Samsung Gear S
Ekran Boyutu2.00 inç
Batarya300 mAh
Wi-FiVar
NFCYok
SIM DesteğiVar
İşletim SistemiTizen
Sensörler
Barometre
İvmeölçer
Jiroskop
Ortam Işığı Sensörü
Pusula
Bu akıllı saat kimler için uygun?
Samsung Gear S modeli özellikle telefonsuz kullanım isteyenler, bağlantı özelliklerine önem veren kullanıcılar, spor ve açık hava aktiviteleri yapanlar, sensör özelliklerini aktif kullananlar, görüşme ve sesli komut kullanmak isteyenler için uygundur.
Samsung Gear S Avantajları
- 2 inç ekran ile geniş görüntüleme alanı
- Wi-Fi desteği ile kablosuz bağlantı
- SIM desteği ile telefondan bağımsız kullanım
- Konum bilgisi desteği ile spor ve navigasyon takibi
- Hoparlör desteği ile çağrı ve medya kullanımı
- Zengin sensör altyapısı ile gelişmiş takip özellikleri
- 300 PPI ekran yoğunluğu ile net görüntü
- 1000 MHz işlemci ile iyi donanım seviyesi
- IPX7 su dayanıklılığı
- IP6X toz dayanıklılığı
Dezavantajları
- Belirgin bir dezavantajı bulunmamaktadır
İşletim Sistemi Seçenekleri
Android
EKRAN
| Ekran Boyutu | 2 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 360x480 piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 300 PPI |
| Ekran Renk Sayısı | 16M |
| Ekran Teknolojisi | Kavisli Super AMOLED |
| Ekran Özellikleri | Çoklu Dokunmatik (Multi Touch) |
TASARIM
| Ağırlık | 67 g |
| Ekran Şekli | Dikdörtgen |
| Çerçeve Malzemesi | Alaşım/Metal |
| Kasa Rengi | Siyah, Beyaz |
| Kordon Rengi | Siyah, Beyaz |
GENEL ÖZELLİKLER
| Kamera | Yok |
| Cihaz İşletim Sistemi | Tizen |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Tizen 2.3 |
| Titreşim | Var |
| Hoparlör | Var |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Özellikleri | IP6X |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Özellikleri | IPX7 |
| Servis ve Uygulamalar | Dahili Medya Oynatıcı |
| Sağlık ve Yaşam | Nabız (Kalp Atış Hızı) Monitörü |
| Spor ve Aktivite | Adımsayar |
DONANIM
| Ana İşlemci (CPU) | 1.0 GHz Dual core |
| CPU Frekansı | 1.0 GHz |
| CPU Çekirdeği | 2 |
| Bellek (RAM) | 512 MB |
| Dahili Depolama | 4 GB |
BAĞLANTILAR
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 4.1 |
| Konum Bilgisi | Var |
| Konum Bilgisi Özellikleri | GPS, Glonass, A-GPS |
| SIM Desteği | Var |
| SIM Tipi | Nano-SIM |
| İletişim Teknolojisi | 2G, 3G |
| 2G Frekansları | 900, 1800 |
| 2G Özellikleri | GSM |
| 3G Frekansları | B1 (2100), B8 (900) |
| 3G Özellikleri | UMTS |
| Wi-Fi | Var |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n), 2.4 GHz |
| NFC | Yok |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi | 300 mAh |
| Şarj Biçimi | Şarj İstasyonu (Dahili Bataryalı) |
| Ortalama Kullanımda Batarya Ömrü | 24 sa |
| Az Kullanımda Batarya Ömrü | 4 gün |
SENSÖRLER
| İvmeölçer | Var |
| Jiroskop | Var |
| Ortam Işığı Sensörü | Var |
| Pusula | Var |
| Barometre | Var |
| Diğer Sensörler | UV Sensörü |
UYUMLULUK
| Uyumlu İşletim Sistemi | Android |
| Uyumlu İşl. Sis. Versiyonu | Android 4.3+ |
| Uyumlu En Az Bellek Miktarı | 1.5 GB |
TEMEL BİLGİLER
| Türü | Akıllı Saat |
| Çıkış Yılı | 2014 |
| Ürün Ailesi | Samsung Gear |
| Seri | Gear S |