |
Var
|
Yok
|
| Wi-Fi Özellikleri |
802.11a/b/g/n
|
-
|
| DLNA |
Yok
|
-
|
| Ethernet / LAN Kablo Girişi |
Var
|
-
|
| USB 2.0 Girişleri |
2 Adet
|
2 Adet
|
| HDMI 1.3/1.4/2.0 Girişleri |
3 Adet
|
3 Adet
|
| HDMI Özellikleri |
HDMI Audio Return Channel (ARC)
|
HDMI Audio Return Channel (ARC)
|
| HDMI-CEC |
Var
|
DIGI LINK
|
| Dijital Ses Çıkışı |
Optik
|
COAX
|
| Common Interface (CI+) |
Var
|
Var
|
| Analog/Kablolu Anten Girişi |
1 Adet
|
1 Adet
|
| Uydu Anteni Girişi |
1 Adet
|
1 Adet
|
| Ses / Kulaklık Çıkışı |
-
|
Var
|
| MULTİMEDYA ÖZELLİKLERİ |
| 3D |
Yok
|
Yok
|
| Smart TV |
Var
|
Yok
|
| Smart TV Özellikleri |
Google Play Store
|
-
|
| Smart TV Uygulamaları |
Netflix, Prime Video, YouTube
|
-
|
| Uygulama Yükleyebilme |
Var
|
-
|
| Dahili Kamera |
Yok
|
Yok
|
| Yayın Kaydetme (PVR) |
Harici Disk/USB Bellek ile
|
Harici Disk/USB Bellek ile
|
| Program Rehberi (EPG) |
Var
|
Var
|
| HbbTV |
Var
|
-
|
| İşlemci Çekirdek Sayısı |
4
|
-
|
| İşletim Sistemi |
Android TV
|
-
|
| RAM |
2 GB
|
-
|
| Dahili Depolama |
8 GB
|
-
|
| Diğer Multimedya Özellikleri |
Bluetooth, Ekran Yansıtma, Chromecast, USB ile Resim/Müzik/Video Oynatma
|
USB ile Resim/Müzik/Video Oynatma, Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS)
|
| Akıllı Etkileşim (Dahili) |
-
|
Yok
|
| ENERJİ ve TASARIM |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) |
F
|
F
|
| SDR Enerji Tüketimi (1000h) |
45 kWh
|
27 kWh
★En iyi
|
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) |
G
|
F
|
| HDR Enerji Tüketimi (1000h) |
72 kWh
|
32 kWh
★En iyi
|
| Tüketim (Bekleme Modu) |
0.5 W
|
0.5 W
|
| Ekran Kalınlık Tipi |
Standart
|
Standart
|
| Ön Çerçeve Rengi |
Siyah
|
Siyah
|
| Stand (Ayak) Tipi |
İkili stant (V Ayaklı)
|
İkili Ayak (Düz)
|
| Tasarım Özellikleri |
VESA Duvar Montaj Desteği (200x200 mm)
|
VESA Duvar Montaj Desteği (100x100 mm)
|
| EBAT & AĞIRLIK |
| Kutu Genişliği |
1060 mm
|
-
|
| Kutu Yüksekliği |
625 mm
|
-
|
| Kutu Derinliği |
126 mm
|
-
|
| TV Genişliği (Ayaksız) |
957 mm
|
-
|
| TV Yüksekliği (Ayaksız) |
554.2 mm
|
-
|
| TV Derinliği (Ayaksız) |
86 mm
|
-
|
| TV Ağırlığı (Ayaklı) |
6 kg
|
-
|
| Toplam Ambalaj Ağırlığı |
8.8 kg
|
-
|
| TV Genişliği (Ayaklı) |
-
|
720 mm
|
| TV Yüksekliği (Ayaklı) |
-
|
490 mm
|
| TV Derinliği (Ayaklı) |
-
|
210 mm
|
| GENEL ÖZELLİKLER |
| Çıkış Yılı |
2026
|
2024
|
| Öne Çıkan Özellikler |
Android TV
|
-
|
Karşılaştırma özeti
Hangi televizyon kime daha uygun?
Altus AL43 FHD 6526, hesaplanan genel değerlendirmede 62/100 puanla öne çıkıyor.
- görüntü performansı tarafında Altus AL43 FHD 6526 avantajlı görünüyor.
- akıllı TV özellikleri tarafında Altus AL43 FHD 6526 avantajlı görünüyor.
- ses performansı tarafında Altus AL43 FHD 6526 avantajlı görünüyor.
- yayın özellikleri tarafında Altus AL43 FHD 6526 avantajlı görünüyor.
Bu özet, kayıtlı teknik özellikler ve güncel mağaza teklifleri üzerinden otomatik olarak oluşturulmuştur.
Genel değerlendirme lideri
Altus AL43 FHD 6526
55/100
Öne çıkanlar
- Daha yüksek genel puan
- Daha büyük ekran
- Daha yeni model
Dikkat edilmesi gerekenler
- Belirgin bir temel eksik tespit edilmedi
Arçelik A32 D 561 B
32/100
Dikkat edilmesi gerekenler
- HDR desteği belirtilmemiş
- Smart TV özelliği belirtilmemiş
İlgili karşılaştırmalar
En Çok Karşılaştırılan TV Modelleri
Diğer popüler televizyon karşılaştırmalarını inceleyin.