DS DS 7 1.5 Etoile
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 4,189,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Dizel |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | DS DS 7 1.5 Etoile |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 1499 cc |
| Motor Gücü | 130 HP |
| Tork | 300 Nm |
| 0-100 km/s | 10.9 sn |
| Maksimum Hız | 195 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 5.1 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 55 lt |
| Ortalama Menzil | 1078 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4593 mm |
| Genişlik | 1895 mm |
| Yükseklik | 1625 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 555 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
DS DS 7 1.5 Etoile fiyatı 22/05/2026 tarihinde 4.189.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 4.189.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 4.189.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Sedefli/Metalik Boya
- Ön ve Ön Yan ve Perde Hava Yastıkları
- Sürücü Yorgunluk Uyarısı (3. seviye)
- Aktif Şerit Takip Yardımcısı
- Kör Nokta Yardımcısı
- Aktif Güvenlik Freni
- Hız Sınırı Yardımcısı
- Trafik Levhaları Yardımcısı
- Hız Sabitleyici ve Sınırlayıcı
- Adaptif Uzun Far Yardımcısı
- DS PIXEL LED VISION Adaptif LED Farlar
- Ön Tamponda Led Gündüz Farları
- Dinamik Arka Sinyal Lambaları
- Full LED Arka Aydınlatma Grubu
- LED İç Aydınlatmalar
- Elektrikli Park Freni
- Soğutmalı Torpido Gözü
- Elektrikli ve Hafızalı Sürücü Koltuğu
- Elektrikli Ön Yolcu Koltuğu
- Elektrikli Arka Koltuk Sırtlık Eğim Ayarı
- Deri Kaplı Direksiyon AIRBAG Kapağı
- Geri Vites Pozisyonlu Dış Dikiz Aynaları
- B.R.M R180 Analog Saat
- 12'' Multimedya Ekranlı Müzik ve Eğlence Sistemi
- Navigasyon Ön Hazırlığı
- Kablosuz Akıllı Telefon Entegrasyonu (Apple CarPlay, Android Auto)
- Bluetooth Cep Telefonu ve Müzik Arayüzü
- DS IRIS System
- eCall Otomobil İçi Acil Çağrı Sistemi
- Ön ve Arka Park Sensörleri
- Geri Görüş Kamerası
- Yağmur Sensörlü Silecekler
- İki Bölgeli Otomatik Klima
- Arka Koltuktan Kumanda Edilebilen Güçlendirilmiş Klima Sistemi
- Aktif Karbon Filtresi
- Karartılmış Arka ve Arka Yan Camlar
- Akustik İzolasyonlu Camlar
- Otomatik Kararan, Çerçevesiz İç Dikiz Aynası
- Elektrikli Katlanır Dış Dikiz Aynaları
- 12" Dijital Gösterge Paneli
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
- Elektrikli Bagaj Kapağı ve Eller Serbest Bagaj Erişimi
- Panoramik Açılır Cam Tavan
- PolyAmbient ambiyans aydınlatması (8 renkli)
- Alüminyum Pedallar
- Acil Durum Yedek Lastiği
- DS Inspiration OPÉRA
- Krom DS Logosu
- Krom DS WINGS
- Nappa Deri Döşeme
- İnci Dikişleri
- Isıtmalı, Havalandırmalı ve Masajlı Ön Koltuklar
- Nappa Deri Kaplamalı Orta Konsol
- Kromajlı Cam Çerçevesi Süslemeleri
- Kromajlı Ön ve Arka Süslemeler
- Alüminyum Tavan Rayları
- 19'' EDINBURGH Hafif Alaşım Jantlar
- PolyAmbient Ambiyans Aydınlatması (8 renkli)
DS DS 7 1.5 Etoile Avantajları
- 300 Nm yüksek tork ile rahat hızlanma
- 555 litre geniş bagaj hacmi
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
DS DS 7 Diğer Versiyonları
DS DS 7 1.5 Etoile İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
DS DS 7 1.5 Etoile modeli, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.