Hyundai Tucson 1.6 Elite
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 3,248,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Benzin / MHEV |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Hyundai Tucson 1.6 Elite |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 1598 cc |
| Motor Gücü | 180 HP |
| Tork | 265 Nm |
| 0-100 km/s | 8.8 sn |
| Maksimum Hız | 201 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 7.6 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 54 lt |
| Ortalama Menzil | 711 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4525 mm |
| Genişlik | 1865 mm |
| Yükseklik | 1650 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 598 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Hyundai Tucson 1.6 Elite fiyatı 22/05/2026 tarihinde 3.248.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 3.248.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 3.248.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- ABS Fren Sistemi
- Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi (ECS)
- Lastik Basınç Kontrol Sistemi (TPMS)
- Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HAC)
- Yokuş İniş Destek Sistemi (DBC)
- İkinci Çarpışma Önleme Sistemi (MCB)
- Merkezi Kilit & Pasif Alarm
- Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastıkları
- Yan ve Perde Hava Yastıkları
- Orta Konsol Hava Yastığı
- Park Sensörü (Ön/Arka)
- Geri Görüş Kamerası
- Arka Yolcu / Eşya Uyarısı (ROA)
- Hız Sabitleyici
- Şeritte Kalma Asistanı (LKA)
- Şerit Takip Asistanı (LFA)
- Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW)
- Uzun Far Asistanı (HBA)
- Öndeki Araç Hareket Uyarısı (LVDA)
- Akıllı Hız Limit Asistanı (ISLA)
- Ön Çarpışma Önleme Asistanı (FCA)
- Araç İçi Acil Çağrı Sistemi (E-Call)
- 12,3” Renkli LCD Gösterge Bilgi Ekranı
- Direksiyona Entegre Vites Kolu (E-Shift By Wire)
- USB type-C girişi (Önde 2, Arkada 2)
- 12V Elektrik Güç Kaynağı
- Bluetooth Bağlantısı ve Ses Komut Sistemi
- 12,3’’ Dokunmatik Ekranlı Bilgi Eğlence Sistemi ve Navigasyon
- Apple Carplay & Android Auto Desteği
- 6 Adet Hoparlör
- Kablosuz Şarj Sistemi
- Deri Koltuklar
- Elektrikli Ön Koltuk (Sürücü ve Yolcu)
- Koltuk Bel Destek Ayarı (Sürücü ve Yolcu)
- Koltuk Yükseklik Ayarı (Sürücü)
- Koltuk Yükseklik Ayarı (Yolcu)
- Koltuk Isıtma Sistemi (Ön ve Arka)
- 40/20/40 Katlanabilen Arka Koltuklar
- Ön Yolcu Koltuğu Arkası Harita Cebi
- Ön & Arka Sıra için Kol Dayama
- Deri Direksiyon Simidi
- Isıtmalı Direksiyon Simidi
- Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon
- Direksiyondan Kumandalı Vites Kulakçıkları (Paddle Shifter)
- Aydınlatmalı Sürücü ve Yolcu Makyaj Aynası
- Tek Dokunuşlu Elektrikli Camlar (Ön ve Arka)
- Ambiyans Aydınlatma
- Elektronik Park Freni (EPB)
- Elektronik Kontrollü Üç Bölgeli Klima
- Otomatik Ön Cam Buğu Giderici
- Arka Koltuk Havalandırma Kanalı
- Yağmur Sensörü
- Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası (ECM)
- Sürüş Modu Seçenekleri
- Start & Stop Sistemi (ISG)
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
- Bagaj İçi Düzenleyici ve Sabitleme Filesi
- Bagaj İçi Aydınlatma
- 19 inç Alaşım Jantlar
- Koyu Krom Ön Izgara Paneli
- LED Ön Farlar
- LED Gündüz Farları ve LED Pozisyon Lambaları
- LED Arka Lamba Kombinasyonu
- Otomatik Yanan Farlar
- Yüksekliği Ayarlanabilir Akıllı Bagaj Kapağı
- Elektrikli Açılır Sunroof
- Tavan Rayları
- Solar Ön Cam
- Solar Ön Kapı Camları
- Karartılmış Arka Kapı Camları ve Arka Cam
- Gövde Rengi Kapı Kolları
- Elektrik Kontrollü Isıtmalı ve Katlanabilir Yan Aynalar
- Yan Aynalar Üzerinde LED Sinyal Lambaları
- Gövde Rengi Yan Aynalar
- Kaput Altı İzolatörü
- Lastik Tamir Kiti (TMK)
Hyundai Tucson 1.6 Elite Avantajları
- 180 HP motor gücü ile güçlü performans
- 598 litre geniş bagaj hacmi
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Hyundai Tucson Diğer Versiyonları
Hyundai Tucson 1.6 Elite İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Hyundai Tucson 1.6 Elite modeli, performans odaklı sürüş isteyenler, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.