Karşılaştırma analizi
60
AL55 UHD 9825
28
A24L 5845 4B
Neden Altus AL55 UHD 9825?
✓
Daha yüksek genel puan
60 puan vs 28 puan
✓
Daha büyük ekran
55 inç vs 24 inç
✓
Daha yüksek ses çıkış gücü
16 W vs 6 W
✓
Daha yeni model
2025 vs 2019
✓
Smart TV var
Var vs Yok
✓
Dahili Wi-Fi var
Var vs Yok
✓
HDR desteği var
Var vs Yok
✓
Daha yüksek çözünürlük standardı
Ultra HD (4K) vs HD Ready (HD)
Neden Arçelik A24L 5845 4B?
Bu ürün için belirgin bir avantaj tespit edilmedi.
Teknik özellik karşılaştırması
Yatay kaydırarak tüm ürünleri ve özellikleri görüntüleyebilirsiniz.
Yıldızlı hücreler sayısal olarak en avantajlı değeri gösterir.
Altus AL55 UHD 9825 vs Arçelik A24L 5845 4B teknik özellik karşılaştırma tablosu
| Özellik |
Altus AL55 UHD 9825
60
|
Arçelik A24L 5845 4B
28
|
| En uygun teklif |
En uygun fiyat
20.102 TL
Ücretsiz Kargo
35 dk önce
Teklife git
9 diğer teklif
Altus AL55 UHD 9825 Ultra HD (4K) TV n11.com fiyatı
20.487 TL
Git
Altus AL55 UHD 9825 Ultra HD (4K) TV Trendyol fiyatı
21.499 TL
Git
Altus AL55 UHD 9825 Ultra HD (4K) TV A101 fiyatı
21.509 TL
Git
Altus AL55 UHD 9825 Ultra HD (4K) TV Idefix fiyatı
22.399 TL
Git
|
En uygun fiyat
10.560 TL
Ücretsiz Kargo
16 dk önce
Teklife git
|
| Temel özellikler |
| Ekran Boyutu |
55
★En iyi
|
24
|
| Çözünürlük Standardı |
Ultra HD (4K)
|
HD Ready (HD)
|
| Ekran Teknolojisi |
LED
|
LED
|
| Ses Çıkış Gücü (RMS) |
16
★En iyi
|
6
|
| Çıkış Yılı |
2025
★En iyi
|
2019
|
| Smart TV |
Var
|
Yok
|
| HD Uydu Alıcı (DVB-S2) |
Var
|
Var
|
| HDR |
Var
|
Yok
|
| Fiyat |
20.102 TL
|
10.560 TL
★En iyi
|
| EKRAN |
| Ekran |
LED
|
LED
|
| Ekran Tipi |
Düz (Flat)
|
Düz (Flat)
|
| Ekran Boyutu |
55 İnç
|
24 İnç
|
| Ekran Boyutu (cm) |
139 cm
|
61 cm
|
| Çözünürlük Standardı |
Ultra HD (4K)
|
HD Ready (HD)
|
| Ekran Çözünürlüğü |
3840x2160
|
1366x768
|
| Yenileme Hızı (Gerçek) |
50/60 Hz
|
50/60 Hz
|
| HDR |
Var
|
Yok
|
| HDR Özellikleri |
HDR10
|
-
|
| Yenileme Hızı (Yazılım) |
-
|
PPR 500
|
| Dinamik Kontrast |
-
|
DCR PLUS
|
| SES |
| Ses Çıkış Gücü (RMS) |
16 W
★En iyi
|
6 W
|
| Hoparlör Sistemi |
2.0
|
2.0
|
| Ses & Video Çözücüler |
H.265/HEVC (4K/60p) Uydu, Dolby Digital
|
Dolby Digital, Dolby Digital Plus
|
| Subwoofer |
Yok
|
Yok
|
| ALICILAR |
| Analog Alıcı |
Var
|
Var
|
| Karasal Alıcı (DVB-T) |
Var
|
Var
|
| Kablo TV (DVB-C) |
Var
|
Var
|
| HD Uydu Alıcı (DVB-S2) |
Var
|
Var
|
| HD Karasal Alıcı (DVB-T2) |
Var
|
-
|
| BAĞLANTILAR |
| Dahili Wi-Fi |
Var
|
Yok
|
| Wi-Fi Özellikleri |
Wi-Fi 5 (802.11a/b/g/n/ac)
|
-
|
| Ethernet / LAN Kablo Girişi |
Var
|
Yok
|
| USB 2.0 Girişleri |
2 Adet
★En iyi
|
1 Adet
|
| HDMI 1.3/1.4/2.0 Girişleri |
3 Adet
★En iyi
|
1 Adet
|
| HDMI Özellikleri |
HDMI Audio Return Channel (ARC), HDMI 2.0
|
-
|
| HDMI-CEC |
Var
|
-
|
| Dijital Ses Çıkışı |
Optik
|
COAX
|
| Common Interface (CI+) |
Var
|
Var
|
| Analog/Kablolu Anten Girişi |
1 Adet
|
1 Adet
|
| Uydu Anteni Girişi |
1 Adet
|
1 Adet
|
| DLNA |
-
|
Yok
|
| PC Girişi (VGA) |
-
|
Var
|
| MULTİMEDYA ÖZELLİKLERİ |
| 3D |
Yok
|
Yok
|
| Smart TV |
Var
|
Yok
|
| Smart TV Özellikleri |
Google Play Store
|
-
|
| Smart TV Uygulamaları |
Google TV, Netflix, Prime Video, YouTube
|
-
|
| Uygulama Yükleyebilme |
Var
|
-
|
| Dahili Kamera |
Yok
|
Yok
|
| Yayın Kaydetme (PVR) |
Harici Disk/USB Bellek ile
|
Harici Disk/USB Bellek ile
|
| Program Rehberi (EPG) |
Var
|
Var
|
| HbbTV |
Var
|
-
|
| İşlemci Çekirdek Sayısı |
4
|
1
|
| İşletim Sistemi |
Android TV
|
-
|
| Diğer Multimedya Özellikleri |
Bluetooth, Ekran Yansıtma, USB ile Resim/Müzik/Video Oynatma, Yazılım Güncelleştirme (Çevrimiçi)
|
USB ile Resim/Müzik/Video Oynatma, Yayında Altyazı Desteği
|
| Akıllı Etkileşim (Dahili) |
-
|
Yok
|
| ENERJİ ve TASARIM |
| Tüketim (Bekleme Modu) |
0.5 W
|
0.4 W
|
| Ekran Kalınlık Tipi |
Standart
|
Standart
|
| Ön Çerçeve Rengi |
Siyah
|
Siyah
|
| Stand (Ayak) Tipi |
İkili stant (V Ayaklı)
|
İkili stant (V Ayaklı)
|
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) |
-
|
F
|
| SDR Enerji Tüketimi (1000h) |
-
|
20 kWh
|
| Eski Enerji Tüketim Sınıfı (A-D) |
-
|
A
|
| Güç Tüketimi (Maksimum) |
-
|
40 W
|
| Tüketim (Ortalama) |
-
|
27 W
|
| Ortalama Yıllık Tüketim |
-
|
40 kWh
|
| GENEL ÖZELLİKLER |
| Çıkış Yılı |
2025
|
2019
|
| Öne Çıkan Özellikler |
Android TV
|
-
|
| EBAT & AĞIRLIK |
| TV Genişliği (Ayaklı) |
-
|
552 mm
|
| TV Yüksekliği (Ayaklı) |
-
|
343 mm
|
Karşılaştırma özeti
Hangi televizyon kime daha uygun?
Altus AL55 UHD 9825, hesaplanan genel değerlendirmede 65/100 puanla öne çıkıyor.
- görüntü performansı tarafında Altus AL55 UHD 9825 avantajlı görünüyor.
- akıllı TV özellikleri tarafında Altus AL55 UHD 9825 avantajlı görünüyor.
- ses performansı tarafında Altus AL55 UHD 9825 avantajlı görünüyor.
- yayın özellikleri tarafında Altus AL55 UHD 9825 avantajlı görünüyor.
Bu özet, kayıtlı teknik özellikler ve güncel mağaza teklifleri üzerinden otomatik olarak oluşturulmuştur.
Genel değerlendirme lideri
Altus AL55 UHD 9825
60/100
Öne çıkanlar
- Daha yüksek genel puan
- Daha büyük ekran
- Daha yüksek ses çıkış gücü
Dikkat edilmesi gerekenler
- Belirgin bir temel eksik tespit edilmedi
Arçelik A24L 5845 4B
28/100
Dikkat edilmesi gerekenler
- HDR desteği belirtilmemiş
- Smart TV özelliği belirtilmemiş
İlgili karşılaştırmalar
En Çok Karşılaştırılan TV Modelleri
Diğer popüler televizyon karşılaştırmalarını inceleyin.