Ford Puma 1.0 ST Line X
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 2,359,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Benzin / MHEV |
| Araç Tipi | B-SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Ford Puma 1.0 ST Line X |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 999 cc |
| Motor Gücü | 155 HP |
| Tork | 240 Nm |
| 0-100 km/s | 8.7 sn |
| Maksimum Hız | 200 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 5.8 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 42 lt |
| Ortalama Menzil | 724 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4186 mm |
| Genişlik | 1805 mm |
| Yükseklik | 1550 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 410 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Ford Puma 1.0 ST Line X fiyatı 22/05/2026 tarihinde 2.359.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 2.359.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 2.359.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- 17” Alüminyum Alaşım Jantlar
- %100 LED Ön Farlar
- LED Arka Farlar
- Elektrikli Ayarlanabilen, Katlanabilen ve Sinyalli Yan Aynalar
- Arka Park Sensörü
- Geri Görüş Kamerası
- Karartılmış Arka Camlar
- Arka Spoiler
- Isıtmalı Ön Cam
- Lastik Tamir Kiti
- Sürücü ve Ön Yolcu Ön, Yan ve Perde Hava Yastıkları
- Ön Yolcu Hava Yastığını Devre Dışı Bırakma
- Ön Disk, Arka Kampana Fren
- Elektronik Denge Programı (ESP)
- Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)
- Gelişmiş Fren Yardımcısı ve Acil Durum Fren Desteği (EBA)
- ABS
- Lastik Basıncı Görüntüleme Sistemi (TPMS)
- ISOFIX Bağlantı Noktası
- Ön ve Arka Amniyet Kemeri Uyarısı
- E-Call Acil Durum Arama Yardımı
- Trafik Levhası Tanıma Sistemi
- Sürücü Dikkat Takip Sistemi
- Yokuş Kalkış Desteği
- Merkezi Kilit Sistemi
- Yaya ve Bisiklet Algılayabilen Çarpışma Önleme Yardımcısı
- Çarpışma Sonrası Fren Yardımcısı
- Şerit Takip Sistemi
- Akıllı Hız Sınırlandırıcı
- Hız Kontrol Sistemi
- 12” SYNC4 Bilgi-Eğlence Sistemi
- 12.8” Dijital Yol Bilgisayarı
- Kablosuz Apple Carplay & Android Auto
- 6 Hoparlörlü Ses Sistemi
- Seçilebilir Sürüş Modları (Normal - EKO - Sport - Kaygan)
- Ambiyans LED Işıklandırma
- Ford Eco Coach Sürüş Verimlilik Göstergesi
- Otomatik Klima
- Bağlanabilir Modem (FordPass)
- 4 Yönlü ve Bel Destekli Manuel Sürücü Koltuğu
- Titanium Siyah Kumaş Koltuklar
- Isıtmalı Sensico® Deri Direksiyon
- Isıtmalı Ön Koltuklar
- Otomatik Kararan Dikiz Aynası
- Tek Tuşla Açılıp Kapanabilein Otomatik Ön ve Arka Camlar
- Eşya Saklama Bölmeli Ön Kol Dayanağı
- Anahtarsız Çalıştırma
- Otomatik Yanan Farlar
- Otomatik Yanan Uzun Farlar
- 60/40 Oranında Katlanabilen Arka Koltuklar
- Yağmur Sensörü ve Otomatik Çalışan Silecekler
Ford Puma 1.0 ST Line X Avantajları
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
★
★
★
★
★
%75
Yetişkin
%84
Çocuk
%70
Yaya
%69
Güvenlik
2022 Euro NCAP sonucu
Ford Puma Diğer Versiyonları
Ford Puma 1.0 ST Line X İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Ford Puma 1.0 ST Line X modeli, günlük ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kullanıcılar için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.